yumurtalığın sağ tarafında ağrı ve

10 gösterim
22 Ocak 2010 mavi1984 sordu
merhaba hocam.
26 yaşında öğretmenim.yaklaşık 2 senedir yumurtalığımın sağ tarafında ağrı var.ağrı geldiğinde bu ağrı ile birlikte sağ tarafa doğru belirgin bir şişlik oluşuyor.uzun süre kaybolmuyor.ağrı bazen şişlikle birlikte kayboluyor.
çok yorulduğumda ayakta kaldığımda yürüdüğümde şişlik sağ tarafta görünüyor.ellediğimde yumuşak bişey varmış gibi orada.
ağrı geldiği zaman rahatsız edici şekide uzun süre gitmiyor.özellikle torba sarkık olduğu zaman sıcak havalarda şişlik çok belli oluyor ve ağrı artıyor.yürüdüğümde sağ tarafım bacağıma yapışık hissi oluşuyor.
2 kez doktora gittim.şişliğin pek belli olmadığı zamana denk geldi.ilk gittiğimde 'normal ultrason' yaptırmıştım.2. kez doktora gittiğimde 'renkli dopler ultrason' yaptırdım.doktorum her ikisinde de sonuçlar normal dedi.hidrosel ve vorikosel yok dedi.kan akışı normal dedi.
ama bu ağrı ve şişlik bir geliyor bir gidiyor.geçmiyor hocam.herşey normal çıkıyor sonuçlarda.
bu sağ tarafta oluşan şişlik nedir.çünkü orada birşey var.bunun bir nedeni tedavisi varmıdır.
hocam siz bu konuda nasıl bir öneride bulunursunuz.ne yapmam gerekir.şimdiden söyleyecekleriniz için teşekkür ederim.saygılarımla..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok ayakta durmak, çok oturmak, ağır kaldırmak, motosiklete, bisiklete binmek, bilhassa ayakları üşütmek ağrıya neden olabilir. Bunlar hastalık değildir. Ayrıca hiç sebep olmadan da testi ağrıyabilir.
Hastalık bazında düşünürsek testisin iltihabı, kist, sıvı toplaması, varikosel en sık ağrı yapan nedenleridir.
Birde başka organların ağrısı testise vurabilir. Böbrek ağrıları, prostat iltihabı, barsak ve kasık fıtığı testiste ağrı yapar.
Bunların ayrımını yapmak için bir testis ultrason çektirmelisiniz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,455 soru

11,651 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...