sık idrara çıkma

5 gösterim
21 Ocak 2010 ismail1974 sordu
ali bey merhabalar;
sertleşme ve cinsel istek kaybı;sorunum nedeniyle yapılan kan testlerim çok iyi çıktı ,testesteron hormonum ise sınırın biraz üstün de çıktı doktorum rahatlamam açısın dan testegel verdi ve 1 ay kullanmamı istedi.
1-sabah ları ender de olsa sertleşmeler ve bazı adult filmler de sertleşme sorunum kayboluyor;iyleşiyor;bu etkiler sorunumun psikolojik olduğumun belirtisi mi?
2-jeli yaklaşık 15 gündür kullanıyorum,ishal ve cok sık idrara çıkmaya başladım bunlar jelin yanetkileri olabilir mi?
3-çok sık idrara cıkma ve idrarımı boşaltama ma hissi var ayrıca yanma da var ,bunlar ilaçın yanetileri değil se ne olabilir ve tedavisi nasıl olmalıdır?
cevabınız için teşekkür ederim
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Sorun büyük ihtimalle psikolojik. Çünkü testosteron üst sınırda diyorsunuz.
2- Evet jelin etkisi olabilir
3-İdrara sık çıkma ve idrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma ve sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yaptırmanız lazım. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur.
Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır.
Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...