VARİKOSEL

4 gösterim
22 Ocak 2010 e_postalar sordu
hocam iyi günler ben 3,5 yıldır evliyim ve hiç korunmadık
henüz bir gebelik yaşamdım eşimi çok zor ikna ederek 3,5 yılın sonunda sperm örneği aldım size sonucu daha önce yazmıştım büyük ihtimalle tüp demiştiniz ben kendim h/s+l/s ameliyatı oldum sol tüpü açamadılar sağ açık aşı önerdiler eylül ekim gibi ama öncesinde eşime elle muayenede varikosel dediler ultrason istediler ama eşim yine herzamanki gibi gitmedi ikna edemiyorum hocam bu varikosel hastalığının farklı bir tedavisi yokmu (şunu içir şunu yedir gibi ve ya bitkisel bir çözüm) yada bana ne önerirsiniz bir yol gösterin bunun ikna edilebilir sihirli bir cümlesi yokmudur.Allah aşkına çaresizlik çok zor birşey Allah kimseye vermesin.
cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Varikoselin ilaç tedavisi yoktur. Çünkü bu bir damar genişlemesi olduğu için tedavi ancak cerrahidir.
İleride ne olur bilemiyorum.
Beyinizi razı etmek için sözü geçen akraba büyükleri veya arkadaşlarını ikna edin. Yoksa sizin sözünüzle olacak bir şey değil. Sihirli cümleler bilseydim emin olun ben kendim uygulardım. Böylece hanıma çocuğuma söz geçirmek ne güzel olurdu.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,393 soru

12,573 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...