VARİKOSEL

4 gösterim
22 Ocak 2010 e_postalar sordu
hocam iyi günler ben 3,5 yıldır evliyim ve hiç korunmadık
henüz bir gebelik yaşamdım eşimi çok zor ikna ederek 3,5 yılın sonunda sperm örneği aldım size sonucu daha önce yazmıştım büyük ihtimalle tüp demiştiniz ben kendim h/s+l/s ameliyatı oldum sol tüpü açamadılar sağ açık aşı önerdiler eylül ekim gibi ama öncesinde eşime elle muayenede varikosel dediler ultrason istediler ama eşim yine herzamanki gibi gitmedi ikna edemiyorum hocam bu varikosel hastalığının farklı bir tedavisi yokmu (şunu içir şunu yedir gibi ve ya bitkisel bir çözüm) yada bana ne önerirsiniz bir yol gösterin bunun ikna edilebilir sihirli bir cümlesi yokmudur.Allah aşkına çaresizlik çok zor birşey Allah kimseye vermesin.
cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Varikoselin ilaç tedavisi yoktur. Çünkü bu bir damar genişlemesi olduğu için tedavi ancak cerrahidir.
İleride ne olur bilemiyorum.
Beyinizi razı etmek için sözü geçen akraba büyükleri veya arkadaşlarını ikna edin. Yoksa sizin sözünüzle olacak bir şey değil. Sihirli cümleler bilseydim emin olun ben kendim uygulardım. Böylece hanıma çocuğuma söz geçirmek ne güzel olurdu.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

75,648 soru

10,857 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme problemi sertleşme kaybı sertleşme ereksiyon sorunu sperm testis ağrısı sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar cinsel isteksizlik peniste hissizlik boşalma spermiyogram sperm testi prostatit penis ağrısı penis boyu erken boşalma varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi meni mezi ağrı prostat bel soğukluğu epididimit testosteron venöz kaçak prostatit iltihabı mesane penis ucu kasık ağrısı böbrek taşı akıntı teşekkür cevabı test sonucu penis eğriliği penis boyu problemi idrara sık çıkma penis kırılması peyronie yanma hissi peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi sık idrara çıkma varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi yardımınıza ihtiyacım var sertleşmeme istibra ameliyat cinsel perhiz lütfen yardım ediniz kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet damar doppler sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık tahriş teşekkür mesajı. -es1 kasık fıtığı hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu usg siğil iltihap makat idrar hissi testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu testis agrisi penis kızarıklık küçük penis boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık kaşıntı tahlil
...