Testis Ağrısı ve Akıntı

45 gösterim
21 Ocak 2010 Zor Durumdayım sordu
Hocam ben şeffaf akıntı ve ağrı sebebiyle üroloji doktoruna göründüm. Ayrıca ek olarak şu şikayetlerim vardı: penisin devamlı geriye çekilmesi, içine kaçıcak gibi olması ve bu sırada testislerin küçülerek daralarak gerginleşmesi ve penisin sağa doğru dönmüş gibi durması yani sanki soldaki testis şişiyor ve penisin sol tarafını kaldırarak sağa dönük durmasını sağlıyormuş gibi.
Ancak eğer teşhis size göre de doğruysa bu hastalığın sadece ilaç tedavisiyle iyileşemeyeceğine dair internette bir çok bilgi buldum.
Ne yapmam lazım bana neler önerirsiniz... Yiyecek içeceklere dikkat edip, sıcak su banyosu, spor yapmak, fazla oturmamak gibi aktivitelerde bulunmalı mıyım...
Bu konularda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Galiba size daha önce de yazmıştım.
Önemli bir şey olsaydı doktorunuz size söylerdi.
Bende önemli bir şey görmüyorum. Doktorunuz kr. Prostatit teşhisi koymuş ve tedavisini vermiş. Bu ilaçları kullanıp kontrole gidin.
Bu hastalığın tedavisi var. Ama uzun süren bir tedavi gerektirir. Sol menü SSS da sorularınızın cevabı var. Orayı okuyun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...