Ereksiyon problemi

10 gösterim
17 Haziran 2009 eyüp sordu
Hocam ben yaklaşık 1,5 ay önce sol kulak içinden "kolesteatum" denilen rahatsızlıktan dolayı ameliyat oldum. Şuanda dinlenmekteyim. Ameliyattan sonra özellikle tansiyon ve baş dönmesi problemlerim başladı (Biliyorsunuz, kulağın denge olayı.) Ki bu durum da ameliyat sonrası için anormal bir durum deyilmiş.Benim sorunum şu: Daha önce ereksiyonla ilgili hiç bir şikayetim olmamasına rağmen ( şuanda 35 yaşındayım) ameliyattan sonra ereksiyon sorunlarım başladı.
1. Ameliyattan sonra başlayan tansiyon problemi (düşük tansiyon) benim sorunumun ana kaynağı olabilir mi?
2. Ne kadar süre ile bu sorunum devam ederse bende sertleşme sorununun yerleştiğini anlarım ?
3. Ereksiyon sırasında illaki tam sertlik ( yani kemik gibi diyelim) olması mı gerekiyor, yoksa hafif yumuşaması bir ereksiyon sorunu olduğunun göstergesimidir ?
4. Ve de ayrıca yüz felci de geçiriyorum maalesef (yavaşça geçmeye başladı çok şükür ve bu duruma kulak yolaçmıştı hocam). Benim sorunumun diğer nedeni bu hastalık stresleri olabilir mi? yoksa hekime görünmeme şuanda gerek varmıdır?
Kusura bakmayın, en derin saygı ve hürmetlerimi iletirim size kolay gelsin hocam.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Tansiyon ana sebep olmazsa bile sebeplerden biri olabilir. Yarıca kullandığınız bir tansiyon ilacıda buna nende olmuş olabilir.
2- Sorununuz varsa sorun var demektir. Sorunun yerleşmesi yerleşmemsi gibi bir durum olmaz. Çünkü hastalık kalıcı değil geçici de olabilir.
3- Hafif yumuşaklıklar ereksiyon sorunu olarak kabul edilmez.
Normal insanlarda bile çok defa tem bir sertleşme olmayabilir. Yaş, stres, ilaç bunarla etkendir.
4- Tabii ki bir uroloji ve psikiyatri uzmanından yardım almanız iyi olur.
Olay büyük ihtimalle stresten geliyordur.
Stres giderici bir ilaç derdinize derman olabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,325 soru

82,324 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sperm sertleşme sorunu sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram cinsel perhiz penis boyu penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat perhiz prostatit iltihabı üroloji testis ağrisi epididimit prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi penis boyu problemi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler sabah ereksiyonu testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı istibra kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane test sonucu hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...