sperm analizi

8 gösterim
22 Ocak 2010 furti sordu
sayın hocam 2 defa aşılama yaptırdık sonuç maalesef olumsuz sizce bu analiz sonucuna göre doğal yoldan bebek sahibi olabilirmniyiz ve hangi yolu denemeliyiz .teşekkürler
Örnek Türü:MENİ
20 000 000
/ml.
20-40 milyon
TOTAL SAYI
60 000 000
TOTAL MOTİL SPERM SAYISI
27 000 000
HAREKETSİZ
55
%
SPONTAN AGLÜTİNASYON
NEGATİF
NEGATİF-
MİKROSKOBİ
3-4 LÖKOSİT , 4-5 SPERMİYOGENEZ HÜCRESİ, HAREKETLİ VE HAREKETSİZ SPERMATOZOİDLER GÖRÜLDÜ.
MOTİLİTE İNDEKSİ
GRADE 3
GRADE
FERTİLİTE İNDEKSİ
F.POSİBLE
SPERM MORFOLOJİSİ WHO
ANORMAL YAPI (WHO)
85
%
YUVARLAK BAŞLI
1
%
BAŞ DEFEKTİ
53
%
KUYRUK DEFEKTİ
9
%
SPERM MORFOLOJİSİ KRUGER
Örnek Türü:MENİ
Test Adı
Sonuç
Birim
Referans Değer
Açıklama
NORMAL YAPI (KRUGER-STRICT CRITERIA)
8
%
ANORMAL YAPI(KRUGER STRICT CRITERIA)
92
>% 14:NORMAL MORFOLOJİ % 5-14 G PATTERN-İYİ PROGNOZ % 0-4 P PATTERN-KÖTÜ PROGNOZ
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Böyle yazmak için çok uğraştınız mı? Bazıları hiç entere basmadığı halde sizde devamlı enterlemişsiniz. Her neyse ben zaten rötuş çekeceğim.
Gördüğüm kadarı ile sayı normal, hareket normal sadece şekil bozukluğu var.
Ama iki defa aşılama tutmamışsa urolojinin size yapacağı fazla bir şey yoktur.
Bir infertilite merkezine başvurun. Ve çocuk olmama sebeplerini, aşılamanın neden tutmadığını, şekil durumunun ne olacağını/sebeplerini araştırtın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

75,658 soru

10,857 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi sertleşme ereksiyon sorunu sperm testis ağrısı sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar cinsel isteksizlik peniste hissizlik boşalma spermiyogram sperm testi prostatit penis ağrısı penis boyu erken boşalma varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi meni mezi ağrı prostat bel soğukluğu epididimit testosteron venöz kaçak prostatit iltihabı mesane penis ucu kasık ağrısı böbrek taşı akıntı teşekkür cevabı test sonucu penis eğriliği penis boyu problemi idrara sık çıkma penis kırılması peyronie yanma hissi peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi sık idrara çıkma varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi yardımınıza ihtiyacım var sertleşmeme istibra ameliyat cinsel perhiz lütfen yardım ediniz kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet damar doppler sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık tahriş teşekkür mesajı. -es1 kasık fıtığı hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu usg siğil iltihap makat idrar hissi testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu testis agrisi penis kızarıklık küçük penis boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık kaşıntı tahlil
...