sağ kabırganın sonunda ağrı

4 gösterim
15 Haziran 2009 özlem kara sordu
selamun aleyküm hocam ellerinizden öperim hocam daha öncedende size bi kaç sorum olmuştu 2007de sol böbreğim alınmıştı bununla ilgili hatırlayacağınız üzre sorularım olmuştu cevaplamıştınız allah razı olsun şimdi hocam benim sağ böbreğim tek biliyosunuz bu bir aya yakındır arada bir sağ kaburgamın en alt kemiğimde bir sancı olup geçiyo tutup bırakıyo ağrı önce aşagıdan geliyo sonra hafif bir sıkıştırma yaparak gidiyo acaba böbrekle alakalı olabilirmi 2 ay önce böbreğimi kontrol ettirmiştim kreatinim 0,6 çıkmıştı ürem 25 çıkmıştı doktor bana bi sorun olmadığını söylemişti geçen yılda size yazmıştım böbrekte genişleme diye ama başka bi doktor böle bişey olmadığını sölemişti acaba bunla bi alakası olabilirmi ama genelde bu ağrı bi kaç günde bir oluyo ve az bişey tutup geçiyo cevabınız için şimdiden teşekkür ederim eşiminde size selamı var her ikimizde ellerinizden öperiz allahım yar ve yardımcınız olsun
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tabii ki tek böbreklerde uyanık olmak lazım. Bu şekildeki ağrıları böbrek ağrısı kabul etmek gerekir. Belki bel ağrısı veya kas ağrısı olabilir. Ama en kötü ihtimali düşünüp böbrek demeli.
Üre kreatinin normalse böbrek fonksiyonu iyi demektir.
Ama böbrekte genişleme varsa bu bir iltihap göstergesi olabilir.,
Bu nedenle araştırmayı daha derinleştirmek lazım. İdrar kültürü ve ultrasonu çektirin daha sonra kuvvetli antibiyotik kullanmanız gerekecek.
Bunarı yaptırıp sonucu bana yazın.
Bende ailecek selamlarımı sunarım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,910 soru

8,177 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma penis ağrısı ereksiyon sorunu sperm testi meni mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi penis eğriliği prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie damar -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil doppler makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...