Böbrek Taşı

32 gösterim
21 Ocak 2017 Oğuzhan sordu
Benim böbreğimde 6,7x4,5 lik bir taş tespit edildi ve o taşı ben suyla kendi uğraşlarımla kanala düşürüp mesane girişine kadar ilerlettim fakat daha fazla gitmediğini anlayan doktorum ilaçlı tomografi istedi. 2-3 ay önceydi bu orada durduğunu anlayınca ameliyat demişti. 
Şu anda bugün gittiğimde doktorum röntgen istedi ve taşın orada olmadığını gördü. Taş gitti dedi..
Lakin, ben o tomografi sonuç raporunu elime aldım. Ve o raporda penis te 15 mm lik bir genişleme tespit edilmiş, taşla birlikte. Bu bir sorun mudur? Doktoruma ulaşamıyorum. Sizden yardım talep ediyorum. Teşekkür ederim. 
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> İstanbul / 21

1 cevap

21 Ocak 2017 dralihatay cevapladı

Öncelikle Geçmiş olsun;
Büyük ihtimalle taş böbreğe kaçmıştır. 6.5 cm lik taş düşmez. Nitekim düşmemiş ve mesane girişne gelmiş. Bu durumda lazer ile kırılmalı. Böbrek taşı lazerle kırılmaz.
Bekleyin taş kanala düşünce kırdırın. Banim anlamadığım taş neden böbrekte görülmedi?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

73,471 soru

8,721 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme kaybı idrar peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu sık mastürbasyon ereksiyon sorunu varikosel ameliyati sonrasi cinsel isteksizlik penis boyu üroloji erken boşalma prostat iltihabı spermiyogram penis ağrısı sperm testi prostatit meni ereksiyon mezi testis ağrisi prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı mesane testosteron teşekkür cevabı epididimit akıntı böbrek taşı penis boyu problemi penis eğriliği varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma peyronie ameliyat penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit sertleşmeme damar test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz sık idrara çıkma testislerde ağrı doppler -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane penis kırılması istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil iltihap makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba kan gelmesi testis agrisi penis kızarıklık boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık usg kaşıntı tahlil sonuç masturbasyon yanma idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması küçük penis
...