Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru:  Merhaba hocam günde ortalama 4 – 5 masturbasyon yapıyorum. Fakat şu 2 aydır boşalma anında 1-2 kez fışkırıyor sonra çeşmeden damlarmış gibi akmaya başlıyor sinirimi bozmaya başladı. Sebebi ne olabilir?
Cevap: Güzel kardeş neden günde 4-5 kere masturbasyon yapıyorsunuz? Derdiniz nedir? Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz. haydi buldunuz diyelim bu enerjiyi neden boş yere harcıyorsunuz. Böyle devam ederse mekanizmayı bozacaksınız.
Gelen akıntı artık meni değil meni kesesinin sıvısıdır. Zorlamadan dolayı ileride problemler olabilir.
Masturbasyonu bir düzene sokmalısınız.z

Ekq Resmi

Soru: Merak ettiğim şey şuydu hayatında hiç masturbasyon yapmamak ileride evlenildiğinde cinsel hayatı etkiler mi? Çocuk sahibi olmayı geciktirebilir mi?
Cevap: Masturbasyon yapmamak ileride cinsel hayatı etkilemez ve çocuk olmasını engellemez.
Allah’tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.</I></B> [/CEVAP]

Ekq Resmi

Soru: İstimna yaymamaya çalışan bir gencim, Hal böyle olunca Popilasyonda olmayınca boşalma ihtiyacı hissediyorum. Lavaboda ıkındığım zaman parça parça geliyor böyle bir miktar rahatlıyorum. Böyle bir olay günah mıdır zararlımıdır?
2- Prostat kanseri erken boşalmaya neden olur mu?

Cevap: Parça parça gelenler meniyse günah olmazsa da gusül abdesti almak icap eder. İlmihal kitapları böyle yazar. İstimna kitabımı okumanızı tavsiye ediyorum. Bu kitapçıkta olayın hem tıbbi hem İslamî yönü incelenmiştir.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:
Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın.
Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.
2- Prostat kanseri erken boşalma yapmaz.

Ekq Resmi

Soru:  Selamlar alkol aldığım zaman masturbasyon yaptığımda 30 dakika kadar işer gibi oluyorum ama işeyemiyorum bu neden olabilir teşekkür ederim.
Cevap:  Bu durumun alkolle ilgili olup olmayacağını bilmiyorum Belki etkisi vardır. Penise veya idrar yollarında tahriş, iltihaptan dolayı olabilir.

Ekq Resmi

Soru: Ben 15 yaşındayım. Haftada 3-4 kere düzensiz olarak masturbasyon yapıyorum. Hem eskisi gibi zevk alamıyorum hem de menimde jöle kıvamında parçalar çıkıyor. Sizce doktora gitmeli miyim nasıl geçer? Bu konuda bir kaç kitap okudum ama cevap bulamadım.
Cevap: Normalde meni boza kıvamında, homojen (aynı oranda, katışıksız), kirli sarı renktedir. Bazen meni içerisinde katı toparlak halinde maddeler görülebilir. Bunun nedeni seyrek cinsel aktivitedir. Cinsel ilişki veya mastürbasyona uzun süre ara verilirse bu katı maddeler meydana gelebilir. Meninin, meni kesesinde veya meni kanallarında çok beklemesi sonucunda meni bir nevi kısmi olarak donar ve toparlaklara neden olur.
Bu bir hastalık veya hastalık belirtisi değildir. Çaresi de düzenli boşalmalardır. Cinsel faaliyete hazır hale gelmek veya mastürbasyonu boşlamadan yarım bırakmakta aynı durumun meydana gelmesinde rol oynar. Çok defa kasık ve testis ağrıları ile beraber olur.
Meni rengi daha koyu, yeşilimsiye çalıyorsa veya saydam salya şeklinde olursa prostat veya meni yolları iltihabı olma ihtimaline karşı bir prostat muayenesi iyi olur. Teşhis için prostat ultrasonu ve meni muayenesi, kültürü yapılır.

Ekq Resmi

Soru: Masturbasyon yaptıktan sonra sağ göğüs kafesimde bir ağrı oluyor, bazen de bacak kasımda kasılma oluyor.bunun sebebi nedir?
Cevap: Sık ve zorlayıcı mastürbasyonda bu olabilir. Kan hastalıkların da, göğüs ve kalp rahatsızlıklarında, tansiyon yüksekliğinde olabilir.
Masturbasyonu bir düzene sokmalısınız.
Düzelmezse yukarda saydığım hastalıklarla ilgili doktora muayene olmanız gerekecek.

Ekq Resmi

Soru: Aşırı istimna sonucu sürekli olarak haftada 10,7,6, kez yapılınca ortaya çıkan, bilinç bulanıklığı, kendine gelememe durumlarından çinko,vitamin ve protein kayıplarından kurtulmak için ne yapmak lazım? Telafisi nasıl olur? Eczanelerde satılan çinko, vitamin, mineral hapları bu kaybı azaltır mı?
cevap verirseniz ”Allah razı olsun” derim.

Cevap: Eczaneden değil de doktorun verdiği ilaçları kullanın. Aspirin dahil her ilacın doktor kontrolünde kullanılması taraftarıyım.
Doktorunuz bu ilaçları gerekli görürse eczaneden gidip reçete ile alırsınız. Elbette faydası olacaktır. Masturbasyon enerji kaybıdır.
Enerji kaybını telefi eden her türlü ilaç, besin içecekler faydalıdır. Önemli olan sizin masturbasyonu bir üzene sokmanız.

Ekq Resmi

Soru: 18 yaşındayım. Yaklaşık 2-3 günde bir mastürbasyon yapmaktayım. 2-3 hafta öncesine kadar spermim yoğum akıyordu ve boşalma şiddetli olmuyordu. Fakat 2 haftadan beri boşalmalarım şiddetli ve sulu daha çok sıvı şekilde geliyor. Mastürbasyon yapmaya 3 gün ara verdim ve yine de devam etti bu durum. Herhangi bir sorunum olabilir mi?
Cevap: Bir hastalık olduğunu/olacağını zannetmiyorum. Devam ederse bir sperm tahlili yaptırın.

Soru: Hocam öncelikle saygılar hocam ben 1 posta mastürbasyon yaptıktan sonraki gün devamlı esniyorum ve bitkin oluyorum sorunum nedir?
Cevap: Masturbasyon enerji kaybıdır. Yorgunluktur. Enerji kaybından sonra yorgunluk duymak ve esnemek normaldir.

Ekq Resmi

Soru: Hocam merhaba, Üç sene önce varikosel ameliyatı olmuştum. Üç senedir hiçbir ağrım yoktu. Son zamanlarda neredeyse iki günde bir masturbasyon yapmaya başladım, ve yaptıkça testisim biçimsiz bir hal almaya başlıyor damarlar gözüküyor ve hafif de ağrım oluyor.
(Ayrıca futbol oynayan biriyim)
1- Sık masturbasyon yapmak zarar verir mi?
2- Şuan doktor kontrolüne ihtiyaç gerekiyor mu?
Hocam ilginiz için teşekkür ederim.
Cevap: Masturbasyon enerji kaybıdır. Enerji kaybı da insana ne derece zarar verirse size de zararı o kadar olur. Doktora gitmeye gerek yoktur.

Soru: Merhaba hocam benim kötü bir alışkanlığım var. Masturbasyonu çok uzatıyorum çoğu zaman 1 saati geçiyor. Bunun bir zararı var mıdır?
Cevap: Masturbasyon enerji kaybıdır. Enerji kaybı da insana ne derece zarar verirse size de zararı o kadar olur.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:
Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın.
Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.

Soru: 8 yıl antidepresan kullandım.Geç boşalma problemi yapıyordu bu ilaç. Bu yüzden mastürbasyon sürem uzuyordu.Acaba uzun süren mastürbasyonlar iktidarsızlık yapmış olabilir mi ?
Cevap: Antidepresanların bazıları geç boşalma yapar. geç boşalma veya masturbasyon süresinin uzaması iktidarsızlık (sertleşme sorunu) yapmaz.

Soru: Masturbasyon yaparken çok erken orgazm oluyorum. Demek kadınla beraber olursam daha erken orgazm olucum. Ben enurez hastasıyım. Erken boşalmanın sebebi bu olabilir mi?
Cevap: Masturbasyonda erken boşalma olmaz. orgazm olmayı erken boşalma olarak tarif ediyorsanız erken orgazm da olmaz.

Enüresis (gece idrar kaçırma) erken boşalmanın sebebi değildir. İkisi farklı hastalık olmakla birlikte her iki hastalıkta psikolojik sebepler rol oynar.

Ekq Resmi

Soru: Peniste ödem hakkında sorum olacaktı hocam. Sert masturbasyon sonucu peniste ödem oluşabilir mi? Ne kadar sürede geçer.teşekkürler.
Cevap: Sert ve sık masturbasyonda peniste ödem (Cilt altına sıvı toplanması) oluşabilir. Hasarın derecesine ve masturbasyonu düzenleme durumuna göre 3-4 günde geçmesi lazım. Ödem giderici veya tahriş giderici pomatlar fayda verer ve iyileşmeyi çabuklaştırır.

Soru: Hocam merhaba 15 yaşındayım uzun süredir masturbasyon alışkanlık haline geldi geçen yaptığımda ise pembe kan geldi ve karın ağrım başladı bir türlü geçmiyor. Neden böyle oldu? hamile belirtilerine de uyuyor üstelik çok korkuyorum yardım edin lütfen.
Cevap: Masturbasyon sırasında kızlık zarına zarar vermiş olabilirsiniz. Bu durumda kan gelir.

Masturbasyon ile kızlık zarı bozulabilir ama hamile kalınmaz. Hamilelik için erkeğin sperm hücresi gereklidir. Sizde bazı bilgi eksiklikleir var. Bunları öğrenmelisiniz.

Soru: Merhabalar hocam bir sorum olacaktı ben masturbasyon yatağa sürterek yapıyorum ve penisime peçete koyuyorum bunu yaparken boşaldıktan sonra anal bölgeme kendi spermim kaçtı mı bilmiyorum ama hayalarımın altı sperm içindeydi yapışkandı sonra parmağımla baktım acaba sperm bulaşmış mı diye hayalarıma baktım sonra aynı parmakla anal bölgeme baktım kafam çok karıştı sanırsam kendi anal bölgeme kendi spermim kaçtı ben acaba günaha girdim mi yada bende bir bozukluk oluşabilir mi bi aydınlatırsanız sevinirim hocam çok uzun oldu kusura bakmayın 🙁
Cevap: Bunda ne günah olacak nede tıbbi bakımdan bir sakınca olacak bir durum yoktur. Spermin anal bölgeye kaçması bir sorun teşkil etmez.

Soru: Hocam hayırlı günler.benim sorunum haftada ortalama 5 defa masturbasyon yapıyorum bazen peş peşe 3 kere bile oluyor. Artık penisimin başı kıp kırmızı oldu. Hiç zevk algılamıyor.penis başımın kenarları da şişti.hocam masturbasyonu bıraksam geçer mi? Teşekkürler…
Cevap: Bu8 kadar sık masturbasyon yaparsanız elbette peniste tahriş ve kızarıklıklar meydana gelir.

Bu kadar travmaya demir olsa dayanmaz. Masturbasyonu neden bu kadar sık yaptığınız da anlamış değilim. Masturbasyonu bir düzene sokmalısınız.
Bunun için masturbasyon hakkında yazdığım kitapçık size faydalı olacaktır.

Soru: Öncelikle merhaba hocam ben 14 yasıdayım hocam ben masturbasyon yaparken penisimden kan geldi. 1.5 ay sonra masturbasyon yaptım ve penisim şişti çok korkuyorum internete araştırdım 3 ay sonra ölebilirsiniz diyor.Lütfen hocam yardı edin korkuyorum aileme de söyleyemiyorum. utanıyorum. Kolay gelsin..

Cevap: Meni de kan; sık ve zorlayıcı mastürbasyonlardan veya cinsel faaliyetlerden sonra meni kırmızı olabilir. Bu kırmızı rengi veren kandır. Bunun sebebi prostat ve meni yollarındaki kılcal bir damarın çatlamasıdır.
Böyle bir durumda mastürbasyona ara verilmesi şikâyetin geçmesine neden olur. Aynı şekilde prostat iltihaplarından da meniden kan gelebilir. Bu durumda bir prostat muayenesi olmakta fayda var. Teşhis için prostat ultrasonu, meni kültürü çok defa yeterli gelir.
İnternette öyle ömür biçen sayfa neredeymiş? Yazsan da ömrümüzün ne kadar kaldığını bizde öğrensek. Böyle safsata şeylere inanmayın.

Soru: Hocam iyi günler 23 yaşındayım hiç cinsel ilişkide bulunmadım şimdiye kadar istimna yapıyorum
1- Erken boşalma ilişkide belli olur da istimnada niye aynı şey geçerli değil
2- İlerde erken boşalma sorunu yaşamamak için şimdiden neler yapmalıyız ne önerirsiniz
Cevap:
1- En basitinden istimna tek kişi cinsel ilişki 2 kişi arasında olur. Masturbasyonla cinsel ilişkideki psikolojik durumlar farklıdır. Her ikisine etki eden sebepler de değişiktir. Masturbasyonda, masturbasyonu durdurmak, yavaşlatmak elinizdedir. Cinsel ilişkide sebep %99 psikolojiktir dersem durumu daha iyi kavrarsınız.
2- Sorunuz 1 ci soru ile ilgilidir. Masturbasyon ileride erekn boşalma yapmaz. Yani şimdiden yapacak bir şey yoktur.

Soru: Selam doktor bey benim sorunum masturbasyonda tam sertleşme olmadan boşaldım aradan bunu sorun ettim ve 3 4 saat sonra gene masturbasyon yaptım sertleşmede oldu normal boşalmada ertesi gün uyandığımda bel aşağısı ağrıması oluştu ve bun gün idrarda yanma oldu iki gündür belim aşağısı ağrıyor neyden kaynaklanıyordur şimdiden teşekkürler.
Cevap: Büyük ihtimalle sık ve zorlayıcı masturbasyon sebeplidir.Masturbasyonu bir düzene sokun sonucu gözlemleyin.
Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçık sze faydalı olacaktır.Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:

Soru: Hocam bende kist var acaba kisti büyümesine yol açacak uyarılarda bulunur musunuz? Örneğin masturbasyon kistin büyümesine sebep olabilir mi? Teşekkürler
Cevap: Kistin büyümesin,i engelleyecek ne bir ilaç nede bir metot vardır. Büyürse bu sizin şansızlığınız.
Masturbasyonun kistin büyümesine veya küçülmesine üzerine etkisi yoktur.

Soru: Hocam ergenlikte sık mastürbasyon boy uzamasını ve fiziksel gelişimi engeller mi ? Teşekkürler.
Cevap: Masturbasyon boy uzamasını veya fiziksel gelişmeyi engellemez. Ancak ne var ki sık masturbasyonlar da enerji kaybı, psikolojik çöküntü, kötü beslenme vücut gelişimini dolaylı olarak etkiler. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım size yardımcı olacaktır.r.

Soru: Hocam hayırlı günler. Ben 6-7 yıldır masturbasyon yapıyorum.penisimin başı kıp kırmızı oldu daha zevki hissetmiyorum masturbasyonu da bırakamıyorum penisim eski haline döner mi? Masturbasyonu nasıl bırakırım
Cevap: Masturbasyonu bir düzene sokarsanız kızarıklı geçer.Kızarıklık yani tahriş geçince zevk hisside geri gelir.
Masturbasyonu düzene sokmak için Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçık size faydalı olacaktır.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle