spermiyogram testi

6 gösterim
22 Ocak 2010 hamit türkmen sordu
hocam test sonucu bu düşünceniz nedir
SPERMİOGRAM
Tarih : 01.07.2010
Adı Soyadı :Hamit Türkmen
Alınış metodu : Mastürbasyon
Abstinans süresi : 4 gün
Miktar : 3.2cc
Renk : Sarımtrak
pH : 8.0
Vizkozite : (+++)
Likefaksiyon : 60 dk
Fruktoz : (+)
1 cc'deki spermatozoon : 300.000 N ³ 15.000.000
Total spermatozoon : 960.000 N ³ 39.000.000
Motilite Vitalite
(a) İleri hareketli :% 23 N ³ % 32 Vital boyama : % 67 N ³ % 58
(b) Yerinde hareketli :% 20 T. Motil N ³ % 40 Vitalite ileri motil < % 40 ise bakılır.
(c) Hareketsiz :% 57
Lökosit ( Leucoscreen ) : 200.000 /cc N < 1.000.000
Eritrosit : /cc
Aglütinasyon gr. : Pellet :
Semende aglutinat başına sperm sayısı
< 10 gr1, 1050
gr2, > 50 gr3, % 100 gr4
Retrograd ejakülasyon :
Morfoloji (DiffQuik)
Kruger Strict Criteria Değerlendirilen spermatozoa sayısı: 32 Adet
Normal Yapı :% 0 N ³ % 4
Anormal Yapı :% 100
Baş defekti :%
Boyun defekti :%
Kuyruk defekti :%
Yorum :
5.5.3 FRM 01.005
Dr. Ali HATAY CEVAP:
imageÖncelikle Geçmiş olsun;
Sperm tahlilinde şekil bozukluğu, hareket yavaşlığı ve sayı azlığı var. Bunun nedeni araştırılmalı ve tedavi edilmelidir. Neden çok defa varikosel veya iltihaptır. Kullanılan ilaçlar, sigara, radyasyona maruz kalma diğer sebeplerdir. Bunlar ekarte edildikten sonra tahlil tekrarlanır. Hâlâ düzelme yoksa Tıp fakültelerindeki infertilite bölümüne başvurulur. Burada kromozom tetkiki gibi sperm alerjisi, uyuşmazlığı gibi daha başka sebepler araştırılır.
Sebep bulunursa bu sebep giderilmeye yönelik tedavi yapılır. Tedavi çok defa sonuç verir. Ama sebep bulunamazsa ve tedavi şansı çok düşükse ya aşılama veya tüp bebek merkezine yönlendirilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,455 soru

11,651 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...