testis

6 gösterim
17 Haziran 2009 hakan sordu
merhaba hocam.
hata yaptığımı bende biliyorum.
ama oldu bir defa hata yaptım.
kan giren olup olmayacağından emin olmak için soru soracağım.
hocam sorduğum soruların hepsine ayrı cevap verirseniz bir daha soru sormayacağım.
hocam ya sol kasığımda yada karnımda yada sol testislerimde bir ağrı var.şüphe duyduğum için testis diyorum.ama sol belimde de hafiften bir ağrı var.sol kasık veya sol testi mi anlayamadım(korktuğum için).çok şiddetli değil.testisimi ellediğim zaman da acı hissetmiyorum.bunun testis burkulması ile alakası var mı?
hocam kan giren olsam acıdan veya ağrıdan durabilir miyim?kangiren olup olmadığından nasıl emin olacağım?hocam kan giren olsam acı veya ağrıdan durabilir miyim sorunu en azından cevaplayın yerinde durulmayacak bir ağrı veya acı olmaz ise kangiren yok diyebilir miyiz?hocam soruların hepsini cevaplamanızı istiyorum.çünkü kafamdaki soru işaretleri kalkacak.rica ediyorum.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu şikâyetinizin testis burkulması (Aslında burulma olacak) ile ilgisi yoktur. Belki testis biraz travmatize olmuş, örselenmiştir. Testis burulması acil gerektiren bir hastalıktır. Ağrıdan duramazsınız. Kesin tanı ultrasonla konulur. Elle muayene yanıltıcı olabilir. Ama sizdeki kesin olarak kangren değildir.
Çünkü kangren olsaydı yerinizde durmazdınız.
İnşallah kafanızdaki sorular gitmiştir.
Testisten de oynamaktan vazgeçmişsinizdir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,476 soru

82,479 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron testis torsiyonu kronik prostatit mezi spermde gariplik penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu sağ testis penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...