varikosel ameliyatı sonrası

8 gösterim
21 Ocak 2010 karaköseli sordu
1-hocam selam aleyküm inşallah iyisinizdir.ben 10 ay önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı. hocam kontrole genelde gittim doktorum bir problem olmadığını söylüyordu testislerimi eliyle kontrol ederek. hocam bugün ultrason çektirdik;raporda yazılan şu: 'sağ tarafta hafif sıvı birikmiştir' dendi. sol da bir şey çıkmadı ama hala daha elleyince ağrı hissedebiliyorum.hocam doktorum hafif sıvı birikintisine bakarak direkt ameliyat dedi başka çare yokmuş.ben de sağ tarafımda ağrı sızı fazla hissetmiyorum genelde sol dedim öyle dedi. benim içim rahat etmedi gidip özel hastanedeki doktora da muayene oldum o ise testislerime eliyle baktı. daha sonra çekilen ultrason raporuma baktı ve ameliyata gerek olmadığını söyledi çünkü çok hafif bir su birikintisi imiş dedi.geçebilir dedi.gerek görmüyorum dedi.şimdi sayın hocam bu konu hakkında sizin görüşlerinizi almak istiyorum şimdi ben ne yapmalıyım????yani ALLAH A çok şükür iyiyim..
2-zaten ben çift taraflı ameliyat olunca sağ dikişlerim açılıp 20 güne kendi kendine açık vaziyette iyileşti o yerin hala iyileşmemesinden kaynaklanabilir mi bu hafif sıvı birikintisi???...
3-bazen solda elleyince hafif ağrı oluyor bazen sızı oluyor bu sağdaki su birikintisinden kaynaklanıyor olabilir mi??? çok değil ama..
saygılar hocam...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Sıvı çok azsa ki öyle görünüyor. Ameliyata gerek yoktur. Ama ileride bu sıvı çoğalır ve şişlik yapar. Bu durumda ameliyat gerekebilir.
Bu sıvı sizi çok rahatsız ediyorsa şimdilik enjektörle boşaltılabilir.
2- Sebep bu değildir.
3- Tek başına sıvı toplanması ağrı yapmaz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...