Yumurtalıkla İlgili

5 gösterim
15 Haziran 2009 deniz sordu
Önceki Sorum ve cevabınız:
Sorum: Merhaba. Sol yumurtalığım sağ yumurtalığıma nazaran çok daha büyük ve sağ yumurtalığımdan daha sert. Problemin ne olduğunu bilmiyorum şimdi farkettim. Ne yapmamı önerirsiniz? Yeni soru;
Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler.
Ultrason sonuçlarım:
Sonuç: sol testiküler kitle.
Sayın doktorum, Konuştuğum doktor sol testisimde kist olduğunu ve acil bir sürede alınması gerektiğini söyledi. Hatta mümkün olsa idi bugün bile ameliyata alacaktı.
Sizin düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca eğer bu sol testisimi aldırırsam kısır kalma durumum nedir? Ereksiyonda bir problem olacakmıdır..
Doktorum ameliyat için benden onay bekliyor..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu kitlenin alınıp patolojiye gönderilmesi laızm. Gelen sonuca göre de tedaviye devam edilir.
Tek taraflı testis alınmaları çok defa kısırlık ve ereksiyon sorunu yapmaz. Çünkü diğer testis çalışıyordur. Tabii ki kesin bir şey demek için spermiogram ve hormon testlerini yapmak lazım.
Ayrıca sizde alfa feto proteine bakıldı mı?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.


Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

72,862 soru

8,120 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı idrar sertleşme kaybı peniste hissizlik sertleşme sorunu boşalma varikosel ameliyati sonrasi penis boyu üroloji cinsel isteksizlik sık mastürbasyon prostat iltihabı spermiyogram erken boşalma sperm testi penis ağrısı meni ereksiyon sorunu mezi testis ağrisi prostatit ereksiyon prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı testosteron teşekkür cevabı epididimit mesane akıntı böbrek taşı penis boyu problemi varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi penis eğriliği prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi idrara sık çıkma penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit ameliyat test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz yardımınıza ihtiyacım var sık idrara çıkma testislerde ağrı sertleşmeme peyronie damar -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil doppler makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penis kızarıklık boşalamamak usg kaşıntı sonuç idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik testis agrisi cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması prostat sıvısı idrar yanması bacak ağrısı abdest klamidya hidrosel hamilelik kısırlık tahlil iltihap
...