varikosel ameliyatı sonrası

9 gösterim
22 Ocak 2010 karaköseli sordu
1-hocam selam aleyküm inşallah iyisinizdir.ben 10 ay önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı. hocam kontrole genelde gittim doktorum bir problem olmadığını söylüyordu testislerimi eliyle kontrol ederek. hocam bugün ultrason çektirdik;raporda yazılan şu: 'sağ tarafta hafif sıvı birikmiştir' dendi. sol da bir şey çıkmadı ama hala daha elleyince ağrı hissedebiliyorum.hocam doktorum hafif sıvı birikintisine bakarak direkt ameliyat dedi başka çare yokmuş.ben de sağ tarafımda ağrı sızı fazla hissetmiyorum genelde sol dedim öyle dedi. benim içim rahat etmedi gidip özel hastanedeki doktora da muayene oldum o ise testislerime eliyle baktı. daha sonra çekilen ultrason raporuma baktı ve ameliyata gerek olmadığını söyledi çünkü çok hafif bir su birikintisi imiş dedi.geçebilir dedi.gerek görmüyorum dedi.şimdi sayın hocam bu konu hakkında sizin görüşlerinizi almak istiyorum şimdi ben ne yapmalıyım????yani ALLAH A çok şükür iyiyim..
2-zaten ben çift taraflı ameliyat olunca sağ dikişlerim açılıp 20 güne kendi kendine açık vaziyette iyileşti o yerin hala iyileşmemesinden kaynaklanabilir mi bu hafif sıvı birikintisi???...
3-bazen solda elleyince hafif ağrı oluyor bazen sızı oluyor bu sağdaki su birikintisinden kaynaklanıyor olabilir mi??? çok değil ama..
saygılar hocam...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Sıvı çok azsa ki öyle görünüyor. Ameliyata gerek yoktur. Ama ileride bu sıvı çoğalır ve şişlik yapar. Bu durumda ameliyat gerekebilir.
Bu sıvı sizi çok rahatsız ediyorsa şimdilik enjektörle boşaltılabilir.
2- Sebep bu değildir.
3- Tek başına sıvı toplanması ağrı yapmaz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...