Kronik Prostatit

26 gösterim
20 Ağustos 2011 tokmanak sordu
Hocam,
İdrar sonrası yanma ve penisin uca yakın kısmında sanki içeride bir şey varmış gibi hissedince üroloji uzmanına gittim. Bundan iki gün sonra da böbrekten taş düşürdüm.
İdrarda lökosit yok, bakteri üremedi çıktı. doktor testler tertemiz dedi, Teşhis bakterisiz kronik prostatit dendi ve sıcak tutmamı, fazla sert zeminlerde oturmamam, düzenli cinsel yaşantı söylendi. Tilcotil içtim bitti, şimdi başka bir operatör doktor; Prostagood mono kapsül ve Tetradox Kapsül Doksisiklin verdi. Bunları kullanıyorum. İdrar sonrası yanma ve penisin uç kısmında hafif yanma ve ağrı ile zaman zaman yumurtalıkların olduğu yerde ağrı hissediyorum. Sık idrar şikayetim yok. Akıntı yok. Cinsel ilişki yada sertleşme sorunum yok.
1. Bütün söylenenleri harfiyen yerine getirirsem bu hastalığın etkileri azalıp eskisi gibi sağlığıma kavuşurmuyum?
2. Sıcak torma tutumaya makat bölgesi için devam edeyimmi?
3. Bu ilaçlar uygunmu ve ayrıca ilaç dışında yiyecek içecek olarak alternatif tıp önerileriniz olur mu?
4. Prostatitten muzdarip olup bir gün kurtulan oluyor mu yoksa bu kronik hal hep devam edecek mi?
Saygılarımla,
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image Öncelikle Geçmiş olsun;
1- İnşallah
2- Davam edin.
3- İlaçları doktorunuz verecek ve sizde bunları kullanacaksınız. Bitkisel için bir şey diyemeyeceğim.
3- Elbette kurtuluyor.
Yeter ki sabırlı olun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

73,436 soru

8,694 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme kaybı idrar peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu sık mastürbasyon ereksiyon sorunu varikosel ameliyati sonrasi cinsel isteksizlik penis boyu üroloji erken boşalma prostat iltihabı spermiyogram sperm testi penis ağrısı prostatit meni ereksiyon mezi testis ağrisi prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı mesane testosteron teşekkür cevabı epididimit akıntı böbrek taşı penis boyu problemi penis eğriliği varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma peyronie ameliyat penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit sertleşmeme damar test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz sık idrara çıkma testislerde ağrı doppler -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane penis kırılması istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil iltihap makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba kan gelmesi testis agrisi penis kızarıklık boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık usg kaşıntı sonuç masturbasyon yanma idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması küçük penis prostat sıvısı
...