Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru: Aşırı masturbasyon sonrası sertleşme olmaması problemi ne kadar sürer eski seviyesine kaç gün sonra gelir
Cevap: Masturbasyonu bir düzene sokarsanız yani vücudun ihtiyacı kadar yaparsanız ki bu genellikle haftada 1 veya 2 dir, zamanla sertleşme problemi geçecektir. Şu kadar günde geçer demek yanlış olur. Çünkü iyileşme ve eski seviyesine gelme aşırı masturbasyonun şiddeti ile doğru orantılıdır.

Ekq Resmi

Soru: Hocam merhaba, masturbasyon yaparken sperm yüzüme geldi ve gözüme ayrıca burnuma içine gitti. Bir şey olur mu? Şimdiden teşekkürler.
Hocam mastürbasyon yapmazsam ileride cinsel hayatım daha mı iyi olur? Mastürbasyon ileride sorun yapar mı hocam?
Cevap: Spermin yüze, göze gelmesi buruna girmesinin tehlikeli bir durumu yoktur. Spermde vücudun bir parçasıdır. Bir yerden çıkıp bir yere girmesinin olumsuz bir etkisi yoktur. Masturbasyon yapmamak ileride cinsel hayatın iyi olacağı anlamına gelmez. Masturbasyon ve ileriki hayat yani evlilik farklı şeylerdir.

Ekq Resmi

Soru:16 yaşındayım masturbasyonu 2 dakika sürüyor cinsel ilişkide da kısa olur mu
Cevap: Masturbasyon başka cinsel ilişki başka şeylerdir. Masturbasyonda erken boşalma olmayacağı gibi bu durumun da cinsel ilişkide olacak manasına gelmez.

Ekq Resmi

Soru: Hocam iyi günler iyi çalışmalar; Hocam masturbasyon sırasında meni elde edemiyorum. Onun yerine şeffaf yapışkan sıvı geliyor. gece rüyamda boşalıyorum ya da tuvalete zor yetişiyorum beyaz kıvamında meni geldiğini görüyorum (sık oluyor) masturbasyon sırasında neden gelmiyor acaba sayın hocam?
Cevap: Yaşınızı yazmamışsınız şayet ergenliğe girmemişseniz veya ergenlik başlarındaysanız hemen meni gelmez. Yapışkan bir sıvı gelir. Zamanla meni gelir. Ama ergenlik sonrası meni gelmiyorsa meni kanalları tıkanıklığı, meni kesesi, meni kanalı, testisin sonradan veya doğuştan bir hastalığı düşünülür. Seks hormonlarının düzensizliği veya azlığı da bu şikayetlere neden olabilir. Bunların araştırılması lazım.

Ekq Resmi

Soru: İyi günler, benim yaşıtlarım yani günde 2 kere falan mastürbasyon yapıyorlar ama ben genellikle yorgun ve halsiz oluyorum. İsteksizlik oluyor, önerebileceğiniz bir şey var mı acaba?
Cevap: Kendiniz yaşıtlarınızla kıyaslamayın. Her vücut her organizma farklıdır. Onların vücudu veya ihtiyacı günde 2 defa masturbasyona uygundur. Sizinki uygun değildir. Gerçi onların günde 2 defa masturbasyon yapmaları da normal değil. Kendinize dert edinmeyin.

Masturbasyon günde 2 defa 3 defa yapılacak diye bir şart yoktur. İhtiyaç ne kadarsa o kadar yapılır.
Yaşıtlarınız 100 metreyi diyelim 11 saniyede koşuyorsa sizinde 12 saniyede koşacağınız anlamına gelmez. 

Ekq Resmi

Soru: Hocam size tek ve kısa bir sorum var masturbasyon veya sık masturbasyon varikosel, testis iltihabı,tümörü, bel soğukluğu, kalp soğukluğu gibi hatalıklara yol açar mı?? 2-sık masturbasyon ne gibi ciddi hastalıklara yol açar. 3-hocam bir kişide testis tümörü var kanser o kişinin testisini almadan bir müdahale yapılamaz mı? teşekkürler.
Cevap: Tek kısa soru demişsiniz üç soru sormuşsunuz.
1-Masturbasyon bu yazdıklarınızın hiç birisine neden olmaz.
2- Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun: Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın.

3-Tümör alınmazsa kemoterapi ile ilaç verilebilir veya ışın tedavisi yapılabilir. Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.

Ekq Resmi

Soru: Merhaba hocam. Masturbasyon yaparken boşalma olacağı sırada penisin kafasını sıkıp boşalmayı engelliyorum. Bir süre sonra idrarım azaldı ve şuan hem çatallı (ince geniş) hem de az gibi sizce sebebi ne olabilir
Cevap: Boşalırken boşalmayı engellemeyin. Bu zarar verecek bir harekettir. Çünkü siz koşan bir adamın ayaklarını tutuyor koşmasını engelliyorsunuz. Bu adamın düşmesine neden olacaktır. Bu hareket meni yolları tahrişine neden olmuştur. Şikayetlerinizin zamanla geçmesi beklenir. Yeter ki bir daha öyle yapmayın

Ekq Resmi

Soru: Masturbasyon testosteronu düşürür mü? Hocam iyi günler.1 ay önce total testosteronum ölçüldüğünde 294 idi.Doktorum testosteron jeli verdi. 1 ay boyunca düzenli kullandım. Dün sperm tahlili verdim.Bugün tekrar testosteron ölçümüm yapıldığında 154 çıktı. İlaca rağmen böyle bir sonucun çıkma nedeni,bu kadar aşırı düşme nedeni sizce neler olabilir? ,
Cevap: Ya İlaç tesir etmemiştir veya testosteron aşırı kullanımını gerektiren vücutta bir sebep vardır. Endokrinoloji ve kendi doktorunuzla ile görüşün.

Ekq Resmi

Soru: Hocam çok mastürbasyon testisler de sarkma yapar mı hocam benim testislerim çok iri ve sarkık 2 ay öncede kasık fıtığı varikosel ameliyatı oldum ayaklarımı kapamıyorum testislerim acıyor hocam.
Cevap: Masturbasyon testislerde sarkma yapmaz. Ameliyat olduğunuz doktora bir görünün.
Ameliyattan sonra biraz sarkma olabilir ama çok fazla olmaz.

Soru: Hocam benim sorunum masturbasyon sonrası ciddi derecede halsizlik oluyor. alışkanlık haline getirdiğim birşey değil. kronik bi baş ağrısı ertesi gün uyandığımda göz kapaklarımda kuruluk ve zor açıp kapama,bir iş yaptığımda hemen yorulma ve terleme oluyor ve günlük hayatımı bir hafta böyle etkiledikten sonra toparlanıyorum. neden böyle bi durum oluyor acaba hocam. evlendikten sonra da böle bi durumu yaşayabilir miyim çözüm öneriniz nedir. şimdiden teşekkür ederim.
Cevap: Bu şikayetleri sadece masturbasyona bağlamak doğru olmaz. Enerji kayıpları, kansızlık, kan ve kalp, karaciğer rahatsızlıkları da araştırılmalı.
Evlendikten sonra böyle bir şey olacak diye bir şart yoktur. Başka bir hastalık varsa bunun tedavisini olmalısınız.

Ekq Resmi

Soru: Meni üretimi kaç günde 3 ml geçer çok masturbasyon yapmak meni bitirir mi boşaldığım zaman neden az men geliyor
Cevap: Sperm hücresi testis tarafından devamlı üretilir bu sperm hücreleri prostat sıvısı, meni kesesi salgısı ile birleşerek meni şeklinde meni kesesinde depolanır. Yani meni devamlı üretilir ve meni kesesinde ihtiyaç halinde boşatılmak üzere depolanır. Normalde atılan meni miktarı 2 ml den fazla olmalıdır. Şayet azsa sebepleri şunlar olabilir.

1- Spermin geri kaçması. Bazı ilaçlar buna neden olur.
2- Taş veya kireçlenme gibi tıkanıklık sebepleri
3- Kullanılan ilaçlar
4- Bu bölgenin sinir ve kaslarının çalışmaması
5- Stres, heyecan gibi psikolojik sebepler
Masturbasyon meniyi bitirmez. Çünkü değimiz gibi devamlı üretilir, salgılanır ve kesede depolanır.

Soru:: Hocam mastürbasyon sırasında penisi büktüm kırt diye ses geldi penisin ortasında sünnet yerine doğru damarda şişlik var alt tarafında sanki damar toplanmış gibi sönük halde de şişlik belli az korkuyorum hocam penise yazar verdim diye ileride sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.
Cevap: Penis tahrişi olmuştur. Morarma, eğrilme, ağrı yoksa önemli değildir. Zamanla geçer. Bunlar varsa bir doppler ultrasonu çektirmeniz iyi olur.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle