Kr. Prostatit

5 gösterim
22 Ocak 2010 Ahmet sordu
Hocam Sistitle başladı. Spesfik incelemede üreme yoktu.1 hafta Rxn + Tdrdx ve 1 hafta sadece Tdrdx yazıldı. Şikayetlerim azaldı, sadece idrar sırasında yanma kaldı.
Sonra nonspesifik incelemede idrarda üroplazmada zayıf üreme oldu (eşim dışında kimseyle ilişkim olmadı ve eşimde bu mikrop yok).1 hafta Ptnt + Tdrdx kullandım. Üroplazma son prostat masajı sonrası idrar kültürümde yok.
Hiçbir zaman akıntım olmadı. İlaçları bıraktıktan sonra ilk kez yapılan tuşe rektal muayanede acı ve yanma vardı, sonrakilerde azalarak (3 seferde) tamamen geçti. Sanki prostatta ödem vardı da boşaldı.
Şİmdi penis ucu dışında ağrım yok. Boşalmada yanma ve ağrı hiçbir zaman olmadı. Sadece idrarda yanma var. Hiçbir tahlilde lökosit yok.
Size hep yazdım, siz de Allah razı olsun bıkmadan usanmadan yanıtladınız. Bana bir türlü kararlı ve uzun bir tedavi uygulanmaya başlanmadı hocam. Hastane hastane sürünmekten, sen iyileşemezsin denmesinden bıktım usandım. Yapılacak tahlile bile ben karar veriyorum, gidiyorum yaptırıyorum. Son olarak ne yapmam gerekiyorsa söyleyin. Size çok güveniyorum. Saygılar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Pİ tedavisinde moral çok önemlidir. Moral bozuk olunca tedavi olmama ihtimali çok artar.
Anladığım kadarı ile sizde geçirilmiş bir Pİ var. Şikayetinizde azaldığına göre ilaç yerine kendinizi kollayıp korumalısınız. Olayı biraz zamana vermelisiniz. Sizden daha ağır Pİ şikayetleri olan hastalar var.
Zamanla bu ufak tefek şikayetlerinizde geçecektir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...