hıv belirtisi- acil

12 gösterim
17 Haziran 2009 misafir sordu
hocam hıv le ilgili forumlarda sizzin fikirlerinizi gördüğüm için yazıyorum bu soruları...
4 ay önce korunmasız ilşkiye girdim. o kişi şimdi hıv tedavisi oldugunu soyluyor.ben ilşkiden yaklasık 2 ay 3 ay ve 3.5 ay sonra olmak üzere 3 tane test yaptırdım. hepsi negatif çıktı.
şimdi boynumda lenf bezlerinde agrı uyusukluk hafif şiş gibi bişeyler var ara sıra oluyor boyle kulak içinde sivilce gibi yara da var önce sağda sonra sol tarafta oldu bunlar. ama belirgin bir şişlik yok kulak içleri kaşınıyor boğazımda da kaşıntı oluyor bazen
dilimin arka taraf kenarlarında mor mor lekelr var ve boğazım da bir kuruluk var
ağız içinde ve dudaklarda biber sürmüş gibi yanmalar oluyor sık sık
yüzümde sivilcelerde artış ve heramanki sicilcelerden biraz daha farklılık var
kalça da ara sıra büyük sivilceler çıkıyor çok kaşınıyr ama geciyor.
bir de sürekli bir halsizlik var ve kaslarda bir gevseklik var
idrar sonrası yanma da oluyor ama varikoselim var ondan olabilir mi bilmiyorum.
bu belirtilerin çoğu son testi yaptırmadan öncede vardı ..hani hıv belirtisi olsa bunlar zaten elisa testinde gözükmezmiydi pozitif olsa... testte gözükmese bile belirtisi olabilir mi... pencere dönemi bitince tesstte belli oluyormuş peki pencere dönemi bitmeden virus belirtileri gözkür mü?
tüm merakımı giderecek bir cevap yazmanızı umuyorum hocam..boylesi karşılıksız bir iş yaptıgınız içinde teşekkür ediyorum..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Ben HIV forumlarında fikir belirtmiyorum ve yazmıyorum.
Sadece geçen Gökyüzünün sayfasına hayırlı olsun dedim ve birde fıkra yazdım.
Lütfen Gökyüzünün sayfasına devam edin. Beklide size buradan yazar. Ama en iyisi siz onun sayfasına gidin. İşte adresi:
http://hivaids.yetkinforum.com
Varikoselde idrarda yanma olmaz. İdrarda yanma olması iltihap veya üşütmeden olur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,417 soru

82,412 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat perhiz prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...