idrar yanamsı ve sonunda sıvı gelem

7 gösterim
21 Ocak 2010 fatih sordu
mrhb hocam benim bahsedeceğim rahatsılık bazen bi kaç günde bazende daha fazla aralıkalrla oluyor:sık sık idrar için lavaboya çıkıyorumsanki epey idrar varmış gibi oluyor ve idrar yapmaya ilk başladığımda bi rahtlama oluyor ama hemen akabinde çok az idrar geliyor ve yanma oluyor dediğim gibi hala idrar gelecke hissi oluyor idrarımı tammane boşaltmak için sıkıyorum ve sperm öncesi geln sıvı gibi yapışkan bi sıvı geliyor. bu olay biraz sürüyor yani 10-15 dk veya birazdaha fazla aralıklarla bi kaç kez lavaboya gidiyorum sonra geçiyor..ne yapmalıyım hocam?şimdiden teşekkürler...
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
İdrara sık çıkma ve idrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma ve sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yaptırmanız lazım. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur.
Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır.
Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...