çok acil hocam

2 gösterim
15 Haziran 2009 miki sordu
hoca ben 37 yaşında bir bayanım bir oğlum var bu benim 2 evlilim ve tekrar çocuk sahibi olmak istiyor fakat 1 buçuk yıl olmasına ramen olmuyor eşimi zorla ikna etim spermiografi yapırdı lütfen bunu bize bir değerlendirmisiniz. miktar-3,görünüm:opak,viskozite:normal,reaksiyon:alkalı,sıvılaşma:20,1cc de:80 milyon,tüm ejakülatda:80x3 miliyon,normal yapıda:%80,baş anomalisi%10 orta parça anomalisi%5,kuyruk anomalisi%5 her sahada 30-40 lokosit görüldü .hocam beni endişe eden lokosit sayısı ama eşimi birtürlü dr gitmek için ikna edemiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim .şimdiden teşekür ederim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;

Not: Lütfen başlıkla konu uyuşsun. Çünkü google ve site içi arama buna göre arıyor ve indeksliyor.
Ayrıca sorunuz acil değil. Kocanızı doktora götüremiyorsunuz bunun neresi acil?
Diğer husus burada herkese saat 17 de cevap yazıyoruz. Daha önce cevap yazma imkanım yok. Şahsınızda herkese yazıyorum Alınmayın.
Çok karışık yazmışsınız. Anladığım kadarı ile spermde iltihap var. Bu iltihap olduğu müddetçe çocuk olma ihtimali çok az.
Mutlaka antibiyotik kullanmak gerekiyor. Kocanızı nasıl ikna edersiniz bilemeyeceğim ama bu ilacı bir doktorun vermesi lazım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

...