Anasayfa - / - Hakkımda - / - Özgeçmiş

Özgeçmiş

                                                           
 

Dr. Ali Hatay               

Özgeçmişi:
Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın  Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu.
1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu..

1969 Mersin Öğretmen Okuluna başladı.. Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda bir yıl okuduktan sonra 1971 de İstanbul Tıp Fakültesini kazandı.

Emine Rakıcıoğlu ile 1977 yılında evlendi. Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldu. Doktor olarak ilk görev yeri Konya'nın Hadim kazasıdır. Burada altı ay sağlık ocağı ve sağlık merkezi tabipliği yaptı.

Askerlik için Kars-Ardahan Posof'a gitti. 18 aylık askerlik hizmetimin sonunda tayini Adıyaman Gölbaşı ilçesine çıktı. Buradaki 2 yıllık görevi sırasında Kaymakamlığa vekaleten, Suvarlı belediye reisliğine asaleten baktı. Daha sonra ihtisas için  İstanbul Beyoğlu Hastanesi Üroloji Kliniğinde ihtisas eğitimine başladı. 2 yıl sonra 1985'de ihtisasımı İstanbul Taksim Hastanesinde değerli hocası rahmetli Prof. Dr. Şevket Tuncer ve rahmetli Dr. Muhittin Okumuş un ve Başasistanı Op.Dr.Zeki Altıparmak yanında bitirdi ve üroloji uzmanı oldu. Mecburi hizmet için 1985 Yılında Biga Devlet Hastanesinde göreve başladı. 6 sene başhekim yardımcılığı ve satın alma başkanlığı Yaptı. Dönem dönem başhekimlik görevini yürüttü. 16 senedir bu görevde bulunduktan sonra 2002 yılında tayini Konya'ya çıktı Halen Konya Numune Hastanesinde görev yapmakta. 2016 yılında Konya Halk Sağlığı bünyesinde evde sağlık hizmetinde görev aldı.
 

1- Tıbbi ve İslamî Yönünden ISTİBRÂ İdrardan Temizlenme (5. Baskı)
https://www.dralihatay.com/islam
2- Tıbbi ve dini açıdan Soru ve cevaplarla istimn'a (masturbasyon) (2. Baskı)
http://www.dralihatay.com/masturbasyon1.htm
İsimli 2 yayınlanmış kitabı var.
 

Evli ve biri kız ikisi erkek üç çocuk babasıdır. Çocukları Abdullah, Zeyneb ve Taha Yasin'dir.

Hasta muayenesi ve ameliyatlardan sonra kalan zamanda bilgisayarla meşgul olmak, kitap okumak en sevdiği şeylerin başında gelir.

YAZILARI ve MAKALELERİ:

Penis Boyu neden önemlidir?
Genelev Gerçeği: 
Varikosel ve tedavisi: 
Masturbasyon zararlı mıdır? 
Erken Boşalma ve tedavisi: 

Sertleşme Sorunu ve Tedavisi: 
Prostat iltihabı ve Tedavisi: 
Homoseksüellik ve Eşcinsellik: 
Böbrek Hastalıkları: 
Böbrek ve Oruç: 
Tıbbi Sünnet ve Faydası: 

İdrar Damlaması ve İstibra 

 

                    

 

Göster
Gizle