Testis agrisi

4 gösterim
16 Haziran 2009 Matador sordu
Hocam selamlar daha oncede bahsetmistim benim sag testiste epididim e dokundugun anda cok aci veren bir agri kasigima ve bacagima vuruyor.uzun suren yurumeler ayakta durmalar ayak cekmesi yapior kasikta surekli agri .ben bununla ilgili bir urologa gorundum once elle daha sonra Ultrasounda sag testisim incelendi fakat herhangi bir bulguya rastlamadi ne bir varikosel nede bir kist fakat onemli bir ayrinti hocam strestenmidir bilmem ama hastane ve utrasound gorundugun anda testis torbalari toplu ve kuculuyor bendeki sorun zaten torbalar sarkikken oluyor agri toplanmis torbada belli olmuyor Torbalar sarkikken hem epididim de agri hemde sarkik boslukta bagirsak seklinde damarlari hissedebiliyorum dokununca sizce hocam sorunun kaynagi nedir saygilar
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Doktorun muayenesi ve ultrasonda önemli bir şey çıkmadığına göre demek önemli bir şey yoktur.
Testis sıcakta sarkar soğukta büzülür. Ayrıca streste de bu olabilir.
Olmayan bir şey için kendinizi şüphe bataklığına saplamayın.
Çok ayakta durmak, çok oturmak, ağır kaldırmak, motosiklete, bisiklete binmek, bilhassa ayakları üşütmek ağrıya neden olabilir. Bunlar hastalık değildir. Ayrıca hiç sebep olmadan da testi ağrıyabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

75,598 soru

10,802 cevap

...