masturbasiyon bağimlisiyim

8 gösterim
17 Haziran 2009 e.a sordu
merhaba hocam ben 19 yaşındayım ve 3 yıldır masturbasiyon yapiyorum bağimlisi oldumben bu bağimliliktan kurtulmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim saygılarla
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Masturbasyon maniyi fiziksel olarak boşaltmaktır. Masturbasyon yapmayan kendisine güvendiğim hastalarım oldu. Masturbasyonu bilmiyorlardı veya biliyorlar yapmıyorlardı. Masturbasyon fizik olarak bir ihtiyaç değildir. Meninin boşalması fiziksel ihtiyaçtır. Hiç masturbasyon yapılmazsa vücut zaten bu boşalmayı rüya yolu ile veya kendiliğinden bir şekilde boşaltacaktır.
Nefsin tabii ki burada önemli bir yeri var. İnsan ne kadar iradesini kullansa da çok defa nefsine yenik düşer. Çok zorlayıcı ve travmatik yapılmadıktan sonra masturbasyon idrar yoluna ve prostata zararı yoktur.
Masturbasyonun enerji kaybı olduğunu bilirseniz biyolojik zararı da kendiliğinden ortaya çıkar.
Bu soruyu sormanız iyi oldu. Çünkü yakında masturbasyon hakkında bir makale yazacağım. Masturbasyonun a dan z ye inceleyeceğim.
"Ne zaman yazarsınız" diye soruyorsunuz değil mi? En kısa zamanda.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,477 soru

82,479 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron testis torsiyonu kronik prostatit mezi spermde gariplik penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu sağ testis penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...