penis eğriliği

3 gösterim
17 Haziran 2009 ulaş sordu
selam sayın hocam benim merak ettiğim ve çok ihtiyacım olan bir bilgiye ihtiyacım var.. penisim ayıptır söylemesi sola doğru eğik bu durumdan hiç memnun değilim ameliyatsız bir çözümü yokmudur? iğne falan? ve bir sorunda bu eğikliğin ben doğuştanmı? yoksa sünnetten sonramı olduğunuda bilmiyorum.. ltfn bana yardımcı olurmusunuz.. keşke bana şu cevabı verseniz; iğneli ilaç tedavisini deneriz eğer isterseniz.. şimdiden tşk ederim.. :(
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Penisteki eğriliğe tıpta Peyroni diyoruz. Penisin sertleşen bölümlerini sınırlayan kılıfın üzerindeki kireçlenmiş plaklar nedeniyle oluşan bir hastalıktır.
Bize penis eğriliği diye başvuran bilhassa genç hastalarda penis eğriliği olmadığını görüyoruz. Normalde penis sola doğru fizyolojik yani yapısal olarak eğri durur. Bu büyük ihtimalle pantolon çatısından dolayı gelir. Normal bir durumdur.
Penis eğriliği hastalığı doğuştanda ve kalıtsal olabilmektedir. Genellikle 30–40 yaşındaki erkeklerin yüzde 5 ile 1'ini etkileyen bir durumdur. Genelde 40–60 yas arasında görülüyor. Genetik bazı nedenlerle de olabiliyor. Travma /darbe), sert cinsel ilişki, iltihabi ve seker hastalarında sıkça görülür. Eğilme başladıktan sonra gittikçe artar. Bazı vakalarda bir süre içinde bu eğrilik kendiliğinden gerileyebiliyor, hatta tamamen düzelebiliyor. Sorun ne tarafta ise penis o tarafa doğru eğilir. Eğim belirli bir dereceyi aştığında ise hasta cinsel ilişki olmaz ve çok ağrı meydana gelir.
Tedavi şekli muayene sonucunda belli olur.
1- İlaç tedavisi: Bir süre ilaç tedavisi yapılır ve ilerlemesi önlenir. %10–20 fayda gören vardır.
2- Ameliyat: Fazla bir kalıcı şekil bozukluğu varsa ameliyat gerekebilir. Vakaların %60 ında ameliyat gerekebilir. Bu metotta boyunda yaklaşık 1 santim kadar bir kısalma olabilir. Bir uroloji uzmanı size yardımcı olacaktır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,472 soru

82,464 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu sağ testis penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...