5 gösterim
16 Haziran 2009 misafir sordu
iyi günler hocam,
sayı azlığı ve hareket yavaşlığı var demiştiniz.
eşim ikinci kez teste girdi ve aşağıdaki sonuçları aldık.bu iki test arasındaki fark neden kaynaklanabilir.bu arada arı poleni ,kore ginseng,arı sütü, keçi boynuzu suyu,hindistan cevizi yemişti .. bunların mı faydası olsu acaba?
sperm konsantrasyonu 11 milyon/ml
1 saat sonra
ileri tek yönlü hareketli %4
ileri dalgalı harekletli %29
yerinde hareketli %14
hareketsiz%53
2 saat sonra
ileri tek yönlü hareketli %3
ileri dalgalı harekletli %26
yerinde hareketli %11
hareketsiz%60
şuan hacettepe hastanesinden taşkırma bölümünde en yakın sıra varmış 20 kasımda varikosel ameliyatı olacak hayırlısıyla. benim merak ettiğim konu biz korunuyoruz henüz kağıt üzerindeki bilgilere göre olmaz deniyor.. şu anki spermlerin kalitesiyle bi ihtimal çocuk olursa sağlık zeka açısından daha mı geri olur, yoksa varikosel ameliyatından 3-4 ay sonra olacak olan çocukmu daha sağlıklı olur? (daha kaliteli sperm olduğu için..) bu spermdeki hareketsizlik neden kaynaklanıyor yanlış beslenmeden mi? ameliyattan sonra geçer mi? ameliyat çözüm mü? ve bu ileri yönlü dalgalı yönlü spermin farkı ne sağlık açısından, biri farklı genetikte diğeri farklı genetikte mi? yada hangi tip spermin fazla olması gerekir? aslında bu tabloda ki olması gereken miktar yoğunluk sayı ne olmalı ki bebek olmalı?
varikosel ameliyatından sonra spermlerini tamamen kaybeden kişiler var internetten okuduğumuz kadarıyla bu ne derece doğru acaba?
cevaplarsanız çok sevinirim, bu konu hakkında bilinçlenmek istiyoruz,başarılar dilerim,kolay gelsin..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Not: Lütfen başlık yazın. Bu önemli
Çok uzun ve çok soru sormuşsunuz. Soruları lütfen maddeler halinde kısa ve öz sorun. Soru sorma sayfasında kurallar var önce burayı okuyun.
Zaten cevap için bana yer bırakmamışsınız.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.


Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,469 soru

82,464 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...