Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru: Hocam benim sorum ben masturbasyon yaptığım zaman diz kapaklarım ve çevresinde ağrılar oluyor masturbasyon yaptığım zaman neden olabilir acaba.
Cevap: Masturbasyon sırasında almış olduğunuz pozisyondan dolayı olabilir. Pozisyonu değiştirin sonucu gözlemleyin. Masturbasyondan olmuyorsa dizde bir hastalık olabilir.

Ekq Resmi

Soru: Merhaba hocam, ben 20 yaşında bir gencim, sürekli spor yapıyorum protein kaybetmemek için, mastürbasyon yapıp da bilerek boşalmamak sakıncalı mıdır acaba?

Cevap: Masturbasyonun zararlarını ve faydalarını benim kitapçığımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Ama protein kaybının sizin boşalmamak için tutmanıza bağlı olmaz. Yani boşalmayınca protein kaybı olmaz. Sadece boşalsan da boşalmazsan da enerji kaybı olur. Ki bu enerji kaydı ilerde protein kaybına dönüşür.

Soru: Hocam bende sık masturbasyondan sonra penisim sola doğru eğrildi ne yapmalıyım sanki eski penisim değil gibi boyunda da kısalma söz konusu çok kısalır mı penisim
Cevap: Masturbasyonla çok önemli eğrilik olamaz.
Hele kısalma hiç olmaz. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.

Soru: 26 yaşındayım.Ergenlik yıllarından beri sık sık mastürbasyon yapardım.Şu an sertleşme sorunu yaşıyorum.Mastürbasyon damarlarıma zarar vermiş olabilir mi hocam?
Cevap: Masturbasyon damarlara zarar vermez. Ama daha belirginleştirir ve dolgun hale gelir, kalınlaştırır. Bununda görüntüden başka zararı yoktur.

Soru: Hocam sık mastürbasyon yapmak ve mastürbasyon yaparken mastürbasyonu uzatarak geç boşalmak penis toplardamar sorununa neden olabilir mi?
Cevap: Toplar damarda bir sorun yapmazsa da bu hareket penise zarar verebilir.

Soru: Sayın Hocam Futbol antrenörüyüm ve oyuncularımı bilgilendirmem gerekiyor. Mastürbasyon veya cinsel ilişki genç 18-19 yaş grubu bir futbolcuyu ve kaslarını nasıl etkiler? ne zaman yapılmalıdır? Antrenmandan veya maçtan önce mi sonra mı yapılmalı?
teşekkür ederim.

Cevap: Masturbasyon enerji kaybı şeklinde düşünürseniz sorunun cevabı kendiliğinden ortaya çıkar.
Mutlaka antrenmandan önce veya sonra yapılacak diye bir şey yoktur. Önemli olan sporcunun enerjiye ne zaman ihtiyacı olduğu ne zaman olmadığıdır.

Soru: Merhaba aradan 12 gün boyunca hiç boşalmadım ve dün akşam mast. yaptım ancak o andan itibaren ertesi gün olmasına rağmen hala yorgunum ve unutkanlığım başlıyor beynimi adeta kullanamıyorum saçma konuşuyorum.Bana boşalınca hep böyle oluyor,12 gün bekledim gene oldu.Küçüklüğümden beri fazla mast. yaptım sebep bu mu? Beslenmemde yada vitaminlerde hormonlarda bir sorun yok bakıldı. Varikosel vardı ameliyat oldum ancak son zamanlarda yumurtaların küçüldüğünü fark ediyorum.Bu durumu yaşamamak için ne yapmalıyım?evlenmekten çekinir oldum.
Cevap: Bu yazdıklarınızın masturbasyonla ilgisi yoktur. Beyinle veya psikiyatri ile ilgili bir durum olabilir. Bir noroloji uzmanına muayene olun.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:

Soru: Yaklaşık 7 haftadır masturbasyon yapmıyordum testislerimde ağrı başladı bende korkup masturbasyon yaptım 2 kere ama hala sızı var ve menide renk değişimi hissettim yardımcı olur musunuz
Cevap: Masturbasyonu düzenli yaparsanız bu ağrı kaybolur. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun

Soru: İyi çalışmalar hocam; Hocam uzun yıllar masturbasyonu sık ve uzun yapmam hem penis seklini hem de sertleşmeyi etkiledi.3 haftadır mast.tamamen bıraktım ancak anlık ağrılar oluyor hassasiyet var. Penis başı altında da sanki zorlamaya bağlı tahrişler var
1)mast. bırakmam sorunlarımı giderir mi?
2)mast perhiz suresi ne kadar olmalı. Psikolojimde çok bozuk yol gösterin rica ederim.
Cevap: 1- Masturbasyonu düzene sokarsanız şikayetlerin kaybolma ihtimali artar. 2- Haftada 2 kez masturbasyon çok defa kafi gelir.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun.

Soru: Hocam mastürbasyon sonrası basımda ağrı oluyor ve kafamı toplayamıyorum bir iki gün. Sizce beynime bir zararı olmuş mudur
Cevap: Masturbasyon beyine zarar vermez. Ama masturbasyon enerji kaybıdır. Zararı da bunun üzerinden olur. Sizin kafada veya betinde bir hastalık olabilir. Belki tansiyon vardır. Bir nöroloji uzmanına görünün beyin MR ı çektirin.

Soru: hocam mastürbasyon unutkanlık yapar mı bu bilgi acil lazım kitabı önermek yerine soruyu cevaplarsanız çok mutlu olurum
Cevap: Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü konu uzun yazacak vakit yok.
O kadar uğraşmış emek vermişiz siz okumayacaksınız da kim okuyacak? Ayrıca daha aklınıza gelmeyen o kadar sorunun cevabını bulacaksınız ki şaşırırsınız.

Soru: Merhaba hocam, bu yaşıma kadar mastürbasyon yapmadım .ama ihtiyacımı bacak bacak üstüne atar gibi penisimi sıkıştırarak boşalıyorum hep haftada 2 yada3 kez yapıyorum bu hareketi ve her zaman boşalıyorum. Ama mastürbasyon yaptığım zaman boşalmıyorum çok korkuyorum bir şey olmuştur diye lütfen yardımcı olun.
Cevap: Bünyenizi böyle alıştırmışsınız. Yaptığınızda bir nevi masturbasyon. Önemli olan boşalmanızdır.

Soru: Hocam ben uzun süre mastürbasyon yaptım 3 saat falan. Sonra kasıklarda bir anda bir şey oldu ve 2 aydır filan sızı var bacak damarlarımda da sanki atma oluyor. Bu ne olabilir? ürolojiye gittim testislerde bir sorun yoktu. Ne yapmalıyım??
Cevap: Güzel kardeş derdin neydi? 3 saat masturbasyon yapılır mı? Anlaşılan penis ve takımını tahriş, aşırı uyarlama yapmışsınız.
Bir daha böyle yapmayın. Bu nazik organlara nazik olun.
Kendiliğinden geçmesi lazım. Bekleyin sonucu gözlemleyin.

Soru:  Merhaba Hocam Bende Boşalma anında ayağımda bir kasılma meydana geliyor ve 1-2 dk sürüyor ve de çok acı veriyor bana.
Aldığım zevk i de anlayamıyorum acıdan dolayı ne yapmam gerekir hocam şimdiden Teşekkürler.
Cevap: Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlarda bu olabiliyor. Masturbasyonu bir düzene sokun. kendinizi zorlamayın ve yorulmayın.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.

Soru: Hocam 19 yaşındayım eskiden çok masturbasyon yapıyordum 2 yıldır bıraktım artık çok nadir yapıyordum ama hiç orgazm olamıyorum ve erken boşalıyorum üstelik sonrasında en ufak dokunmada penisimden garip bir his vücuduma dağılıyor küçük bir orgazm gibi ve hiç bitmiyor sebebi nedir ve ciddi bir durum mu?
Cevap: Ciddi bir durum olacağını zannetmiyorum. 2 yıldan beri masturbasyondan dolayı peniste oluşan tahribatlar düzelmiş olmalı. Masturbasyonda erken boşalma olmaz Gelip geçici veya strese gibi psikolojik sebeplere bağlı olabilir.

Soru: Dopamini artırmak ve asosyallikten kurtulmak için mastürbasyonu hiç çekmeyin diyorlar. Batıda bu çok yaygınmış. Mastürbasyon orucuna girsek faydası mi olur zararlı mı? Hurafe mi mastürbasyon yapınca sigara içince dopamin tavan yapar, sevdiğiniz filmi izleyince artar diyorlar
Cevap: Elbette masturbasyon yapmamak en iyisidir. Ama haydi bırak, yapma deyince yapmıyor musunuz? Bu iş o kadar basit değil.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var. Bu kitapçıkta geniş bilgi bulabilirsiniz.

Soru: Hocam bende varikosel var masturbasyondan eskisi kadar zevk almıyorum bu yaşla alakalımı 18 yaşındayım eskiden çok zevk alıyordum şimdi belirli bir düşüş var bu yaşla mı alakalı varikoselden olabilir mi? Yada başka bir şeyden olabilir mi? Çok teşekkür ederim hocam
Cevap: Bu durum varikoselden ileri gelmez.Elbette masturbasyondan zamanla zevk almayacaksınız. Artık evlenecek ve normal bir evlilik ilişkisi ile masturbasyonu unutacaksınız.Evlenince masturbasyona devam etmek balı bırakıp pekmez yemeye benzer.

Ekq Resmi

Soru: Saç köklerinde yani erkeksi dökülmelere bağlı olan saç dökülmesinde mastürbasyonun erkeklik hormonunu daha çok artırdığı için dökülmeyi hızlandırdığını Söylüyorlar bu doğru mu? Teşekkür ederim Allah Razı olsun şimdiden
Cevap: Masturbasyon erkeklik hormonunu artırmaz. Dolayısıyla saça da etkisi yoktur.

Ekq Resmi

Soru: Öncelikle S.A hocam iyisiniz inşallah ? Benim sorum şu ;
Düzenli 3 veya 4 günde 1 yaptığım masturbasyon 1 aylık süreç sonrası hormon testinde çıkan sonuç; FSH 1,89 Total testosteron 776,01 229.8-786.5.. FSH 3.01 1.9-18.9. Ne düşünüyorsunuz Sayın Ali hocam.. ben testosteron hormonunun yükseldiğini düşünüyorum.
Cevap: Hormonlarla masturbasyonu neden ilişkilendirdiniz anlamadım. Bu kadar bir hormon eksikliği veya farklılığını dert etmeyin.
Gene de bir endokrinoloji uzmanına görünmelisiniz

Ekq Resmi

Soru: Hocam eğer spermler hareketsiz ise masturbasyon yapınca çıkar mı ?
Cevap: Sperm hareketi ile masturbasyon arasında ilgi yoktur. Boşalmalarda gelen sperm ve sıvı kısımdır. Spermler bu sıvıda yüzerek gelirler.

Ekq Resmi

Soru: Mastürbasyon esnasında ya da boşalırken ense köküme spazm, kramp gibi ağrı giriyor, oluşuyor, beyin kanaması olur mu, nedir, neyin belirtisi, ne yapmalıyım? Korkudan cinsellikten soyuyorum. Teşekkürler.
Cevap: Masturbasyon da tansiyon yükselebilir, kalp çarpıntıları olabilir. Masturbasyon bir enerji kaybıdır. Tansiyon, damar hastalığı, kan hastalığı, beyin hastalığı olanlarda bu şayetler görülebilir.

Ekq Resmi

Soru: Mastürbasyon yapmak zararlımıdır. Titreyerek boşalmak kısırlığa neden olur mu?
Cevap: Masturbasyon hangi durumda zararlıdır, hangi durumda zararlı değildir geniş bilgiyi masturbasyon hakkında yazdığım kitapçıkta bulabilirsiniz.Titreyerek boşalmanın bir zararı yoktur.

 Ekq Resmi

Soru: Masturbasyon B12 vitamini eksikliği yapar mı?
Cevap: B12 vitamini kan yapımı ile ve sinir sisteminin takviye ilacıdır. Eksikliğinde halsizlik, baş dönmesi, bulantı, kusma, sinirlerde ağrı olabilir.
Ama masturbasyon B12 eksikliği yapmaz. Yalnız sinirlerde travma zedelenme olursa, halsizlik, bulantı, kusma olursa B12 vitamin ihtiyaç duyabilirsin.
Ekq Resmi
Soru: Hocam bir yazı okudum ergenlik çağında mastürbasyona çok yüklenmek penis gelişimini olumsuz etkiliyormuş? Doğru mu?
Cevap: Çok sık yapmak sizin deyiminizle yüklenmek elbette doğru değildir. Bu peniste eğrilikler deformasyon, damarlaşma ve sertleşme sorunları yapabilir.
Ama penis gelişimini engellemez

Ekq Resmi
Soru: Hocam fazla masturbasyon dan penis içi yara olur mu? ve nasıl geçer
Cevap:Sık ve zorlayıcı masturbasyonda penis cildi hasar göreceği gibi penis içinde ve idrar kanalında da yara travmatik yara olabilir. Bu yaranın derecesi masturbasyonun sıklığı ve zorlayıcılığına bağlıdır. Masturbasyon azaltılırsa ve düzene sokulursa yarada iyileşir. Masturbasyonu düzene sokmak için şu yazımızı okuyun.
https://www.dralihatay.com/masturbasyon.html

Ekq Resmi

Soru: Hocam mastürbasyon çinko eksikliği yapar mı?
Cevap: Sık masturbasyonda meni atımı fazla olur. Menide çinko olduğu için bir ihtimal vücutta çinko eksikliği yapabilir. Ama çinko eksikliği olması için aşırı masturbasyon yapılmalı (ki buna vücut dayanamaz) veya çinko alım eksikliği olmalıdır.

Ekq Resmi
Soru: Mastürbasyon süresi ne olmalı?
Cevap: Penise en az zarar verecek süre olmalı. Masturbasyon ne kadar uzun sürerse penise zarar verme ihtimali o kadar artar. Çünkü penis nazik ve hassas bir organdır.
Ekq Resmi
Soru: Bir insan mastürbasyon yapmıyorsa ve sabah ereksiyon olarak uyanmıyorsa hasta mıdır?
Cevap: Gece sık boşalmalarda sabah ereksiyon olmamasına neden olabilir.
Sabah ereksiyonu çok önemli değildir. Neden? Sık masturbasyon veya sık cinsle ilişki yapılıyorsa sabah ereksiyonu çok defa olmaz. Çünkü cinsel olarak doyuma ulaşılmıştır. Sabah ereksiyonu önemi şuradan ileri gelir. Bir kimsede sabah ereksiyon var ama normalde sertleşme sorunu varsa bu sertleşme sorunu nedeni psikolojiktir. Sabah sertleşmesi yok fakat sertleşme sorunu varsa bu sertleşme sorunun nedeni araştırılmalı, tedavi bu yönde yapılır. Ama hem ereksiyon bozukluğu var hem de sabah ereksiyonu olmuyorsa sorun patolojik olarak kabul edilir araştırmalar ve tedavi bu yönde yapılır. Sabah ereksiyonun olmaması ileride sertleşme sorunun olacağı manasına gelmez.
Hayır hasta değildir. Masturbasyon yapmayan çok insan vardır. Masturbasyon boşalma demektir. Vücut boşalma ihtiyacı duyarsa zaten rüyalanma şeklinde boşalır. Ayrıca masturbasyon ile boşalması şart değildir.

  

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle