Böbrek Taşı

49 gösterim
22 Ocak 2017 Oğuzhan sordu
Benim böbreğimde 6,7x4,5 lik bir taş tespit edildi ve o taşı ben suyla kendi uğraşlarımla kanala düşürüp mesane girişine kadar ilerlettim fakat daha fazla gitmediğini anlayan doktorum ilaçlı tomografi istedi. 2-3 ay önceydi bu orada durduğunu anlayınca ameliyat demişti. 
Şu anda bugün gittiğimde doktorum röntgen istedi ve taşın orada olmadığını gördü. Taş gitti dedi..
Lakin, ben o tomografi sonuç raporunu elime aldım. Ve o raporda penis te 15 mm lik bir genişleme tespit edilmiş, taşla birlikte. Bu bir sorun mudur? Doktoruma ulaşamıyorum. Sizden yardım talep ediyorum. Teşekkür ederim. 
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> İstanbul / 21

1 cevap

22 Ocak 2017 dralihatay cevapladı

Öncelikle Geçmiş olsun;
Büyük ihtimalle taş böbreğe kaçmıştır. 6.5 cm lik taş düşmez. Nitekim düşmemiş ve mesane girişne gelmiş. Bu durumda lazer ile kırılmalı. Böbrek taşı lazerle kırılmaz.
Bekleyin taş kanala düşünce kırdırın. Banim anlamadığım taş neden böbrekte görülmedi?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,401 soru

11,594 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis ağrısı penis boyu varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu prostatit iltihabı epididimit testosteron mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...