semen analiz raporu

10 gösterim
16 Haziran 2009 Emrah Aslan sordu
hocan dün size raorumu göndermiştim ama eksik olduğunu söylemiştiniz şimdi tamamen ne yazıyorsa aynen gönderiyorum.
HAZIRLIK ÖNCESİ
Ambians:4 gün
Hacim 6 ml
Likefaksiyon:30 dk
Vizkozite (+)
Sayı : 15 milyon
Hareketlilik %45 5 milyon
:%70
:600 bin
morfoloji%10
HAZIRLIK SONRASI
hacim:0.5m
sayı:24milyon
hareketlilik90%
progresif hareketli sperm sayısı:20 milyon
progresif hareketlilik:95%
NORMAL DEĞER
sayı:20milyon
hareketlilik:30%
progresif hareketli sperm sayısı :3milyon/ml
progresif hareketlilik :30%
spermdışı hücre:2milyon/ml
morfoloji:%4
ne yazıyorsa onu yazdım hocam bu test sonucu normal yolla çocuk sahibi olabilirmiyiz aşılama mı tüp bebekmi önerirsiniz birde ben araştırdım mikroenjeksiyon yöntemi varmış aşılmanın tutma olasılığı nerdir bilgilendirseniniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Spermiogram tahlili çok kötü değil. Varikosel muayenesi olmuş muydunuz? Yoksa biraz sperm hareketlerini artırıcı tedavi görmeniz iyi olur. Bu çocuk olma ihtimalini artırır.
Tüp bebek veya aşılama son çare olup, ben tedaviyle uğraşmam diyorsanız tüp bebek merkezine başvurun. Bu yol daha emin ve kesin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,471 soru

82,464 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...