VARİKOSEL

4 gösterim
21 Ocak 2010 e_postalar sordu
hocam iyi günler ben 3,5 yıldır evliyim ve hiç korunmadık
henüz bir gebelik yaşamdım eşimi çok zor ikna ederek 3,5 yılın sonunda sperm örneği aldım size sonucu daha önce yazmıştım büyük ihtimalle tüp demiştiniz ben kendim h/s+l/s ameliyatı oldum sol tüpü açamadılar sağ açık aşı önerdiler eylül ekim gibi ama öncesinde eşime elle muayenede varikosel dediler ultrason istediler ama eşim yine herzamanki gibi gitmedi ikna edemiyorum hocam bu varikosel hastalığının farklı bir tedavisi yokmu (şunu içir şunu yedir gibi ve ya bitkisel bir çözüm) yada bana ne önerirsiniz bir yol gösterin bunun ikna edilebilir sihirli bir cümlesi yokmudur.Allah aşkına çaresizlik çok zor birşey Allah kimseye vermesin.
cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Varikoselin ilaç tedavisi yoktur. Çünkü bu bir damar genişlemesi olduğu için tedavi ancak cerrahidir.
İleride ne olur bilemiyorum.
Beyinizi razı etmek için sözü geçen akraba büyükleri veya arkadaşlarını ikna edin. Yoksa sizin sözünüzle olacak bir şey değil. Sihirli cümleler bilseydim emin olun ben kendim uygulardım. Böylece hanıma çocuğuma söz geçirmek ne güzel olurdu.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...