Varikosel ameliyati

3 gösterim
20 Ağustos 2011 Insan ve Varikosel sordu
Sayin Hocam,
Dun Varikosel ameliyatindan 1-2 sene sonra
1- Fazla masturbasyon yapmanin zarari var midir sorusuna Varikosel yönünden yoktur. demissiniz.Baska bir yonden zarari varmidir?
2- Varikosel ameliyatindan sonra Kendini yormayacak ve zorlamayacak her spor hareketini yapabilirsek, normal ameliyatsiz biri gerekirse kendini zorlayabilir fakat varikosel ameliyati olmus biri zorlayamaz anlamina mi geliyor?
3- Bazen kisi farkinda olmadan kendini zorlayabiliyor, ve yapilan is esnasinda baskalarina ameliyat oldum diye dert anlatmak zor olabiliyor, varikosel ameliyati olmus birisi kendini zorlarsa ne olur?
4-Varikosel ameliyatli birisisi belli bir sure sonra farkinda olmadan ya da ameliyatli oldugunu unutup fazla spor ya da fazla masturbasyon gibi seyler yaparsa Allah korusun kotu birsey testis kaybi gibi bir durumla karsilasabilinir mi?
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu web sitesinin sol menüsündeki Sık Sorulan Sorular (SSS) okumanızı tavsiye ediyorum. Buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
http://www.dralihatay.com/sss.htm

Ne tip hareketler yapıp yapmayacağınız tek tek saymak mümkün değil.
Kendinizi zorlamayacak hareketler yapın hepsi bu.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...