varikosel ameliyatı sonrası

9 gösterim
22 Ocak 2010 karaköseli sordu
1-hocam selam aleyküm inşallah iyisinizdir.ben 10 ay önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı. hocam kontrole genelde gittim doktorum bir problem olmadığını söylüyordu testislerimi eliyle kontrol ederek. hocam bugün ultrason çektirdik;raporda yazılan şu: 'sağ tarafta hafif sıvı birikmiştir' dendi. sol da bir şey çıkmadı ama hala daha elleyince ağrı hissedebiliyorum.hocam doktorum hafif sıvı birikintisine bakarak direkt ameliyat dedi başka çare yokmuş.ben de sağ tarafımda ağrı sızı fazla hissetmiyorum genelde sol dedim öyle dedi. benim içim rahat etmedi gidip özel hastanedeki doktora da muayene oldum o ise testislerime eliyle baktı. daha sonra çekilen ultrason raporuma baktı ve ameliyata gerek olmadığını söyledi çünkü çok hafif bir su birikintisi imiş dedi.geçebilir dedi.gerek görmüyorum dedi.şimdi sayın hocam bu konu hakkında sizin görüşlerinizi almak istiyorum şimdi ben ne yapmalıyım????yani ALLAH A çok şükür iyiyim..
2-zaten ben çift taraflı ameliyat olunca sağ dikişlerim açılıp 20 güne kendi kendine açık vaziyette iyileşti o yerin hala iyileşmemesinden kaynaklanabilir mi bu hafif sıvı birikintisi???...
3-bazen solda elleyince hafif ağrı oluyor bazen sızı oluyor bu sağdaki su birikintisinden kaynaklanıyor olabilir mi??? çok değil ama..
saygılar hocam...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Sıvı çok azsa ki öyle görünüyor. Ameliyata gerek yoktur. Ama ileride bu sıvı çoğalır ve şişlik yapar. Bu durumda ameliyat gerekebilir.
Bu sıvı sizi çok rahatsız ediyorsa şimdilik enjektörle boşaltılabilir.
2- Sebep bu değildir.
3- Tek başına sıvı toplanması ağrı yapmaz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,455 soru

11,651 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...