yumurtalığın sağ tarafında ağrı ve

10 gösterim
22 Ocak 2010 mavi1984 sordu
merhaba hocam.
26 yaşında öğretmenim.yaklaşık 2 senedir yumurtalığımın sağ tarafında ağrı var.ağrı geldiğinde bu ağrı ile birlikte sağ tarafa doğru belirgin bir şişlik oluşuyor.uzun süre kaybolmuyor.ağrı bazen şişlikle birlikte kayboluyor.
çok yorulduğumda ayakta kaldığımda yürüdüğümde şişlik sağ tarafta görünüyor.ellediğimde yumuşak bişey varmış gibi orada.
ağrı geldiği zaman rahatsız edici şekide uzun süre gitmiyor.özellikle torba sarkık olduğu zaman sıcak havalarda şişlik çok belli oluyor ve ağrı artıyor.yürüdüğümde sağ tarafım bacağıma yapışık hissi oluşuyor.
2 kez doktora gittim.şişliğin pek belli olmadığı zamana denk geldi.ilk gittiğimde 'normal ultrason' yaptırmıştım.2. kez doktora gittiğimde 'renkli dopler ultrason' yaptırdım.doktorum her ikisinde de sonuçlar normal dedi.hidrosel ve vorikosel yok dedi.kan akışı normal dedi.
ama bu ağrı ve şişlik bir geliyor bir gidiyor.geçmiyor hocam.herşey normal çıkıyor sonuçlarda.
bu sağ tarafta oluşan şişlik nedir.çünkü orada birşey var.bunun bir nedeni tedavisi varmıdır.
hocam siz bu konuda nasıl bir öneride bulunursunuz.ne yapmam gerekir.şimdiden söyleyecekleriniz için teşekkür ederim.saygılarımla..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok ayakta durmak, çok oturmak, ağır kaldırmak, motosiklete, bisiklete binmek, bilhassa ayakları üşütmek ağrıya neden olabilir. Bunlar hastalık değildir. Ayrıca hiç sebep olmadan da testi ağrıyabilir.
Hastalık bazında düşünürsek testisin iltihabı, kist, sıvı toplaması, varikosel en sık ağrı yapan nedenleridir.
Birde başka organların ağrısı testise vurabilir. Böbrek ağrıları, prostat iltihabı, barsak ve kasık fıtığı testiste ağrı yapar.
Bunların ayrımını yapmak için bir testis ultrason çektirmelisiniz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...