Tıbben Çocuğum olur mu ? (1)

4 gösterim
17 Haziran 2009 Cahid sordu
Merhaba Hocam;
Hocam; Evlilik düşünüyorum inşaAllah.
Ama yinede kalıntıları mevcut diyebilirim ki şu aralar bekar bir erkek olarak Haftada en çok 3-4 defa mastürbasyon yapan biriyim.
nsan'ın cinsel yaşamında Mastürbasyon'un ne kadar sağlık olup olmadığımı bilmiyorum.
1. Bana bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
2. Bu durumun cinsel hayatımda, fiziksel yada ruhsal hayatımda bana pek fayda veren bir olay olduğunu düşünmüyorum, düşünemiyorum. Bu konuda da; beni aydınlatıp, bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
3. Bu olayı zamanında sık sık yapan biri olarak bana ilerde ne gibi olumsuz sorunlar çıkartabilir beni aydınlatırsanız sevindireceksiniz beni..
4. Bu bağımlılığı terk edersem veya etmezsem evli olabileceğim süre zaarfında, bana; evlilik hayatımda ne gibi olumlu yada olumsuz etkileri olur.
5. Bir doktor olarak tubben bu olay(mastürbasyon) hayatımda; Olmalı mı yoksa Olmamalı mı
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Masturbasyonu vücudunuzun ihtiyacı kadar yaparsanız bir zararı olmaz. Bu ihtiyacı da sizin tespit etmeniz lazım. Genellikle haftada 1-2 yeterli olur.
2- Bu hususta bir makale yazacağım. Ama ne zaman bilemem.
3- İleride her hangi bir olumsuz etki yoktur.
4- Bir zararı olmaz.
Yeter ki siz stres yapmayın.
5- Normal olarak insanın bazı fizyolojik ihtiyaçları vardır bunları yerine getirir, bunun fazlası ise kendi isteği ile yaptığı şeylerdir ve kendi yaptığı şeylerden ancak kendi isteği ile vazgeçer yani yapmak istemiyorsa yapmaz, bazı şeyler ise fizyolojik alışkanlık yapar bunlar genelde uyuşturuculardır,bunlar için fiziksel ve psikolojij terapiler kullanılır.Psikolojik olarak alışkanlıkları genelde kendi başına yapmak istemiyorsa bırakır bazılarını zarar verdiği halde bırakamaz bunlara psikolojik terapi yapılır önce yapmamayı gerçekten isteyip, bırakmayı denemelisiniz.Eğer bu gerçekleşemiyorsa psikolojik terapi almalısınız.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,354 soru

82,346 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat prostatit iltihabı perhiz üroloji testis ağrisi epididimit prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi penis boyu problemi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler sabah ereksiyonu testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı istibra kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...