spermiogram iltihaplanma

3 gösterim
15 Haziran 2009 hakan41 sordu
s.a.hocam.en son ayagınızdan rahatsızlıgınız vardı insaallah gecmiştir..
hocam sperm analiz testlerinde görülen iltihaplanma hangi isimle yer alıyor..cevaplarınızda görüyorum iltihaplanma var antibiyotik le gecer diyosunuz..iltihaplanma nın ciddi boyuta ulastıgı miktar nedir?tşk..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
A.S. Sağlığımı sorduğunuz için teşekkürler. Elhamdüllah ayağım inşallah geçecek.
İltihapla mikrobu karıştırmayın. Mikrop hastalık yapan biyo canlı, hücredir. İltihap mikrobun neden olduğu ve vücudun ona tepki olarak verdiği olaylar ve oluşumlardır. Kısaca tarifler budur. Antibiyotikler mikrobu öldürür ve bu amaçla kullanılır.
İltihabı gidermez. Ama mikrop gidince iltihapta iyileşme sürecine girer.
Mikrobun ne olduğunu anlamak için kültür yapılır. Bu kültürde mikrobun sayısı ve ismi belirlenir. Ayrıca hangi antibiyotik yararlı bu ortaya çıkar.
İdrar için mikrop sayısı kültürde ve spermde 1 milyondan fazlaysa hastalık kabul edilir.
İdrar düz tahlilinde lokosit görülmesi iltihap olduğu göstergesidir.
Çünkü Lokositle (beyaz hücre) iltihap hücresidir.
Düz idrar tahlilinde çok defa mikrop görülmez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,910 soru

8,177 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma penis ağrısı ereksiyon sorunu sperm testi meni mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi penis eğriliği prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie damar -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil doppler makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...