Sertleşme Problemi

14 gösterim
17 Haziran 2009 Alper sordu
Hocam İyi Günler
Problemim biraz karmaşık bir ereksiyon sorunu.
Yaklaşık 2 sene önce eşim bir kavga sonucunda annesinin evine gitti. 1 hafta sonra geri geldi ama bu sırada birden ereksiyon olamadığımın farkına vardım.
O günden beri ya çok ağır bir şekilde tahrik edici bir durum veya elle tahrikin haricinde ereksiyon olamıyorum.
Yaklaşık 8 seneye yakındır 2-3 güne bir alkol kullanıyordum, son senesi çok ağır olmak üzere. Fakat üç aydır artık alkol almıyorum. Alkolü bıraktıktan 1 ay sonra karaciğer enzim tahlili yaptırdım gayet normalmiş. Günde 2 paket sigara içiyorum.
Sabah ereksiyonum bazen oluyor bazen olmuyor.(genellikle olmuyor) Bazende ereksiyonsuz uyanıyorum uyandıktan sonra ereksiyon oluyorum.
Evli olmama rağmen nerdeyse hergün mastürbasyon yapıyorum. Bağımlılık gibi bişi oldu senelerdir.
Elbette üroloji ve psikiyatri doktorlarına başvuracağım ama anlattıklarım kadarıyla sizin teşhisiniz nedir? Biyolojik sebepli sertleşme problemlerinin tedaviyle iyileşme oranı az mıdır en büyük korkum bu. Alkol kalıcı sertleşme problemine yol açarmı? Sorunum Alkolse elimle istersem sabaha kadar nasıl sertleştirebiliyorum. Uzun oldu hocam ama husura bakmayın. Size işinizde başarılar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sorunlara psikiyatrik bir problem demeden önce iyi bir fizik muayene lazım.
Bunun için kanda şekere bakılmalı ayrıca penis doppler ultrasonu çekilmeli.
Bunlar normalse sorun büyük ihtimalle stres, ruhi ve bedeni yorgunluklardan olabilir. Alkolün bu duruma olumsuz etkisi var. Tabii ki en iyisi önce bir uroloji uzmanına sonra psikiyatri uzmanına gitmek.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,476 soru

82,479 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron testis torsiyonu kronik prostatit mezi spermde gariplik penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu sağ testis penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...