Yumurtalıkla İlgili

8 gösterim
16 Haziran 2009 deniz sordu
Önceki Sorum ve cevabınız:
Sorum: Merhaba. Sol yumurtalığım sağ yumurtalığıma nazaran çok daha büyük ve sağ yumurtalığımdan daha sert. Problemin ne olduğunu bilmiyorum şimdi farkettim. Ne yapmamı önerirsiniz? Yeni soru;
Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler.
Ultrason sonuçlarım:
Sonuç: sol testiküler kitle.
Sayın doktorum, Konuştuğum doktor sol testisimde kist olduğunu ve acil bir sürede alınması gerektiğini söyledi. Hatta mümkün olsa idi bugün bile ameliyata alacaktı.
Sizin düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca eğer bu sol testisimi aldırırsam kısır kalma durumum nedir? Ereksiyonda bir problem olacakmıdır..
Doktorum ameliyat için benden onay bekliyor..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu kitlenin alınıp patolojiye gönderilmesi laızm. Gelen sonuca göre de tedaviye devam edilir.
Tek taraflı testis alınmaları çok defa kısırlık ve ereksiyon sorunu yapmaz. Çünkü diğer testis çalışıyordur. Tabii ki kesin bir şey demek için spermiogram ve hormon testlerini yapmak lazım.
Ayrıca sizde alfa feto proteine bakıldı mı?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.


Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

82,417 soru

82,412 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı ereksiyon sorunu testis penis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sorunu sperm sperm testi sertleşme peniste hissizlik sık mastürbasyon spermiyogram penis boyu cinsel perhiz penis ağrısı ereksiyon prostatit erken boşalma idrar cinsel isteksizlik ağrı venöz kaçak boşalma varikosel ameliyati sonrasi prostat perhiz prostatit iltihabı üroloji epididimit testis ağrisi prostat iltihabı meni idrara sık çıkma peyronie testosteron kronik prostatit mezi spermde gariplik testis torsiyonu penis boyu problemi bel soğukluğu peniste eğrilik yanma hissi kasık ağrısı mesane zevk alamamak peniste uzerinde damar belirginleşmesi travma penis eğriliği sık idrara çıkma damar penis ucu sertleşmeme tahriş sabah ereksiyonu penis zedelenmesi doppler ultrason peniste morarma şişlik doppler testis sarkması yardımınıza ihtiyacım var böbrek taşı istibra enfeksiyon teşekkür teşekkür cevabı kızarıklık hidrosel akıntı testis torbası sarkması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi test sonucu penis ucu ağri ve yanmasi travmatik mastürbasyon sendromu penis kırılması sünnet siğil masturbasyon peniste zorlama porno-mastürbasyon aşırı aktif mesane hidrosel ameliyatı sonrasi sağ testis usg genital sertlesme sorunu varikosel sonrasi lütfen yardım ediniz ameliyat perhiz travma peniste şişlik sari parcaciklar kasık fıtığı semen analizi perhiz zorlama sertleşememe hiv şüphesi
...