peniste yanma ve aşırı ağrı

19 gösterim
21 Ocak 2010 karanlık sordu
slm hocam ne olur yardım edin peniste işerken ve işedikten sonra yanma ve ağrı oluyor bu neden olabilirbide idrar dan sonra bazen meni gelio iki damla kadar yardımcı olun şu an bile ağrıo ve idrar yaptıktan sonra sonunda kesik kesik idrar hisi var sanki penisteki idrar borusunda bişey var bazende iğne batması gibi ağrı oluyor 10 gün önce idrar talili ve usg yaptırdım bişey çıkmadı neden oluo bu yanma hocam tşk saygılar hocam allah razı olsun
Dr. Ali HATAY CEVAP:
imageÖncelikle Geçmiş olsun;
İdrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma ve sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yaptırmanız lazım. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur.
Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır.
Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...