Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru: Hocam sizi rahatsız ettim için özür dilerim hocam geçen gün mastürbasyon yaptım sizin mastürbasyon kitapçığınızı da okudum ama cevap bulamadım bana göre hocam mastürbasyon yaptıktan sonra niye pişmanlık moral bozukluğu oluyor mastürbasyona alıştığım için mi? Hocam mastürbasyonu yapmasam daha mı sağlıklı hocam bri öneri yapım zararsa bırakım.

Cevap: Kitapçığı okumadığınız veya dikkatli okumadığınız beli. Masturbasyonun zararı, faydası bırakma yolları hepsi geniş bir biçimce açıklandı. Hatta tıbbi yönü bir tarafa dini yönü de ele alındı.

Tekrardan dikkatli olarak okuyun.

Yalnız pişmanlık duygusu doğru bunu yazmamıştım. Onu da yazayım ve ekleyeyim.

Masturbasyondan sonra pişmanlık duyma bir psikolojik durumdur. Genel ahlak ve dini duygu gelenek ve göreneklerden kaynaklanır.

Toplumda yapılması hoş görülmeyen kişinin davranışlarını baskılar altında şekillendiren kimselerde görülür. Kötü bir şey yaptığını zanneden kişi yaptığı şeyden pişmanlık duyar. Kısaca böyle ama kitabın yeni baskısında bu konuyu daha geniş ve düzgün cümlelerle ele alırım.

Ekq Resmi

Soru: Çok seyrek mastürbasyon yapmama rağmen tam boşalma sırasında dayanamıyor ve spermi dışarı atmaya çalışıyorum kendi kendine çıkmasını bekleyemeden. Bu da bana hiç zevk vermiyor. İlk fışkırış dışında hiç zevk alamıyorum 

önüne geçebilmek için ne gibi antrenmanlar vs. önerirsiniz ?

Cevap: Beklemeyi ve boşalmayı kontrol altına almayı öğrenmelisiniz. Her fışkırmada zevk alacaksınız diye bir şart yoktur.

Kendinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Belirli bir antrenmanı yoktur.

Ekq Resmi

Soru: İyi günler, benim yaşıtlarım yani günde 2 kere falan mastürbasyon yapıyorlar ama ben genellikle yorgun ve halsiz oluyorum. isteksizlik oluyor, önerebileceğiniz bir şey var mı acaba? 

Cevap: Kendinizi yaşıtlarınızla kıyaslamayın. Mesela onlar 41 numara ayakkabı giyiyorlarsa sizde 41 numara giyecek değildiniz.

Demek ki günde 2 defa masturbasyon yapmak sizin bünyenize uygun değilmiş. Halsizlik ve isteksizlik yapması da bunu gösteriyor.

Tavsiyem; Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.

Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun: Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com  

Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın. Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.

Ekq Resmi

Soru: Hocam öncelikle kolay gelsin Allah sızı basımızdan eksik etmesin hakkınızı helal edin….

Benim sorunum 22 yasındayım ve cinsel ilişkiye hiç girmedim sorunum benim sertleşme sorunu eskiden düşünce yoluyla bile tam ereksiyona ulaşıyordum şimdi ise ereksiyonum bazen tam sert bazen tam sert olmuyor buda beni tedirgin ediyor. Bende ereksiyon olacak mı diye hemen hemen her gün 3-4 sefer günde masturbasyon yapmaya başladım. Sabahları kalktığım da ise uyanır uyanmaz sertlik yok. Uyandıktan 1 dk sonra falan sertlik oluyor nedeni nedir evlenmeyi düşünüyorum hatta bu sorunlarım yüzünden nişanı bile atabilirim. Teşekkür ederim …. 

Cevap:Güzel kardeş yazdıklarınızın hepsi psikolojiyi bozduğunuzu gösteriyor. Kendinize stres yapmışsınız.

Denemek için her gün 3-4 defa masturbasyon yaparsanız olacağı bu. Sonuçta bu kadar sık masturbasyon ereksiyon sorun meydana getirir.

Masturbasyonu düzene sokun. Evham ve stresi üzerinizden atın. Evlenin. Evlilikle masturbasyon aynı şey değildir. Evlelenice bu sorunlar olacak diye de bir şart yoktur.

Ekq Resmi

Soru: Hocam kolay gelsin yaşım 22 benim sorunun masturbasyon yaparken eski his yok tam sert olmuyor boşalıyorum ama zevk yok sabahları 2 gündür ereksiyonum yok. Sebepleri ne olabilir teşekkürler. 

Cevap: Stres, kafa ve vücut yorgunluğu, kullandığınız bir ilaç bu şikayetlere sebebiyet verebilir. Ayrıca kanda testosteron hormonu azalmasında da olur. Bu durumda kanınızda seks ve testosteron hormonlarını ölçtürün. Eksiklik varsa bu tedavi edilebilir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam merhaba.masturbasyonla ilgili olarak fikir bulanıklığı, kafayı toparlayamama, zihin dağınıklığı gibi durumlara neden olabilir. Acaba bu bozukluklar kalıcı mıdır diye sormak istiyorum.birde alışkanlık haline getirdiğimizde zeka geriliği yapabilir mi? Bir çok hurafeden sana sığınıyorum hocam şimdiden sağ olun
Cevap: Masturbasyon enerji kaybıdır. Enerji kaybı vücut yorgunluğu yaptığı gibi zihin yorgunluğu da yapar. İnsanın enerjiye ihtiyaç duyduğu bilhassa gelişme ve ve ergenlik yaşında bu enerji kaybının veya enerjiyi başka yönlerde kullanmanın önemini anlamanız lazım.
Zihnini ve fikrini başka yerlerde kullanması gerektiği halde masturbasyona bu değerlerini heba etmesi kişi için büyük kayıptır.
Bu zihin dağınıklığı kalıcı değildir. İleriki yaşlarda veya evlenince masturbasyondan kurtulacağı gibi zihin Bulanıklığından da kurtulur.

Ekq Resmi

Soru: Hocam ailemden çekindiğimden dolayı doktora gidemiyorum.penisimde tahriş var bayadır. Ne yapmam gerekir? Kendiliğinden geçer mi? Geçmesi için ne yapmam gerekir ve önlemleri nedir? Masturbasyon yapamıyorum tahriş yüzünden. Sizden isteğim doktora gitmeden yapabileceğim şeyler nedir? Cevap: Bu tahrişin nedeni büyük ihtimalle masturbasyondur. Sık ve zorlayıcı masturbasyonlar da bu şekilde tahriş olabilir. Masturbasyonu bir düzene sokmalısınız ve bu nazik organınıza nazik davranmalısınız. Şikayetler zamanla kendiliğinden geçecektir. “Ailemden çekiniyorum” lafı çok mantıklı değil. Aileler bu günler için vardır. Sizi hastalık halinde de sağlıklı halinizle de severler ve doktora götürürler.

Ekq Resmi

Soru:Merhabalar Hocam masturbasyon yaptıktan sonra belim ağrıyor. Ağrıyı bu duruma bağlamak doğrumudur. yoksa başka nedenlerden dolayı olabilir mi?
Cevap: Masturbasyon yaparken belinizle olmadık pozisyonlar verirseniz veya zorlarsanız belki bel ağrısı yapabilir. Ama belde eğrilik, kireçlenme kas veya sinir sıkışması gibi başka bir hastalık varsa ağrının nedeni bu olabilir.

Ekq Resmi

Soru: Masturbasyon yaparken eskiden tam sert oluyor şimdi masturbasyon sırasında ara ara tam sert ve masturbasyon uzun sürüyor masturbasyon yaparken bile hissizlik oluyor. Evlenmekten korkar hale geldim normalde otururken sertleşme oluyordu bir de birinci masturbasyonda sertleşme az oluyor 2-3 cü de tam sert oluyor sebebi nedir hakkınızı helal edin.

Cevap: Günlük telaşlar, stresler, kafa ve vücut yorgunluğu sertleşme sorunu yapabilir. Diğer bir neden kanda testosteron hormonu azlığıdır.
Bu hormonun tahlilini yaptırın. Düşük veya alt sınırdaysa ilaç şeklinde kullanacağınız bir iki ilaç derdinize deva olabilir. Stresle mücadele edin.
Evlenme ile masturbasyon yapma arasında ilgi yoktur. Evlenince masturbasyon yapacak değilsiniz ki? Ayrıca evlenince isteksizlikte olmaz.
Birinci masturbasyonda tam sertleşme olmayabilir. Ama 2 ci hele 3 cü masturbasyon yapıp kendinizi zorlamayın.

Ekq Resmi

Soru: Çok seyrek mastürbasyon yapmama rağmen tam boşalma sırasında dayanamıyor ve spermi dışarı atmaya çalışıyorum kendi kendine çıkmasını bekleyemeden. Bu da bana hiç zevk vermiyor. ilk fışkırış dışında hiç zevk alamıyorum. Önüne geçebilmek için ne gibi antrenmanlar vs. önerirsiniz?
Cevap: Beklemeyi ve boşalmayı kontrol altına almayı öğrenmelisiniz. Masturbasyonda erken boşalma olmaz. Bunu sizi sağlamalısınız ve kendinizi kontrol etmelisiniz.BU kontrolde zamanla, tecrübe ile olacak bir şeydir. Belirli bir antrenmanı yoktur.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle