Testestoron takviyesi

4 gösterim
16 Haziran 2009 Pal&Secam sordu
Sayın Ali Hatay,
Esasen hiç bir dönemimde memnun olmadığım ereksiyon performansım için 3 ay önce bir Üroloji uzmanına gittim. Kendisi kan testi yaptırmamı istedi ve test sonucunda hormon değerlerimin düşük olduğunu belirtti. O sıralarda 1 yıldır LUSTRAL adlı anti depresan ilacı kullandığımdan öncelikle bunu bırakmamı ve takviye olarak da testesteron seviyesini yükseltebileceğini söylediği VIGREX adlı ilacı 2 ay kullanmamı belirtti. İlacı düzenli olarak kullandım fakat gözle görülür bir fark olmadı. Bunun üzerine dün tekrar aynı uzmana durumu ifade etmek için gittiğimde kendisi hiçbir kontrol yada tetkik yapmadan direk NEBIDO isimli ilacı 1,5 ay arayla 2 kez kullanmamı ve 3 ay sonra tekrar kontrole gelmemi istedi. Açıkcası bu durumdan pek ikna olmadım zira testestoron seviyesinin o döneme has birsürü sebebi olabilirdi ve bu dönemde yükselmiş olabilirdi yada en azından düşüşün nedeni araştırmalıydı.
Sizden ricam beni budurum ışığında yönlendirmeniz, NEBIDO isimli ilacı kullanıp kullanmama yada başka tetkikler yada muayeneler yapma konusunda yönlendirmenizdir. Lütfen bu konuda gerekirse İstanbulda beni başka bir uzmana yönlendirin.
Desteğiniz için peşin teşekkürlerimle.
Konu ile ilgili aksiyon almak için yönlendirmelerinizi bekliyor olacağım.
Saygılarımla,
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Testosteron seviyesi düşükse bunun tedavisi var ve doktorunuz bu tedaviyi size uyguluyor. Testosteron seviyesine güvenmiyorsanız tekrarlayabilirsiniz.
Bana kalırsa başka doktor aramaktan ziyade kendi doktorunuza devam edip tedaviyi uygulayın.
Başka doktora giderseniz farklı bir şey yapmayacak ki. Ama doktora güven de önemli.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,147 soru

12,327 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar cinsel isteksizlik peniste hissizlik prostatit boşalma erken boşalma penis boyu spermiyogram ereksiyon penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi üroloji venöz kaçak testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi cinsel perhiz varikosel sonrasi doppler peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik damar ameliyat sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane testis torsiyonu lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı sünnet teşekkür mesajı. zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık kızarıklık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması sivilce usg siğil iltihap travma
...