Varikosel İçin Ağrı Kesici Kullanımı

23 gösterim
30 Mart Yunus Baş sordu
İnsanlara ve hastalara değer verdiğiniz için teşekkür ederim. 7 yıl önce devlet hastanesinde çift taraflı varikosel ameliyatı oldum. 1-Varikosel için ağrı kesici kullanım süresi ne kadar olmalıdır? Sürekli kullanımın ileride böbrek yetmezliğine neden olacağı söyleniyor. Genellikle her gün testis ve uyluk kesiminde ağrım oluyor. 2-Yeni Doppler sonucu çift taraflı 2.5 mm damar genişliği varikosel nüks ve sağ tarafta 30mm*17mm çapında hidrosel gözlendi. reflü akım gözlenmedi.Sperm testi yaptırmadım. Ağrı için Mikrocerrahi ameliyat ile düzeltme ameliyatı önerirmisiniz? (İlk ameliyattan sonra yaptırdığım sperm testlerinde değerler gayet güzel çıkmıştı.) 3-Uzun zamandır testis sıcaklığı yatarken hissedilir derece düşük, ayakta iken ise hissedilir derecede sıcak olduğunu hissediyorum. Bunun nedeni varikosel nüks etmesi olabilirmi?
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> Sinop/27/B

1 cevap

30 Mart dralihatay cevapladı

Merhabalar                    
Öncelikle Geçmiş olsun;

1- İlaç kullanımı ilacın cinsine göre değişir. Ağrı geçince kullanmamak gerekir. Bir çok ilaç gibi ağrı kesiciler böbreğe ve karaciğere zarar verebilir.
2- Ben ikinci ameliyatı tavsiye etmiyorum. Neden?
Çünkü çok defa sonuç vermiyor. 
Zaten ilk ameliyatta damarlar bağlanmış. Nükste (Tekrar) yeni damar oluşmuyor ki.
Belki ilk ameliyatta görülmeyen veya bağlanması unutulan bir damar varsa o bağlanır. Bu da uzak bir ihtimaldir. Ama 2. Ameliyatı yapan doktorlar var. Tercih sizin ve doktorunuzun.
Evliyseniz sperm değerlerini düzeltecek ilaç denenir. Son çare aşılama veya tüp bebektir.
Bekarsanız İlaç takviyesi yapılır evleninceye kadar beklenir sonra durum değerlendirilir..
3- Evet nüksün etkisi olabilir.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.                    
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM                     
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;                    
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.                     
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.

http://www.dralihatay.com/makaleler.html

Ayıca şu adresten kitaplarıma ulaşabilirsiniz:    
https://www.dralihatay.com/kitaplarim.html

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,039 soru

12,226 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu sperm testi idrar cinsel isteksizlik peniste hissizlik prostatit boşalma penis boyu spermiyogram ereksiyon erken boşalma penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi üroloji testis ağrisi prostat iltihabı venöz kaçak meni ağrı mezi prostat testosteron bel soğukluğu mesane prostatit iltihabı epididimit kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis eğriliği penis ucu peyronie akıntı yanma hissi yardımınıza ihtiyacım var test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması tahriş hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi cinsel perhiz varikosel sonrasi doppler peniste eğrilik sertleşmeme istibra şişlik damar ameliyat sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi aşırı aktif mesane testis torsiyonu lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi kronik prostatit testislerde ağrı sünnet teşekkür mesajı. zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi travmatik mastürbasyon sendromu varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık kızarıklık makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik peniste şişlik sabah ereksiyonu peniste leke penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası idrar yanması sivilce usg siğil iltihap masturbasyon perhiz travma
...