Sabah Ereksiyonu Olması Penil Bir Damar İhtimalini Ortadan Kaldırır mı?

180 gösterim
24 Aralık 2017 Mehmet Ali sordu
Merhaba hocam. Sorunum epey karmaşık. İlk olarak 1-1.5 yıl kadar önce otururken, kalkarken zorlanma, bilye topuna oturuyor hissi yaşıyor, ağrı çekiyordum. Bu duruma idrar kaçırmalar da eşlik ediyordu. Ayrıca sık idrar da bulunuyordu. Fakat bir süre sonra kendiliğinden geçiyor, bir problem kalmıyordu. Bu süre zarfında iki farklı travma yaşadım. Biri masturbasyon yaparken orgazmı geciktirme idi. Bilerek geciktirdim ve yaklaşık 45 saniye boyunca çok ciddi bir acı hissettim, acı giderek azaldı ve yok oldu. Bu travma sonrası masturbasyon yaparken idrar hissinin de geldiğini fark ettim. Diğer travma da yine aylar öncesinde iki gece üst üste eski bir kanepenin üzerinde yüz üstü uyudum. Bu uyku esnasında ereksiyon sağladım sanırım. Uyandığımda ağrı/acı karışımı bir şey oldu ve bu ağrılar iki-üç gün boyunca devam edip sona erdi. Bu travmalardan sonra sertleşme problemleri yaşamaya başladım.

 2 ay kadar önce ciddi prostatit şikayetleriyle doktora başvurdum. Aniden şiddetli sık idrar problemi ortaya çıktı. 15 gün boyunca sabah ereksiyonu olamamıştım. Daha sonra sabah ereksiyonları geldi, fakat çoğunlukla zayıftı. Hafif bir eğrilik de fark ettim, asistan muayene etti ve bir plak oluşumuna rastlamadığını belirtti. Pİ için yapılan idrar ve kan testleri temiz çıktı. Antibiyotik kullanımı sonrasında prostat ağrısı geçiyordu. Ancak son 1 aylık süre zarfında penisimdeki damarların belirginleştiğini ve sünnet derisinin hemen üzerinde penis başının başladığı bölgede morluk olduğunu fark ettim. Ereksiyon problemlerim devam ediyor. Özellikle penisim inmiş haldeyken neredeyse hissetmiyorum. Doktorum bu yaşta bir damar probleminin mümkün olmadığını bu şikayetlerin Pİ'den kaynaklandığını söyledi. Gelecek hafta farklı bir üroloğa muayene olacağım.Sizce penil dopler çektirmeme gerek var mı? Sabah ereksiyonlarının olması bir venöz ya da arteryel yetmezlik ihtimalini ortadan kaldırır mı? Lütfen yardımcı olun hocam. Şimdiden Allah razı olsun.
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> Hatay/24/Bekar

1 cevap

24 Aralık 2017 dralihatay cevapladı

Merhabalar
Öncelikle Geçmiş olsun; 

Not: Çok uzun yazmışsınız. Soru yazma ve soru sorma kurallarını okumadığınızı gösteriyor. 
http://www.dralihatay.com/soru.html 
Emeğinizi ziyan etmemek için cevabımı soru başlığına göre yazayım.

Peniste daima damar bulunur. Penis damarla neyi kast ediyorsunuz.
Ayrıca sabah ereksiyonun penis damarlarına etkisi yoktur.
 
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
Bir "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM  
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar; 
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.  
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur. 

Bu konulara ulaşmak için aşağıdaki link adresini kullanın. 

Penis Boyu neden önemlidir? 
Genelev Gerçeği 
Varikosel ve tedavisi 
Masturbasyon zararlı mıdır? 
Erken Boşalma ve tedavisi: 
Sertleşme Sorunu ve Tedavisi 
Prostat iltihabı ve Tedavisi 
Homoseksüellik ve Eşcinsellik 
Porno ve zararları: 
Böbrek Hastalıkları 
Böbrek ve Oruç 
Tıbbi Sünnet ve Faydası 
İdrar kaçırma ve istibra 
Yukarıdaki konulara ulaşmak için alttaki linki kullanın

http://www.dralihatay.com/makaleler.html 

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

78,500 soru

78,490 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sperm sertleşme sorunu sperm testi sık mastürbasyon prostatit idrar spermiyogram cinsel isteksizlik penis ağrısı erken boşalma peniste hissizlik boşalma ereksiyon penis boyu varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak testis ağrisi üroloji prostat iltihabı meni ağrı prostat prostatit iltihabı mezi testosteron bel soğukluğu kasık ağrısı mesane yanma hissi epididimit penis eğriliği böbrek taşı peyronie cinsel perhiz teşekkür cevabı yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu akıntı peniste eğrilik penis kırılması doppler test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi sık idrara çıkma istibra damar tahriş penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat aşırı aktif mesane testis torsiyonu varikosel sonrasi travmatik mastürbasyon sendromu sertleşmeme şişlik sünnet peniste morarma kronik prostatit testislerde ağrı abdest kızarıklık usg travma sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi zevk alamamak testis sarkması lutfen bana cavab yazin lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi aktif mesane masturbasyon perhiz travma kronik prostatit tedavisi teşekkür mesajı. spermde gariplik sabah ereksiyonu peniste leke penis siyah nokta peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı yumurtalık siğil iltihap perhiz teşekkür makat
...