TEK BÖBREKLİ YAŞAM

6 gösterim
15 Haziran 2009 Eray sordu
Merhaba,Benim tek böbreğim var.bebekken (2 aylıkken) geçirmiş olduğum bir hastalık nedeniyle bir böbreğim alınmış,sanırım tümor varmış.Benim şuana kadar tek problemim kilo alamamaktı,ama sigarayı bırakınca 6-7 kilo kadar aldım.Şimdi ise başka bir endişem var;tek böbrekli olan erkelerin çocuk sahibi olma konusunda zorluk çektiğine dair duyumlar aldım.Böyle bir durum söz konusu mudur? tek böbrekli erkeğin kısırlık ihtimali nedir? evlenmeme az kaldı ve bu soru benim için büyük bir endişe arz ediyor.merak ve endişe ile cevabınızı bekliyorum.Ayrıca tek böbrekli yaşamda dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir? Benim çift böbrekli insanlara göre ne eksiğim var,nelere dikkat etmem gerekiyor?Cevabınız için şimdiden çok teşekkür eder,başarılar ve sağlık dilerim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tek böbreği olanların çocuğu olmayacak şeklinde aldığınız duyumlar yanlıştır.
Kısırlıkla böbreğin arasında bir ilgi yoktur.
Sol menüde böbrek hastalıklarını okursanız genel böbrek koruyucu diyetler var. Onları uygularsanız sorunuz yerini bulur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,852 soru

8,120 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik sertleşme sorunu boşalma varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma sperm testi penis ağrısı meni ereksiyon sorunu mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi penis eğriliği peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet damar siğil doppler makat hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi testis torsiyonu balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...