VARİKOSEL

8 gösterim
22 Ocak 2010 Sevda sordu
Bir hafta önce solda grede 3-4 varikosel nedeniyle 12 yaşındaki oğlum mikrocerrahi yöntemi ile ameliyat oldu.
Ameliyattan iki gün sonra sol testiste ve kasıkta hafif şişme oldu bir hafta sonra yarada sızıntı başladı. Doktoru önemli birşey olmadığını ve yarayı pansuman yapıp birkaç gün daha kapalı kalmasını söyledi. Yaraya kapattığı sargıbezinin üzerinden sızıntının devam ettiği belli fakat çocukta ağrı ve ateş yok.
1-Testisteki şişlik düzelirmi ?
2-Daradaki akıntı ne kadar zamanda düzelir ?
Bir haftada düzelir dedikleri çocuğum acaba ne zaman düzelir? Doktorun söyledikleri beni ikna etmedi çok üzgünüm cevaplarsanız çok sevinirim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- İltihap yoksa düzelir. İltihap varsa ilaç kullanmak gereklidir.
2- Akıntı şayet iltihapsa kullanılan ilacın ve yaranın durumuna göre değişir.
Ama normal cilt altı akıntıysa 2-3 günde geçmesi lazım. Bir haftada geçmediyse iltihap olma ihtimali fazladır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

75,648 soru

10,854 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme problemi sertleşme kaybı sertleşme ereksiyon sorunu sperm testis ağrısı sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar cinsel isteksizlik peniste hissizlik boşalma spermiyogram sperm testi prostatit penis ağrısı penis boyu erken boşalma varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi meni mezi ağrı prostat bel soğukluğu epididimit testosteron venöz kaçak prostatit iltihabı mesane penis ucu kasık ağrısı böbrek taşı akıntı teşekkür cevabı test sonucu penis eğriliği penis boyu problemi idrara sık çıkma penis kırılması peyronie yanma hissi peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi sık idrara çıkma varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi yardımınıza ihtiyacım var sertleşmeme istibra ameliyat cinsel perhiz lütfen yardım ediniz kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet damar doppler sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık tahriş teşekkür mesajı. -es1 kasık fıtığı hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu usg siğil iltihap makat idrar hissi testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu testis agrisi penis kızarıklık küçük penis boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık kaşıntı tahlil
...