VARİKOSEL

4 gösterim
22 Ocak 2010 e_postalar sordu
hocam iyi günler ben 3,5 yıldır evliyim ve hiç korunmadık
henüz bir gebelik yaşamdım eşimi çok zor ikna ederek 3,5 yılın sonunda sperm örneği aldım size sonucu daha önce yazmıştım büyük ihtimalle tüp demiştiniz ben kendim h/s+l/s ameliyatı oldum sol tüpü açamadılar sağ açık aşı önerdiler eylül ekim gibi ama öncesinde eşime elle muayenede varikosel dediler ultrason istediler ama eşim yine herzamanki gibi gitmedi ikna edemiyorum hocam bu varikosel hastalığının farklı bir tedavisi yokmu (şunu içir şunu yedir gibi ve ya bitkisel bir çözüm) yada bana ne önerirsiniz bir yol gösterin bunun ikna edilebilir sihirli bir cümlesi yokmudur.Allah aşkına çaresizlik çok zor birşey Allah kimseye vermesin.
cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Varikoselin ilaç tedavisi yoktur. Çünkü bu bir damar genişlemesi olduğu için tedavi ancak cerrahidir.
İleride ne olur bilemiyorum.
Beyinizi razı etmek için sözü geçen akraba büyükleri veya arkadaşlarını ikna edin. Yoksa sizin sözünüzle olacak bir şey değil. Sihirli cümleler bilseydim emin olun ben kendim uygulardım. Böylece hanıma çocuğuma söz geçirmek ne güzel olurdu.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,415 soru

11,613 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...