Varikosel Ameliyatı

7 gösterim
15 Haziran 2009 Oğuz sordu
İyi günler doktor bey varikosel ameliyatı oldum 12-13 gün önce fakat işim gereği çok aktifim ayakta çok kalmasamda oturarak çalışmam gerekiyor bunun testislere zararı var mı? ne kadar süre istirahat etmeliyim veya bir çözüm yolu geliştirebilir miyim, koltuğumu yatırıp belimi dik konuma getirmem yeterlimi hafif geriye doğru yaslanmam yani. Bu konuda ne gibi çözüm önerirsiniz. Yani yatmam şartmıdır ya da ne kadar süre dinlenmeliyim veya ne kadar süre oturup ne kadar ayakta durmamalıyım. Biliyorum sabit birşey söyleyemezsiniz ama yaklaşık nasıl.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bunların zararını görebilirsiniz. İleride geçmeyen ağrılar olur.
Koltuk için bulduğunuz çözüm çare olabilir.
Çok oturunca zaten ağrı başlar. Önemli olan ağrı başlamadan kalkıp gezinmek.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,910 soru

8,177 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma penis ağrısı ereksiyon sorunu sperm testi meni mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi penis eğriliği prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie damar -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil doppler makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...