üriner sistem enfeksiyonu ve sistog

6 gösterim
17 Haziran 2009 adsız sordu
mrb sayın ali bey benim üriner sistem enfeksiyonum varda bakteriyel kökenli uzun zamandır sürüyor.size 2 soru sormak istiyorum.
1-üriner sistemde a-zye kadar ne gibi yapısal bozukluklar üriner sistem enfesiyonu için antibiyotik tedavisini engelleyebilir.
2-sistografi işlemi nasıl yapılır hastaya acı verirmi ayrıca bu işlemde üriner sistemin tekrar enfeksyon kapma riski varmı bu işlem ne gibi bilgiler elde edilebilir.saygılarımı sunarım
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Sorunuzu anlayamadım. Anladığım şu idrar yolunda a dan z ye kadar bozukluk olması şart değil doğuştan veya sonradan gelen bütün bozukluklar mikrobun yerleşmesine ve enfeksiyonuna neden olur.
2- Sistografi değil de sistoskopi olacaktı. Çünkü ikisi farklı şeydir.Özel bir aletle mesanenin içine bakmak. Zannediyorum bunu kast ediyorsunuz.
Bu işleme hali ile ağrılı olur ama uyuşturucu jeller bu ağrıyı önler.
Enfeksiyon kapma riski azdır.
Mesanenin içi ve dış idrar yolu hakkında bilgi alınır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,325 soru

82,324 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sperm sertleşme sorunu sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram cinsel perhiz penis boyu penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat perhiz prostatit iltihabı üroloji testis ağrisi epididimit prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi penis boyu problemi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler sabah ereksiyonu testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı istibra kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane test sonucu hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...