VARİKOSEL

8 gösterim
22 Ocak 2010 Sevda sordu
Bir hafta önce solda grede 3-4 varikosel nedeniyle 12 yaşındaki oğlum mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat oldu.
Ameliyattan iki gün sonra sol testiste ve kasıkta hafif şişme oldu bir hafta sonra yarada sızıntı başladı. Doktoru önemli birşey olmadığını ve yarayı pansuman yapıp birkaç gün daha kapalı kalmasını söyledi. Yaraya kapattığı sargıbezinin üzerinden sızıntının devam ettiği belli fakat çocukta ağrı ve ateş yok.
1-Testisteki şişlik düzelirmi ?
2-Daradaki akıntı ne kadar zamanda düzelir ?
Bir haftada düzelir dedikleri çocuğum acaba ne zaman düzelir? Doktorun söyledikleri beni ikna etmedi çok üzgünüm cevaplarsanız çok sevinirim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- İltihap yoksa düzelir. İltihap varsa ilaç kullanmak gereklidir.
2- Akıntı şayet iltihapsa kullanılan ilacın ve yaranın durumuna göre değişir.
Ama normal cilt altı akıntıysa 2-3 günde geçmesi lazım. Bir haftada geçmediyse iltihap olma ihtimali fazladır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,455 soru

11,651 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...