Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru: Masturbasyon vücutta hangi hormon değişikliği yapar: Bunların vücuttaki etkileri nedir? Ve ben spor yapan biriyim bu faaliyetimde performansıma ne gibi bir etkisi olur? Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Masturbasyon vücutta ekstradan bir hormon salgısı veya değişikliği yapmaz. Vücutta cinsel dürtüleri tetikleyen testosteron gibi erkeklik hormonları vardır. Cinsel faaliyetlerden bu hormon sorumludur. Ayrıca Folikül stimulan Hormon (FSH) ve Luteizen Horomon (LH) larda indirekt olarak testisi etkiler. Masturbasyon sırasında heyecanla adrenalin hormonu salgılanır.

Masturbasyon enerjik kaybı olduğu için sporcuları olumsuz yönde etkileyebilir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam benim sorum ben mastürbasyon yaptığım zaman ilk boşalma normal meni olarak geliyor. Ama ikinci defa yaptığım zaman sıvı olarak geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ayrıca banyoda masturbasyon yaptıktan sonra idrarımı yaparken penis ucunda yanma oluyor Bu normal midir?

Cevap:Boşalmalarda meni, meni kesesinden dışarı atılır. Yani kese boşalır. İkinci boşalmalarda kesede meni kalmadığı için meni gelmez. Ama bu bir zorlama olduğu için kese içinde kalıntılar, prostat sıvısı ve salgı bezlerinin salgısı sıvı olarak çıkarılır. Masturbasyondan hemen sonra idrar yapılmaya çalışılırsa penis ucu yanar.

Ekq Resmi

Soru: Hocam ben mastürbasyon yaptığım zaman karnıma ağrı giriyor. Sebebi ne olabilir? Ayrıca testislerde ağrı olması normal mi?

Cevap: Masturbasyonda zorlamadan dolayı karın kasılırsa bir ağrı olabilir. Bu karın kasarlının ağrısıdır. Gelip geçicidir. Ama mide veya bağırsaklarda hastalık varsa, masturbasyon bu hastalığı tetikler ve ağrıya neden olur. Sık ve zorlayıcı masturbasyonlar da testsi ağrısı olur.

Ekq Resmi

Soru: Merhaba hocam, Masturbasyonu bırakmak yerine onun verdiği zararları gideren yada minimuma indiren bir formül, ilaç ne bileyim bir şey var mı? Ayrıca bu işi 12 yaşımdaki kadar hevesli yapmamı sağlayabilecek bir şey var mı? Teşekkürler.

Cevap: Anlaşılan siz masturbasyonu zevk için yapıyorsunuz. Bir şeyin zararını gidermek için o şeyi yapmamak lazımdır.

Meselâ sigaranın zararını gidermek için nikotinsiz sigaralar yapılıyor. Ama sigara tiryakisi bu nikotinsiz sigarayı içiyor mu? İçmiyor. Çünkü zevkini almıyor.

Her zevkli şeyin birde zararlı tarafı vardır.

Sonuçta masturbasyonun zararını gideren bir ilaç, formül yoktur.

Ekq Resmi

Soru: İkinci masturbasyon yaptığımda meni bembeyaz geliyor çıkarken damla damla çıkıyor, o damlaları elime aldığımda sanki içinde başka bir şey varmış gibi görünüyor. Ne yapmalıyım? Birde hocam penisimdeki deriler soyuluyor, masturbasyonla mı ilgili ? teşekkürler hocam

Cevap: İkinci veya art arda yapılan masturbasyonda meninin su gibi gelmesi normaldir.

Çünkü meni kesesinde artık meni kalmamıştır. Su gibi gelen kısım prostat ve bezleri salgısıdır.

Penisteki cilt soyulmaları cilt hastalığından olabileceği gibi sık ve zorlayıcı masturbasyonlardan da olabilir.

Ekq Resmi

Soru: Benim sorunum mastürbasyon yaparken zevk alamıyorum. Penisimin başına dokunduğum da huylanma,gıdıklanma oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Cevap:Peniste aşırı hassasiyet veya sık ve zorlayıcı masturbasyonlardan sonra bu olabiliyor. Masturbasyona biraz ara vermelisiniz. Gene geçmezse penise bazı testleri yaptırmak üzere bir uroloji ve noroloji uzmanına baş vurmalısınız.

Ekq Resmi

Soru: Mastürbasyon yaptıktan sonra göğsümde bir sıkışma oluyor fazla adrenalin salgısından mı acaba ? çok korkuyorum

Cevap: Masturbasyonda adrenalin salgılanması olur. Ama herkese bu şekilde aşırı olmadığı için sizin kalp veya akciğerlerde bir hastalık olma ihtimali var. Bir kalp doktoruna görünmenizde fayda var.

Soru: Hocam aşırı masturbasyon penise zarar verir mi kas sinir kan damarlarının yırtılmasına neden olur mu ve ileride cinsel ilişkide performansı etkiler mi? siz iktidarsızlık yapmaz dediniz ama benim penisim eski performansında değil maalesef. 

Cevap: Masturbasyonun damarlara, sinir kaslara zarar vermesi için çok, çok zorlayıcı harekette bulunmak gerekir. Çok defa insan buna dayanamaz.

Cinsel ilişkide ileride performans düşüklüğü yapmaz. Yani seneler sonra. Ama sık masturbasyonlar da penisin duyarsız hale gelmesinden dolayı sertleşme sorunları olabilir.

Ekq Resmi

Soru: Penisim normalde 12.5 cm bir ara mastürbasyonu abarttım galiba şimdi mastürbasyon yaptıkça penisimin boyu uzuyor günde 3,4 kere mastürbasyon yapsam penisimin boyu 16 cm oluyor. mastürbasyona ara verdikten sonra eski haline dönüyor penis boyu uzadıkça cinsellik isteğim azalıyor acaba eski haline nasıl döner cevaplarınız için teşekkürler.

Cevap:Masturbasyonla penis ne uzar nede kısalır. Masturbasyon yapınca hele günde 3-4 masturbasyonla penis hiç bir zaman16 cm olmaz. Bir yerde yanlışlık var. Ama nerede bilmem. Ereksiyonu siz penis uzaması mı zannediyorsunuz. Günde 3-4 kez yapılan masturbasyonda elbette cinsel isteksizlik olur.

Ekq Resmi

Soru:Masturbasyon yaptıktan sonra karın ağrısı, kusma, hafif ateş ve karnımın üstü, kaburgaların bittiği orta yerde bir zorlanma olmaya başladı. İlk hafta klima falan dokunmuştur dedik 2. hafta yine aynı şey ne yapmalıyım

Cevap: Bunların masturbasyondan olacağını zannetmiyorum. Klima hastalığında şikayetleri/hastalığı bu kadar sürebilir.

Üşütmeye karşı tedavi olmalısınız.

Ekq Resmi

Soru: 15 yaşında erkeğim haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum ama mastürbasyon sıvısını yemeli miyim içimden yemek geliyor ama zararlıdır diye yemiyorum ne yapmalıyım ? 

Cevap: Güzel kardeş masturbasyon sıvısını neden yiyeceksin ki? Böyle bir şey ilk defa duyurum.

Demek ki psikolojik sorunlarınız bu yaşta başladı. Başka yeni şeyler çıkmadan bir psikoloji uzmanından yardım alın. İlerde sapmalar olabilir. Başka şeylerde yemek isteyebilirsiniz.

Ekq Resmi

Soru: doktor bey ben müzisyenim sahnelerde şarkı söylüyorum ama ergenlik dönemimden dolayı masturbasyon yapıyorum masturbasyon yaptıktan sonra sanki sesimde bir değişme oluyor bunun nedeni nedir yada masturbasyonun sese zararı var mı?

Cevap: Masturbasyonun sese bir zararı yoktur.

Sizde başka bir hastalık olmalı. Ses tellerine baktırmak için bir kulak burun boğaz doktoruna görünün.

Ayrıca ses değişikliği kandaki hormonlarla da ilgili olabilir.

Mesela testosteron hormonu ve seks hormonları bununla direk ilgilidir.Kanda seks hormonlarına baktırın bir anormallik varsa endokrinoloji uzmanı işe görüşün.

Ekq Resmi

Soru: Hocam yaşım 15 bende kas hastalığı var hocam nörolojik bir hastalık hocam mastürbasyonun sakıncası var mıdır hastalımın tam adı miyopati hocam yardım edin mastürbasyon kaslarıma etkisi olur mu mastürbasyonu bırakayım mı? ı Hocam birde yürüyemiyorum) 

Cevap:Penis kaslarında bir anormallik yoksa masturbasyonun sizin kas hastalıklarına olumsuz bir etkisi olmaması lazım. Şimdiye kadar masturbasyon yapmış olmalısınız. Gözlemleriniz ne yönde oldu. Bir zararını gördünüz mü?

Ekq Resmi

Soru: Hocam düzenli olarak masturbasyon yapıyorum ve gecen gün fark ettim ki sünnet derimin altında ve onun bir iki santim aşağısında kılcal damarın üstünde siyah 1 mm lik bir siyah kan toplanmış gibi nokta var acaba çok masturbasyon yapmamdan mı kaynaklandı.Bu siyahlıkları nasıl geçirebilirim.

Cevap: Büyük ihtimalle sık ve zorlayıcı masturbasyondan olmuştur. Cilt altına kan sızmışsa böyle siyah leke yapar.

Kendiliğinden zamanla geçer. Daha çabuk geçmesini istiyorsanız bir uroloji veya cilt doktorundan kan emici pomatlar isteyeblirsiniz.

Ekq Resmi

Soru: Hocam ben omuzdan ameliyat oldum.omuzun kıpırdamaması gerekiyor.masturbasyon yaptım.masturbasyonda kasılmanın etkisi omuzdaki liflerin zarar görmesine neden olur mu?

Cevap:Zorlayıcı hareket yaparsanız, Omuzlarınızı işe dahil edip zorlamışsınız olumsuz etkisi olabilir.

Ekq Resmi

Soru:Yaşım 16 masturbasyonla boşalmayı denedim ama olmadı 15 dakika denedim. Yaşıtlarımdan utanıyorum 🙁 acaba masturbasyon mu yapamıyorum?

Cevap:Zannediyorum ergenliğe yeni girdiniz veya başlarındasınız.. Ergenliğin başlarında bu düzensizlikler olabilir.

Yaşıtlarınızdan utanacak ne var? Herkesin ergenlik yaşına girmesi değişiktir. Boşalma süreleri de değişebilir. Normal olan şeyleri kafaya takıp kendinize dert edinmeyin.Hele olmadık şeyleri de arkadaşlarla da konuşmayın.

Ekq Resmi

Soru: 1)Masturbasyondan sonra küçülme var nedeni ve tedavisini istiyorum. 2)doktora gittiğimde bir şeyin yok dedi ama hala devam ediyor

3)bir kızla birlikte olduğumda da aynı sonuç ortaya çıktı

Cevap: 1- Küçülme peniste mi? Şayet penisteyse böyle bir küçülme olmaz/olamaz. Penis masturbasyonla ne uzar ne kısalır. Size öyle geliyordur. Veya birleşmede başarısız oldunuz bunu kendinize dert ediyorsunuz. 2- Doktorunuz doğru demiş. Evham yapıp kafaya takmayın.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle