mesane tabanında ödem

15 gösterim
17 Haziran 2009 bahri akan sordu
Hocam 2 yıl önce mesane tabanında ödem tesbit edildi.51mm genişliğinde 15mm kalınlığında. Şikayetlerim idrar yaparken zorlanma, ağrı. Boşalmadan sonra daha da artan ağrı. Kanama olmuyor. Ciflosin kullandım. Aşırı bir küçülme olmayınca sistoskopi ve biyopsi yapıldı. Tümöral gelişme yoktu. Doktorum takip edelim demişti.
Dün yapılan ultrason ve tomografi de 35mm uzunluğunda 8mm genişliğinde ödem tespit edildi. Doktorum sistoskopi yapıp biyopsi alalım ama yakma işlemi tavsiye ederim diyor.
Ödemin küçülmüş olması olumlu bir durum değil midir? Acaba uygun antibiyotik kullansam küçülemezmiydi?
Eğer tümör olsaydı şimdiye kadar kendini belli etmez miydi?
Yakma işlemi için ne dersiniz? Ben bu işlemden korkuyorum. Bu bir tümör değil ödemse başka kurtulma yolu yok mudur? Ve oluşma sebebi ne olabilir?
Vakit ayırdığınız için teşekkürler..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu ödem iltihaptan ileri geliyorsa antibiyotik kullanımı iyi olur. Ama çok defa antibiyotik fayda vermiş.
Ödemin biraz küçülmesi iyiye işaret ama daha da küçüleceği veya büyüyeceği anlaşılamaz.
Tümör olsaydı şimdiye kadar ve patolojide belli olurdu.
Doktorunuzun tavsiyesine uyup bu oluşumu yaktırın. Sistoskopi yaptıran kimse yakmadan enden korksun ki?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,437 soru

82,444 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe prostat iltihabi
...