İDRAR YOLLARI

9 gösterim
17 Haziran 2009 ZAFER sordu
Hastalığınıza idrar tahlil, kültürü ve ultrasonla teşhis konulamıyorsa daha detaylı araştırmalara ihtiyaç olabilir. Mesela tomografi veya sistoskopi yapılabilir.
Müzmin mesane iltihabı veya mesane boynu darlığı ve mesane boynu yüksekliği araştırılması lazım.
Hocam daha önce yukarıdaki cevabı vermiştiniz. 17/11/2009 tarihinde tekrar doktora gittim.
Ultrason sonucunda; Mesane boyut ve duvar kalınlığı normal olup mukozası hafif trabeküle izlenmiştir.Miksiyon öncesi mesane volümü 200 cc olup miksiyon sonrası 98 cc rezidü saptanmıştır.
İdrar tahlilinde de 5-6 lökosit ve bazı sahalarda lökosit kümeleri görüldü.
Uroflow sonucunda; Azami akış: 9ml/sn
Azami akışa ulaşma süresi: 7 sn
Akış Süresi: 55 sn
Ortalama akış 7 ml/sn
Boşaltılan Miktar 360 ml
Boşaltma süresi: 55 sn
Bunun sonucunda doktor bey idrar yollarında daralma var ve ameliyat yapmamız gerekiyor dedi.
Bugün tekrar başka bir doktora gittim. O da yaşınız çok genç ameliyat olamazsınız dedi. Acele etmeyin önce lokal anestezi ile ürodinami ve sistestoskopi yapalım. Bu durumda iyice kafam karıştı.İki farklı yorum yapıldı. Hocam birde sizin bilginize başvurmak istedim. Hem de çok korkuyorum sisteskopi ve ürodinomi işleminden. Sorum biraz uzun oldu ise özür dilerim hocam şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Kafa karışacak bir şey yoktur. Sizde bizim verdiğimiz cevap gibi mesane boynu darlığı var. Ameliyat denene bilir. Ama mahsuru meni dışarı akmayıp içe yani mesaneye akacaktır. Buda normal yoldan çocuk olmasını engeller. İkinci doktorunuz bunu demek istemiştir.
Ameliyat için kendinizin karar vermeniz lazım.
Sistoskopi olmaktan korkmayın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,437 soru

82,442 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe prostat iltihabi
...