Testestoron takviyesi

7 gösterim
16 Haziran 2009 Pal&Secam sordu
Sayın Ali Hatay,
Esasen hiç bir dönemimde memnun olmadığım ereksiyon performansım için 3 ay önce bir Üroloji uzmanına gittim. Kendisi kan testi yaptırmamı istedi ve test sonucunda hormon değerlerimin düşük olduğunu belirtti. O sıralarda 1 yıldır LUSTRAL adlı anti depresan ilacı kullandığımdan öncelikle bunu bırakmamı ve takviye olarak da testesteron seviyesini yükseltebileceğini söylediği VIGREX adlı ilacı 2 ay kullanmamı belirtti. İlacı düzenli olarak kullandım fakat gözle görülür bir fark olmadı. Bunun üzerine dün tekrar aynı uzmana durumu ifade etmek için gittiğimde kendisi hiçbir kontrol yada tetkik yapmadan direk NEBIDO isimli ilacı 1,5 ay arayla 2 kez kullanmamı ve 3 ay sonra tekrar kontrole gelmemi istedi. Açıkcası bu durumdan pek ikna olmadım zira testestoron seviyesinin o döneme has birsürü sebebi olabilirdi ve bu dönemde yükselmiş olabilirdi yada en azından düşüşün nedeni araştırmalıydı.
Sizden ricam beni budurum ışığında yönlendirmeniz, NEBIDO isimli ilacı kullanıp kullanmama yada başka tetkikler yada muayeneler yapma konusunda yönlendirmenizdir. Lütfen bu konuda gerekirse İstanbulda beni başka bir uzmana yönlendirin.
Desteğiniz için peşin teşekkürlerimle.
Konu ile ilgili aksiyon almak için yönlendirmelerinizi bekliyor olacağım.
Saygılarımla,
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Testosteron seviyesi düşükse bunun tedavisi var ve doktorunuz bu tedaviyi size uyguluyor. Testosteron seviyesine güvenmiyorsanız tekrarlayabilirsiniz.
Bana kalırsa başka doktor aramaktan ziyade kendi doktorunuza devam edip tedaviyi uygulayın.
Başka doktora giderseniz farklı bir şey yapmayacak ki. Ama doktora güven de önemli.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,437 soru

82,443 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi perhiz prostat prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe prostat iltihabi
...