spermiogram iltihaplanma

3 gösterim
16 Haziran 2009 hakan41 sordu
s.a.hocam.en son ayagınızdan rahatsızlıgınız vardı insaallah gecmiştir..
hocam sperm analiz testlerinde görülen iltihaplanma hangi isimle yer alıyor..cevaplarınızda görüyorum iltihaplanma var antibiyotik le gecer diyosunuz..iltihaplanma nın ciddi boyuta ulastıgı miktar nedir?tşk..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
A.S. Sağlığımı sorduğunuz için teşekkürler. Elhamdüllah ayağım inşallah geçecek.
İltihapla mikrobu karıştırmayın. Mikrop hastalık yapan biyo canlı, hücredir. İltihap mikrobun neden olduğu ve vücudun ona tepki olarak verdiği olaylar ve oluşumlardır. Kısaca tarifler budur. Antibiyotikler mikrobu öldürür ve bu amaçla kullanılır.
İltihabı gidermez. Ama mikrop gidince iltihapta iyileşme sürecine girer.
Mikrobun ne olduğunu anlamak için kültür yapılır. Bu kültürde mikrobun sayısı ve ismi belirlenir. Ayrıca hangi antibiyotik yararlı bu ortaya çıkar.
İdrar için mikrop sayısı kültürde ve spermde 1 milyondan fazlaysa hastalık kabul edilir.
İdrar düz tahlilinde lokosit görülmesi iltihap olduğu göstergesidir.
Çünkü Lokositle (beyaz hücre) iltihap hücresidir.
Düz idrar tahlilinde çok defa mikrop görülmez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...