Home - / - Üroloji Bilgileri 2 - / - Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Masturbasyonla ilgili sorulmuş sorular

Soru:
Hocam merhaba,Sizin yazmış olduğunuz istimna ile ilgili kitapçığını okudum faydasını gördüm. Hocam 22 yaşındayım istimna yapmamaya gayret ediyorum rüyada da boşalamayınca 7 günden sonra lavaboda idrar yaparken meni geliyor cünüp mü oldum diye vesveseye düşüp gün içinde defalarca yıkanıyorum sonra vesveseden kurtulmak için istimna yapıyorum hocam ne yapmalıyım.
Cevap: Kitapçığın faydalı olmasına sevindim. Zaten sizin gibi gençlere Allah rızası için yazılmış bir kitapçıktır. Önemli olan masturbasyon yapmamak değil yapmayı bir düzene sokmaktır Kitapçığın da konusu budur.
Meninin çıkması bir fizyolojik olaydır. Hiç yapmıyorum diyen yalan söyler. Yapmazsa rüyada bu meni yine boşalır. Meni devamlı idrarla gelmez.
Rüyalanma olur gibi oluyor da ve meni gelmiyorsa bu ilk idrarla gelir daha sonra gelmez. Yani sizden gelen meni değil normal akıntı, iltihap veya prostat sıvısıdır.
Bu durumda da gusül gerekmez. İlmihal kitapları böyle yazar. Evhama, gerek yoktur. Çünkü evham bir insanın yakasına yapıştı mı bırakmaz. Hayatını zehir eder.

Ekq Resmi

Soru: Hocam selamlar bir sorum olacak masturbasyon yaptıkça sperm sayısı azalıyor mu bunu merak ediyorum ve sperm çoğalır mı?? Sorumu cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim…
Cevap: Sık yapılan masturbasyonda meni kesesindeki meni boşalır. Yani bu azalma değil kesenin boşalmasıdır. Yerine yenisi gelir. Kalıcı bir azlık olmaz. Testiste sperm üretimi devam eder ve meni kesesinde depolanır. Bu nedenle masturbasyonda azalmaz.

Soru: Selam hocam 20 yasındayım masturbasyon yapınca sperm parça, parça geliyor bunun nedeni nedir?
Cevap: Sperm zaten çeşme suyu gibi gelmez. Kesik kesik azar azar fışkırır tarzda gelir. Bu şeklide değilse hastalık düşünülür.

Ekq Resmi

Soru: Hocam mastürbasyonu fazla yapmak psikolojik sorundan başka zararı var mıdır? Sperm üretiminde sorun yapar mı. Çok boşalırsam sperm üretimini durdurur diye duymuştum doğru mu hocam.
Cevap:Masturbasyon enerji kaybıdır. Enerji kaybının meydana getireceği zararlar masturbasyonun zararıdır. Masturbasyon hakkında olan yazılmış bir kitapçığım var.
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun:
Gonca Yayınevi Tel: 02125285076 İsteme adresi: http://kitapvadisi.com
Gelen sayfada arama kutucuğuna istimna yazın. Eminim sorunuza cevap bulacaksınız.

Ekq Resmi

Soru: Merhaba hocam; Daha önce masturbasyon sırasında herhangi bir sorun yasamamıştım ama 1 ay önce masturbasyon sırasında vücudumun kontrolünü kaybettim demek istediğim sanki felç geçirmiş gibi oldum özellikle başım ve ellerimin kontrolünü kaybettim başım sağ tarafa doğru yan yattı daha sonra bayıldım ve uyandığımda bas ağrısı , halsizlik , gözlerde hafif bulanıklık yaşadım daha sonra bu olay yeninden oldu.
Hocam bu soruna sebep olan şey ne ? Sinirlerim altüst olmuş durumda.Ayni şeyi yasayacağım diye çok korkuyorum.Ayrıca 18 yasında ve 50 kiloyum.
Cevap: Ani tansiyon düşmeleri, kansızlık vücutta elektrolit su dengesinin bozulması, kalp, ciğer hastalıları buna neden olabilir.
Bir dahiliye uzmanına gidip gerekli tahlilleri yaptırmanız gerekli.

Ekq Resmi

Soru:  İyi günler ben 16 yaşındayım masturbasyon yaptığımda sadece 2 damla meni geliyor ama uyuyup uyandığımda bir çay bardağından fazla geliyor sizce neden masturbasyonda az geliyor veya hiç gelmiyor ?
Cevap:Masturbasyonda zorlama olduğundan az gelebilir. Sık masturbasyona yapılırsa meni miktarı azalır. Sonuçta meni kesesinin belli bir kapasitesi var.Meni kesesi boşalırsa tekrar doluncaya kadar az gelebilir.

Ekq Resmi

Soru:  Selamlar hocam masturbasyon yaptığımda meninin içinden her zaman pirinç taneleri büyüklüğünde cok sayıda katı meni geliyor prostat iltihabi olma ihtimali var mı? Ağrı falan yok sadece psikolojimi bozuyor
Cevap: Normalde meni boza kıvamında, homojen (aynı oranda, katışıksız), kirli sarı renktedir. Bazen meni içerisinde katı toparlak halinde maddeler görülebilir. Bunun nedeni seyrek cinsel aktivitedir. Cinsel ilişki veya mastürbasyona uzun süre ara verilirse bu katı maddeler meydana gelebilir. Meninin, meni kesesinde veya meni kanallarında çok beklemesi sonucunda meni bir nevi kısmi olarak donar ve toparlaklara neden olur.
Bu bir hastalık veya hastalık belirtisi değildir. Çaresi de düzenli boşalmalardır. Cinsel faaliyete hazır hale gelmek veya mastürbasyonu boşlamadan yarım bırakmakta aynı durumun meydana gelmesinde rol oynar. Çok defa kasık ve testis ağrıları ile beraber olur.
Meni rengi daha koyu, yeşilimsiye çalıyorsa veya saydam salya şeklinde olursa prostat veya meni yolları iltihabı olma ihtimaline karşı bir prostat muayenesi iyi olur. Teşhis için prostat ultrasonu ve meni muayenesi, kültürü yapılır.

Ekq Resmi

Soru: Merhaba hocam. Ben oturarak masturbasyon yaptığımda penisim çok sert bir ereksiyona sahip oluyor. Ancak ayaktayken masturbasyon yaptığımda penisim ereksiyon olmakta zorlanıyor. Sorun organik mi yoksa psikolojik mi?

Cevap: Büyük ihtimalle psikolojik. Organik olsa bununla ilgili şikayetleriniz olurdu.

Ekq Resmi

Soru:  Ben kızım masturbasyon yaptığı başka kişiler tarafından anlaşılabilir mi? Birde kızlığı bozulmuş birinin yürüyüşünden anlaşılır mı?
Cevap: Kız olsun erkek olsun masturbasyon yapmışsa başkası tarafından anlaşılmaz. Kızlığı bozulmuş kimsenin de kızlığının bozulduğu yürüyüşünden anlaşılmaz.

Ekq Resmi

Soru: Hocam masturbasyon yaptıktan hemen sonra karnıma bıçak saplantısı gibi müthiş bir ağrı girdi 5 dakika yatağımdan kalkamadım bunun sebebi nedir?
Cevap: Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlardan sonra bu olabilir. Bağırsak spazmıdır. Gelip geçici bir şey olmalı. Devam ediyorsa bağırsaklarınızı muayene ettirmelisiniz. Ultrason teşhis için iyi bir vasıtadır.

Ekq Resmi

Soru: İyi günler hocam Yaşım 16 ergenlik adına her şey yolunda kıllanma sivilce vb. ama sorunum masturbasyon sırasında meni 3 damla kadar geliyor uykuda boşaldığımda ise yemek kaşığını dolduracak kadar. Acaba masturbasyon yapmasını mı bilmiyorum ?
Cevap: Yaşınız henüz çok erken. Ergenlik başlangıcında böyle olur. Zamanla meni miktarı artar.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle