Yumurtalıkla İlgili

5 gösterim
16 Haziran 2009 deniz sordu
Önceki Sorum ve cevabınız:
Sorum: Merhaba. Sol yumurtalığım sağ yumurtalığıma nazaran çok daha büyük ve sağ yumurtalığımdan daha sert. Problemin ne olduğunu bilmiyorum şimdi farkettim. Ne yapmamı önerirsiniz? Yeni soru;
Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler.
Ultrason sonuçlarım:
Sonuç: sol testiküler kitle.
Sayın doktorum, Konuştuğum doktor sol testisimde kist olduğunu ve acil bir sürede alınması gerektiğini söyledi. Hatta mümkün olsa idi bugün bile ameliyata alacaktı.
Sizin düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca eğer bu sol testisimi aldırırsam kısır kalma durumum nedir? Ereksiyonda bir problem olacakmıdır..
Doktorum ameliyat için benden onay bekliyor..
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu kitlenin alınıp patolojiye gönderilmesi laızm. Gelen sonuca göre de tedaviye devam edilir.
Tek taraflı testis alınmaları çok defa kısırlık ve ereksiyon sorunu yapmaz. Çünkü diğer testis çalışıyordur. Tabii ki kesin bir şey demek için spermiogram ve hormon testlerini yapmak lazım.
Ayrıca sizde alfa feto proteine bakıldı mı?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.


Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,408 soru

12,586 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar prostatit cinsel isteksizlik peniste hissizlik spermiyogram boşalma ereksiyon erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak üroloji testis ağrisi prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi damar testis torsiyonu peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması peniste morarma sivilce usg
...