sakal çıkmama problemi

9 gösterim
15 Haziran 2009 Eray sordu
merhaba doktor bey, ben daha öncede size tek börekli olduğuma dair mesaj atmıştım.cevabınız için çok teşekkür ederim. içimi rahatlattınız.Artık sitenizi düzenli olarak takip ediyor ve çok önemli bilgiler ediniyorum. Benim size bir sorum daha olacak; benim sakal çıkmama sornum da var. Aslında hiç çıkmıyor değil. Çene ve bıyık kısmımda var. ama yanaklarımda sayılacak kadar az. Burda okuduğum kadarıyla sakal çıkamama sorununda Testosteron testi yaptırın demişsiniz. Ve bu hormon Sperm üretiminin devamlılığını sağlıyormuş. Bu benim sperm üretimimin devamlı olmadığının göstergesi mi? Yoksa bu durum hiç sakalı çıkmayan kişiler için mi geçerli. Lütfen endişelerimi maruz görün, çocuk sahibi olamama korkusu en büyük endişem.Çok teşekkür ederim. Sağlıklar ve başarılar diliyorum.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Testosteron eksikliği ergenlik çağında sperm üretimine etkilidir.
Tabii ki erkeklik karakteri verdiği içinde sakal bıyık çıkmasına da etkilidir.
Zannediyorum testosterona baktırmadınız. Hem buna baktırın hem de spermiogram yaptırın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,862 soru

8,120 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik sertleşme sorunu boşalma varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma sperm testi penis ağrısı meni ereksiyon sorunu mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi penis eğriliği prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie damar -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil doppler makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...