Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru: Hocam merhaba ben 15 yaşındayım çok mastürbasyon yapıyorum mastürbasyondan sonra tuvalette veya çok zorlayınca sağ kasığıma bir ağrı giriyor 2 saniye sonra geçiyor. nedenini söyleyebilir misiniz ?
bide fazla mastürbasyon apandisit yapar mı ?
Cevap: Çok masturbasyon apandisit yapmaz. Sık ve zorlayıcı masturbasyonalrda bu şekilde ağrı yapar.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.

Soru: Masturbasyon yaptığım için çok utanıyorum. Dinen affedilmeyeceğimi düşünüyorum. Sizce affedilir mi? çok mu günah kaç kere tövbe ettim ama dayanamadım sıkıldıkça yapıyorum
Cevap: Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapta olayın hem tıbbi hem de dini yönünü inceledik. Hangi durumlarda haram, hangi durumlarda vacip olduğunu, günah olup olmayacağını geniş olarak yazdık.

Kısaca şunu söyleyeyim. Allah’ın kul hakkından başka affetmediği günah yoktur. Affedilmemeyi zannetmek günahtır. kaç defa tövbe etseniz de Allah affeder. Daha geniş bilgi için kitapçığıma müracaat edin. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:
Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın.
Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.

Soru: Merhaba hocam 12 yaşındayım ve utanarak söylüyorum ki mastürbasyona yeni başladım daha acemiyim 1 yada 2 hafta önce fazla abandım herhalde sabah kökün kenarları şişmişti.kas gevşetici sürdüm kök bölmesine 3 günde şişliği indi ama en küçük halinde bir sertlik var ve kıvrılma görüyorum küçük halinde bu zedelenmemidir?
Cevap: 12 yaşında nasıl oluyor da masturbasyon yapıyorsunuz. Büyük ihtimalle arkadaşlarınızın etkisinde kalmışsınız. Sizden meni de gelmiyordur. O halde neden masturbasyonu yapıyorsunuz? Henüz peniste tam gelişmediği için üstelik abandığınız için penis zedelenmiş olmalı.

Penis, testis çok nazik organlardır. Nazik davranılmazsa zedelenir, ileride daha büyük problemler olur.
Penis zedelense de zamanla düzelir. Ama masturbasyon için acele etmemelisiniz.

Soru: Merhaba hocam , mastürbasyon sırasında idrarımın geldiğini hissediyorum genellikle . Yarım saat önce idrarımı yapsam bile bu his geçmiyor.Bu normal midir? Her seferinde idrarımı yaptıktan sonra mı mastürbasyona başlamalıyım ?
Çok teşekkürler.
Cevap: Bu durum normaldir. Bilhassa sıkışık halde idrar varken yapılan masturbasyondan sonra olur. bunun sebebi meni deliğinin idrar kanalına açılmasıdır. Meni deliğinin gevşemesi zaman alır. herkeste olmazsa da bazı hassas kimselerde olabiliyor.
İdrar boşaldıktan sonra masturbasyon yaparsınız.

Soru: Dr bey iyi bayramlar takvalı bir insan olarak yasamaya çalışıyorum elimden geldiğince. İstimnayı kendime yakıştıramıyorum yapmak istemiyorum bu çirkin hareketi.Ama bende Rüyalanma da çok nadir oluyor : Meniyi vücuttan atacak başka bir yöntem yok mu. bitkisel karışım, ilaç, farklı bir yöntem vs. Teşekkürler

Cevap: Meniyi vücuttan atacak ilaç, bitkisel karışım veya yöntem yoktur.
İstimnayı kendinize yakıştırmamanız doğru değil. Her genç bunu yapıyor.
Önemli olan vücudun ihtiyacı kadar yani yeterince yapmak ve bunu bir ihtiyaç olarak düşünmektir.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:
Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın.
Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.
Ayrıca Şimdiye kadar hastalarımın masturbasyonla ilgili sormuş olduğu sorulara ulaşmak için şu linkli kullanın:
http://alihatay.atspace.com/sorularlamasturbasyon.htm 

Soru: Hocam. Ben 3günde 1 düzenli mastürbasyon yapan biriyim. Geçen hafta bırakma kararı aldım fakat mastürbasyonu bırakamıyorum, nedeni ise şu: 4-5 gün bekleyince testislerimde ağrı oluşuyor ve mastürbasyon yaparak rahatlamak zorunda kalıyorum, sanırım sperm kesem doluyor ve rahatsızlık veriyor. Ayda 1 mastürbasyon yapsam, ya da hiç yapmadan rüyalansam dinen daha hayırlı olacak gibi fakat beceremiyorum, bana bir yol gösterseniz olabilir mi hocam doktora gidip bunu sormam mümkün değil gibi gözüküyor size danışayım dedim 🙂 İyi görevler.
Cevap: Haftada bir veya iki defa masturbasyon yapanların testis ağrıları olmaması lazım.
Olsa da bu geçici bir durumdur. Ayda bir de çok süre. Kendiniz ayarlayın.
Masturbasyon hakkında yazdığım kitapçığı okudunuz mu?

Soru: Merhaba doktor bey. Siz diyorsunuz mastürbasyonun göze zararı yoktur. Fakat mastürbasyon yaptığımda gözümde birey hissediyorum.
Cevap: Evet masturbasyon göz ağrısı yapmaz. Ama enerji kaybı yaşamış, kuvvetsiz kalmışsanız göz ferleri söner ve buda size ağrı olarak yansır.
Yani masturbasyon direk göze etkili değildir. Göz hasatlıkları o0 kadar çoktur ki, masturbasyonun göz ağrısı yaptığını düşünmeden önce detaylı bir göz muayenesi yaptırmanız lazım.
Masturbasyonu düzene sokarsanız göz ağrınızda gidebilir.

Soru: Hocam adet olmadan kaç gün önce mastürbasyon yapılmamalıdır ?
Cevap: Masturbasyonun adetle ilgisi yoktur. Adetten önce sonra fark etmez. Siz adetle yumurtanın döllenme günlerini karıştırdınız galiba.

Soru: En son 4 5 kez masturbasyon yaptım son masturbasyondan beri bacaklarım ağrıyor 3 gündür. Normal midir?
Cevap: Bu kadar sık masturbasyon yaparsanız bacağınız ve başka yerlerinizde ağırır. Büyük ihtimalle sık masturbasyonun yanında organınızı da zorluyorsunuz. Masturbasyon sırasında yanlış bir pozisyonda alıyorsunuz.

Soru: 1.Masturbasyonu uzun süreli yapıyorum mesela boşalacağım zaman bırakıyorum bir kaç dakika sonra tekrar devam ediyorum yaklaşık 1 saat sürüyor bu eylem zararı var mı?
2.Yukarıda belirttiğim şekilde boşaldıktan sonra karnım çok ağrıyor sebep ne olabilir?
Cevap: 1- Güzel kardeş bir saatlik masturbasyona can mı dayanır. Elbette bunun zararı olur. Sen 1 saat koş bak bakalım nasıl nefes nefese kalıyorsun ve kaç kalori harcıyorsun. Sonra uğraştığın ve zorladığın şey nazik olan penis organı. Penise vereceğin zararda ayrı konu.
2- 1 saat Masturbasyon yapıyorsun sonra karın ağrına sebep arıyorsun. Garip.

Soru: Doktor bey ben açıkçası bu yaşıma kadar hiç evlenmedim seks yapmak istemiyorum çünkü annem ben küçükken bir keresinde bir yaramazlığım yüzünden “İnşallah çocuklarından çok çekersin seni perişan etsinler” demişti. Bunun korkusu yüzünden 55 yaşındayım garantiye almak için evlenmedim. Ama zamanla biriken meniden kurtulmak için istimna yapıyorum nadiren.
Size sorum şu ki meni üretimini de tamamen durdurmak için ameliyat olmadan ne yapmalıyım ?
Cevap: Meni üretimini durduramazsınız. Gerçi hormonlarla biraz azaltılabilir ama bu hormonlar sizi kadınımsı yapar.
Çok tuhaf bir durum var. İnsan annesinin sözünü tutar ama bu kadarda değil. (Gerçi anneniz evlenme dediğini de zannetmiyorum)
Her neyse garibime gitti. Sizin evlenmeye niyetiniz yoktu galiba.
Meni kanalını bağlatsanız bile sperm gelmezse bile meni keselerinden, salgı bezlerinden yinede akıntı gelir. Ama çocuğunuz olmaz.

Soru: Hocam merhaba öncelikle nasılsınız ? Umarım iyisinizdir. Benim sorunum şu ki geçen hafta salı günü burun ameliyatı oldum (rinoplasti,konka,septum) aradan 8 gün geçti ve bende acayip mastürbasyon yapma hevesi var ama mastürbasyonun burnumun şeklini tekrar bozacağını ve tekrar fazla et oluşturacağı korkusu var. Sizce böyle bir şey mümkün mü ? Mastürbasyon burun içi dikişlere zarar verir mi ?
Cevap: Masturbasyon burun şeklini bozmaz, et oluşmasına da neden olmaz. Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlar dikişlere zarar verip kanamaya neden olabilir.

Soru: Hocam aşırı mastürbasyon isteğim var, lakin ben yapmak istemiyorum . Kendime nasıl engel olabilirim teşekkürler
Cevap: Masturbasyon ve cinsel istek normal fizyolojik bir hadisedir. Normal fizyolojik olayları engellemek çok defa mümkün değildir.
Engellemekten ziyade düzene sokulması en iyisidir. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun: Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme

Soru: Sayın Hocam ; Cinsel ilişkiyi gerçekleştirecek kadar penisim sertleşmiyor.Penisim 90 derece dik açıyla değil 45 derece açı ile ereksiyon oluyor.Boşalma ve uyarılma problemim yok. 8 yıl XXXXX kullandım.Geç boşalma problemi yapıyordu bu ilaç. Bu yüzden mastürbasyon sürem uzuyordu. Acaba uzun süren mastürbasyonlar iktidarsızlık yapmış olabilir mi ?
Ayrıca bende prostatit var. Tedavi için ne önerirsiniz ?
Cevap: 45 derecelik açı büyük bir açıdır. Sebebinin araştırılıp tedavi olmanız lazım. Uzun süre yapılan masturbasyon veya zaman olarak uzun süreli masturbasyon kısırlık yapmaz. Ama uzun süreli ve zorlayıcı masturbasyonlar peniste şekil bozukluğu yapabilir.

Soru: Masturbasyon yaparken pembe kan geldi ve sonrasında karın ağrılarım başladı regl zamanımda geçti hala olmadım. Masturbasyon yapan biri hamile kalır mı? karın ağrım, mide bulantım, regl gecikmesi belirtileri var cevap bekliyorum
Cevap: Masturbasyon yaparken zorlama veya ters bir hareketle kızlık zarı bozulabilir ama hamile kalınmaz. Hamilelik için erkeğin sperm hücresi gereklidir. Her karın ağrısı, bulantı, adet gecikmesi hamileliği göstermez. O Türk filmlerinde olur. Ama sizin cinsel ilişkiniz varsa bir şey diyemem.

Soru: Hocam iyi günler.benim sorunum boşaldıktan 2 dk sora bile tekrar masturbasyon yapabiliyorum istek geliyor. Neden böyle acaba günde 10 defa da istesem yapabiliyorum masturbasyon düzene soksam geçer mi veya evlenince de böyle mi olacak?
Cevap: Bazı kimselerde böyledir. Ama çok kimse sizin bu yaptığınızı yapamaz. İstek zamanla azalır. Evlenince böyle olmaz. Elbette masturbasyonu düzene sokmalısınız.

Soru: Selam Doktor bey benim Sorunum masturbasyon dan dolayı. Penisin Sol tarafı şişmişti. Şişliklikten sonra penis ters durmakta idrarımı yaparken ilk önce sola doğru çıkıyor: Biraz hızlanınca düz oluyor ve Peniste damar çoğalması Var, ağrı falan yok sertleşmede normal penisin ters durması damar çoğalmasından olabilir mi? Eğer damar çoğalmasından kaynaklanıyorsa Peniste Zarar verir mi? Bu Sorunum 7 aydır böyle ne Tavsiye edersiniz Teşekkürler.
Cevap: Damar çoğalması penise zarar vermez. Ama siz sık ve zorlayıcı Masturbasyon yaptığınız için peniste yapı ve doku bozukluğuna neden olmuş galiba. Masturbasyonu düzene sokarsanız zannederim şikayetler geçer. Buna rağmen 1 ay içinde geçmezse doppler ultrason çektirmek üzere bir uroloji uzmanına başvurun.

Soru: Kıymetli Hocam merhabalar. Penis eğriliğinde sertleşme sorunu için viagra, cialis gibi haplar kullanılabilir mi? Bir sakıncası olur mu?
Teşekkürler.
Cevap: Bu ilaçları bir doktor kontrolünde kullanılmazsı taraftarıyız. Ama penis eğriliğinde kullanmanın bir mahsuru yoktur.

Soru: Hocam merhaba. 2 sorum var. Son 1 yıldır nerdeyse her gün masturbasyon yapıyorum . Penisimde artık masturbasyon yaparken bile tam sertleşme sağlayamıyorum . Sertleşse bile maksimum 1 dakika öyle kalıyordur herhalde. Bu her gün yaptığım masturbasyondan mı kaynaklıdır ne kadar sürede düzelir ?
İkincisi 11 cm bir penis ile ilişki sırasında kız arkadaşımı tatmin edebilir miyim bunda biraz korkum var. Teşekkür ederim.
Cevap: 1- Masturbasyonu düzene sokarsanız şikayetleriniz geçecektir. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun
2- Penisin boyu normal. Tatmin olmak penis boyu ile ilgili değildir. Kız arkadaşının tatminini düşünmekten ziyade kendi tatminini düşün.
Ayrıca bu konularda biraz daha bilgi sahibi olmalısınız.

Soru: Hocam benim sorunum mastürbasyon. Iki güne bir illa yapıyorum. Ben azaltmak istiyorum ama beceremiyorum bi türlü. Iki gun geçipte yapmadığım da aklıma çok kötü şeyler gelmeye başlıyor. Ve her önümden geçen bayandan etkileniyor ve dayanamayıp yapıyorum. Ne olur bana bir çare bulun hocam. Saygılar.
Cevap: Masturbasyonu düzene sokarsanız şikayetleriniz geçecektir. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun.

Soru: Hocam maalesef olumsuz filmler izlediğim oldu ve sık masturbasyon yaptığım da.Şimdi bunu bıraksam psikolojim,hafıza durumum,sertleşme ve erken boşalma problemim var mı bilmiyorum evlenince öğreneceğim ama eğer varsa tamamen çözülür mü?
Sertleşme sorunu için zeytin yağıyla sertken boşalmadan bir süre masaj yapın diyorlar? Gerek var mı yoksa masturbasyonu bırakınca sorun kesin hallolur mu?
Cevap: Masturbasyonu bir düzene sokarsanız bu şikayetleriniz düzelir.
Evlenince de bir problem olmaz. Zeytinyağına gerek yoktur.

Ekq Resmi

Soru: Hocam Müslümanlığımı eksiksiz yaşamam için masturbasyonu hayatımdan çıkarmalı mıyım?Ayda 1 veya 2 haftada bir yapmam yazılarınızda bahsettiğiniz zihin yorgunluğuna veya sertleşme sorunu vs ye sebep olur mu?Müslümanlığını tam yaşamak isteyen biri için hiç yapmamak mı evladır yoksa ihtiyaç olduğunda ayda 1-2 yapmak mı?İhtiyaç olduğunda(vücut bazen gece atmıyor,testislerimde biraz ağrı olabiliyor) yapmak mı faydalı yoksa vücudun kendi atmasını beklemek mi?Gerçek bir Müslüman hayatından masturbasyonu tamamen atmalı mı?
Cevap: Masturbasyon ve İslamiyet’le ilgili çok geniş araştırma yaptım ve hepsini bir kitapçıkta topladım.

Bu kitapçığı alıp okursanız emin olun bu sorunlarınıza ve daha başka bir çok sorununuza cevap bulacağınıza eminim.

Ekq Resmi

Soru:Masturbasyon sonrasında testosteron artar mı? Bu artma kıllanmaya sebep olur mu?
Cevap: Masturbasyonla testosteron ne azalır nede artar. Yani bir etkisi olmaz.

Soru: hocam masturbasyon yaparken yanı boşaldıktan sonra yanma olmaya başladı son 3 masturbasyonda. Daha öncesinde uzun süreli masturbasyon yapmıştım ondan olabilir mı? Ne yapmam lazım geçici bir şey mi
Cevap: Sık ve zorlayıcı masturbasyonlar da bu olabiliyor. Masturbasyona ara verin sonucu gözlemleyin. Geçmezse prostat iltihabı olma ihtimali var. Bu durumda gerekli tetkik ve tahlilleri yaptırmak ve prostat muayenesi olmak üzere bir uroloji uzmanına muayene olun.

Soru: Sayın doktorum benim erkek arkadaşım haftada 2-3 kere masturbasyon yapıyor. Bazı şikayetleri var. Penisinin sanki küçüldüğünü soyluyor.
1. Masturbasyon penisi küçültür mu?
2. Sabahları uyandığında bacaklarında ağrılar his ediyor bunun sebebi masturbasyon olur mu?
Cevap:
1- Masturbasyon penis küçültmez.
2- Sık ve zorlayıcı masturbasyonda bacaklarda ağrı halsizlik yapabilir.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Buradan daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Soru: Merhaba hocam ben masturbasyon yaparsam 10-15 dakikada boşalıyorum. Ancak şişme kadınla ilişkiye girdiğim de aşırı heyecanlandığım için 1 dk.da boşalıyorum.. Sizce erken boşalmamın sebebi heyecan mıdır
Cevap: Erken boşalma sadece hanımınız ile olan cinsel ilişkide olur. Ne masturbasyonda nede şişme bebekte erken boşalma olmaz.

Soru: Hocam masturbasyondan sonra peniste şişkinlik meydana geliyor doktora gittim iltihaplanma dedi ilaç verdi kulandım ama bir ise yaramadı her masturbasyondan sonra şişkinlik meydana geliyor bunun nedeni sizce iltihaplanmamıdır?
Cevap: İltihap olsaydı ilaçlar fayda verirdi. Demek ki iltihap değilmiş. Sonra neden iltihap olsun.
Masturbasyonu düzene sokun sonucu gözlemleyin. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:

Soru: Benim sıkıntım ben elle boşalamıyorum.penisimde sabah sertliği de olmuyor.eşimle 2 gece de bir birlikte oluyorum.o zaman boşalıyorum.sorunum ne ne yapmalıyım.
Cevap: Hanımınızla boşaldığınız ve 2 gece de bir olduğunuza göre sorun nedir? Elle boşalmayın. Ne gerek var ki? Evli erkeklerde sabah sertliğinin olmaması önemli değildir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam kolay gelsin. Yaklaşık 6 7 senedir her gün mastürbasyon yapıyorum.çok nadir 2 gün ara verdiğim.psikolojik olarak yapmadığımda mutsuz oluyorum. Sperm tahlilinde sperm sayısı düşük çıktı. İnternette mastürbasyonun zararına ilişkin hiç bir bilgi bulamadım.
artık penisimin hassaslığı gitti.hassaslığın artması için bir tedavi var mı ?

Cevap: Masturbasyonu bir düzene sokmalısınız. Bunun için bir kitapçığım var. Bunu bulup okuyun.

Sperm sayısının düşük olması masturbasyona bağlı değildir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam selamlar. Bir mastürbasyonda penisin sonraki günlerde ereksiyon sorunu yaşayacak kadar zarar görmesi durumunda, bunu mastürbasyon sırasında fark edebilir miyim yani ciddi bir acı olur mu? Yoksa mastürbasyonda herhangi bir acı falan duymadan da penis zarar görebilir mi?

Cevap: Evet ağrı olabilir ve bunu his edersiniz. penisin zarar gördüğü durumlarda açıda olur.

Ekq Resmi

Soru: Hocam 16 yaşında kızım, mastürbasyon yaparken 1-2 damla kan geldi. Zorladığımdan mı, yanlış bir hareketimden mi oldu yoksa bozuldum mu bilmiyorum nasıl öğrenebilirim yardımcı olur musunuz lütfen hastaneye gitmeli miyim ve ailem gereklimi hastaneye gidersem?
Cevap: Neyi nasıl ne şeklide yaptığını bilmiyorum. Ama kan gelmişse kızlık zarı bozulmuş olabilir. Sizi yanıltmak istemem.
Bakıp muayene edilmeden de bir şey söylenmez.

Ekq Resmi

Soru: Sevgili hocam iyisiz inşallah hocam ciddi sıkıntım var istimnayı evlenmeden önce çok yapardım.Evlendikten sonrada 3 5 1 hafta 2 hafta sonra yine yapıyorum bunu da pornografik şeylerle yapıyorum üstelik kaç defa tövbe etmeme rağmen iradem de zayıf hocam bu çok moralimi bozuyor benim lütfen yardım edin beş vakit namazda kılmaya çalışan da biriyim
Cevap: Sorularınızın tam cevabı; Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyu

Ekq Resmi

Soru: Hocam ben elle kendimi rahatlatmak için ne zaman masturbasyon yapsam boşalamıyorum. Ama bir bayanla iliskide boşalıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cevap: Olay büyük ihtimalle psikolojik. Meni kanalında tıkanıklık diyeceğim ama normal ilişkide de problem olmalı. Belki zamanla düzelir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam masturbasyonu çok sık yapıyordum ilişkimde sertleşme çok az oldu sebebi çok masturbasyondanmış Bu sorun kalıcı mı hocam?

Cevap: Sık masturbasyonda sertleşme sorunları olur. Masturbasyonu bir düzene sokarsanız zamanla düzelir. Yani kalıcı değildir.

Ekq Resmi

Soru: Böbreğimde 4 milimlik tas var mesanede su an. Düşmesi için bekliyorum. Benim sorum su masturbasyonun böbrek taşına olumlu veya olumsuz bir etkisi var midir.
Cevap: Mastürbasyonunun mesane içindeki taşa etkisi yoktur.Dış idrar kanalında ise belki faydası olur.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle