semen analiz raporu

8 gösterim
15 Haziran 2009 Emrah Aslan sordu
hocan dün size raorumu göndermiştim ama eksik olduğunu söylemiştiniz şimdi tamamen ne yazıyorsa aynen gönderiyorum.
HAZIRLIK ÖNCESİ
Ambians:4 gün
Hacim 6 ml
Likefaksiyon:30 dk
Vizkozite (+)
Sayı : 15 milyon
Hareketlilik %45 5 milyon
:%70
:600 bin
morfoloji%10
HAZIRLIK SONRASI
hacim:0.5m
sayı:24milyon
hareketlilik90%
progresif hareketli sperm sayısı:20 milyon
progresif hareketlilik:95%
NORMAL DEĞER
sayı:20milyon
hareketlilik:30%
progresif hareketli sperm sayısı :3milyon/ml
progresif hareketlilik :30%
spermdışı hücre:2milyon/ml
morfoloji:%4
ne yazıyorsa onu yazdım hocam bu test sonucu normal yolla çocuk sahibi olabilirmiyiz aşılama mı tüp bebekmi önerirsiniz birde ben araştırdım mikroenjeksiyon yöntemi varmış aşılmanın tutma olasılığı nerdir bilgilendirseniniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Spermiogram tahlili çok kötü değil. Varikosel muayenesi olmuş muydunuz? Yoksa biraz sperm hareketlerini artırıcı tedavi görmeniz iyi olur. Bu çocuk olma ihtimalini artırır.
Tüp bebek veya aşılama son çare olup, ben tedaviyle uğraşmam diyorsanız tüp bebek merkezine başvurun. Bu yol daha emin ve kesin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,831 soru

8,097 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik sertleşme sorunu boşalma varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı erken boşalma spermiyogram penis ağrısı meni ereksiyon sorunu sperm testi mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet damar siğil doppler makat hocam hastalığım nedir acaba test sonucu penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi testis torsiyonu balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...