TEK BÖBREKLİ YAŞAM

9 gösterim
16 Haziran 2009 Eray sordu
Merhaba,Benim tek böbreğim var.bebekken (2 aylıkken) geçirmiş olduğum bir hastalık nedeniyle bir böbreğim alınmış,sanırım tümor varmış.Benim şuana kadar tek problemim kilo alamamaktı,ama sigarayı bırakınca 6-7 kilo kadar aldım.Şimdi ise başka bir endişem var;tek böbrekli olan erkelerin çocuk sahibi olma konusunda zorluk çektiğine dair duyumlar aldım.Böyle bir durum söz konusu mudur? tek böbrekli erkeğin kısırlık ihtimali nedir? evlenmeme az kaldı ve bu soru benim için büyük bir endişe arz ediyor.merak ve endişe ile cevabınızı bekliyorum.Ayrıca tek böbrekli yaşamda dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir? Benim çift böbrekli insanlara göre ne eksiğim var,nelere dikkat etmem gerekiyor?Cevabınız için şimdiden çok teşekkür eder,başarılar ve sağlık dilerim.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tek böbreği olanların çocuğu olmayacak şeklinde aldığınız duyumlar yanlıştır.
Kısırlıkla böbreğin arasında bir ilgi yoktur.
Sol menüde böbrek hastalıklarını okursanız genel böbrek koruyucu diyetler var. Onları uygularsanız sorunuz yerini bulur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...