spermiogram iltihaplanma

6 gösterim
16 Haziran 2009 hakan41 sordu
s.a.hocam.en son ayagınızdan rahatsızlıgınız vardı insaallah gecmiştir..
hocam sperm analiz testlerinde görülen iltihaplanma hangi isimle yer alıyor..cevaplarınızda görüyorum iltihaplanma var antibiyotik le gecer diyosunuz..iltihaplanma nın ciddi boyuta ulastıgı miktar nedir?tşk..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
A.S. Sağlığımı sorduğunuz için teşekkürler. Elhamdüllah ayağım inşallah geçecek.
İltihapla mikrobu karıştırmayın. Mikrop hastalık yapan biyo canlı, hücredir. İltihap mikrobun neden olduğu ve vücudun ona tepki olarak verdiği olaylar ve oluşumlardır. Kısaca tarifler budur. Antibiyotikler mikrobu öldürür ve bu amaçla kullanılır.
İltihabı gidermez. Ama mikrop gidince iltihapta iyileşme sürecine girer.
Mikrobun ne olduğunu anlamak için kültür yapılır. Bu kültürde mikrobun sayısı ve ismi belirlenir. Ayrıca hangi antibiyotik yararlı bu ortaya çıkar.
İdrar için mikrop sayısı kültürde ve spermde 1 milyondan fazlaysa hastalık kabul edilir.
İdrar düz tahlilinde lokosit görülmesi iltihap olduğu göstergesidir.
Çünkü Lokositle (beyaz hücre) iltihap hücresidir.
Düz idrar tahlilinde çok defa mikrop görülmez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,471 soru

82,464 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...