TEK BÖBREKLİ YAŞAM

16 gösterim
16 Haziran 2009 Eray sordu
Merhaba,Benim tek böbreğim var.bebekken (2 aylıkken) geçirmiş olduğum bir hastalık nedeniyle bir böbreğim alınmış,sanırım tümor varmış.Benim şuana kadar tek problemim kilo alamamaktı,ama sigarayı bırakınca 6-7 kilo kadar aldım.Şimdi ise başka bir endişem var;tek böbrekli olan erkelerin çocuk sahibi olma konusunda zorluk çektiğine dair duyumlar aldım.Böyle bir durum söz konusu mudur? tek böbrekli erkeğin kısırlık ihtimali nedir? evlenmeme az kaldı ve bu soru benim için büyük bir endişe arz ediyor.merak ve endişe ile cevabınızı bekliyorum.Ayrıca tek böbrekli yaşamda dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir? Benim çift böbrekli insanlara göre ne eksiğim var,nelere dikkat etmem gerekiyor?Cevabınız için şimdiden çok teşekkür eder,başarılar ve sağlık dilerim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tek böbreği olanların çocuğu olmayacak şeklinde aldığınız duyumlar yanlıştır.
Kısırlıkla böbreğin arasında bir ilgi yoktur.
Sol menüde böbrek hastalıklarını okursanız genel böbrek koruyucu diyetler var. Onları uygularsanız sorunuz yerini bulur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,476 soru

82,479 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron testis torsiyonu kronik prostatit mezi spermde gariplik penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme şişlik tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu sağ testis penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat prostat iltihabi perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe
...