sağ kabırganın sonunda ağrı

5 gösterim
16 Haziran 2009 özlem kara sordu
selamun aleyküm hocam ellerinizden öperim hocam daha öncedende size bi kaç sorum olmuştu 2007de sol böbreğim alınmıştı bununla ilgili hatırlayacağınız üzre sorularım olmuştu cevaplamıştınız allah razı olsun şimdi hocam benim sağ böbreğim tek biliyosunuz bu bir aya yakındır arada bir sağ kaburgamın en alt kemiğimde bir sancı olup geçiyo tutup bırakıyo ağrı önce aşagıdan geliyo sonra hafif bir sıkıştırma yaparak gidiyo acaba böbrekle alakalı olabilirmi 2 ay önce böbreğimi kontrol ettirmiştim kreatinim 0,6 çıkmıştı ürem 25 çıkmıştı doktor bana bi sorun olmadığını söylemişti geçen yılda size yazmıştım böbrekte genişleme diye ama başka bi doktor böle bişey olmadığını sölemişti acaba bunla bi alakası olabilirmi ama genelde bu ağrı bi kaç günde bir oluyo ve az bişey tutup geçiyo cevabınız için şimdiden teşekkür ederim eşiminde size selamı var her ikimizde ellerinizden öperiz allahım yar ve yardımcınız olsun
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tabii ki tek böbreklerde uyanık olmak lazım. Bu şekildeki ağrıları böbrek ağrısı kabul etmek gerekir. Belki bel ağrısı veya kas ağrısı olabilir. Ama en kötü ihtimali düşünüp böbrek demeli.
Üre kreatinin normalse böbrek fonksiyonu iyi demektir.
Ama böbrekte genişleme varsa bu bir iltihap göstergesi olabilir.,
Bu nedenle araştırmayı daha derinleştirmek lazım. İdrar kültürü ve ultrasonu çektirin daha sonra kuvvetli antibiyotik kullanmanız gerekecek.
Bunarı yaptırıp sonucu bana yazın.
Bende ailecek selamlarımı sunarım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

75,599 soru

10,802 cevap

...