testosteron düşüklüğü

7 gösterim
17 Haziran 2009 deniz sordu
merhaba değerli hocam. yaptırdığım bütün testler sonucunda ortaya çıkan rapor bendeki ereksiyon sorununun testosteron düşüklüğünden kaynaklandığı yönünde. testojel verildi sürekli kullanamadım zaten her sabah kullanmak zordu. tadalafil alınca etkisini gördüm. zaten bu iki çözümün dışında iğne ve ağızdan alınan preparatlar var. sormak istediğim asıl soru şu: tıp bu kadar geri mi kalmış? teşhis belli ama çözümler hiç te kesin bir tedavi yöntemi değil. sürekli kullanmak lazım. şimdi ben hayatım boyunca pahalı olan ilaçlardan nasıl alacağım? tıp neden kesin bir çözüm bulamıyor ya da bulmak istemiyor? umutsuzum ama şimdiden teşekkür ederim farklı bir yanıt vereceğiniz umuduyla.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Umutsuz olmanız sizi mantık hatalarına götürüyor.
Mesela bir adamın Allah göstermesin kolu veya ayağı koptu. Bu adam diyebilir mi ki " Tıp neden çok geri neden benim kopan elimin veya ayağımın yerine yeni bir ayak yapmıyor" Testosteron eksikse bunu dışarıdan ilaç olarak vermek tıbbın vazifesidir. Ama hormon eksikliği nedenini gidermez ki?
Size hormon üreten hücreleri vermez ki?
Ama zamanla belki bunlar kök hücreler sonucunda olacak. Bize sabretmek kalıyor. Tek şansızlığımız dünyaya erken gelmek. Güvenecek yerimizi bilmemek.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,354 soru

82,346 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı perhiz üroloji testis ağrisi epididimit prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi penis boyu problemi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler sabah ereksiyonu testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı istibra kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...