VARİKOSEL

8 gösterim
22 Ocak 2010 Sevda sordu
Bir hafta önce solda grede 3-4 varikosel nedeniyle 12 yaşındaki oğlum mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat oldu.
Ameliyattan iki gün sonra sol testiste ve kasıkta hafif şişme oldu bir hafta sonra yarada sızıntı başladı. Doktoru önemli birşey olmadığını ve yarayı pansuman yapıp birkaç gün daha kapalı kalmasını söyledi. Yaraya kapattığı sargıbezinin üzerinden sızıntının devam ettiği belli fakat çocukta ağrı ve ateş yok.
1-Testisteki şişlik düzelirmi ?
2-Daradaki akıntı ne kadar zamanda düzelir ?
Bir haftada düzelir dedikleri çocuğum acaba ne zaman düzelir? Doktorun söyledikleri beni ikna etmedi çok üzgünüm cevaplarsanız çok sevinirim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- İltihap yoksa düzelir. İltihap varsa ilaç kullanmak gereklidir.
2- Akıntı şayet iltihapsa kullanılan ilacın ve yaranın durumuna göre değişir.
Ama normal cilt altı akıntıysa 2-3 günde geçmesi lazım. Bir haftada geçmediyse iltihap olma ihtimali fazladır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...