Varikosel İçin Ağrı Kesici Kullanımı

32 gösterim
30 Mart Yunus Baş sordu
İnsanlara ve hastalara değer verdiğiniz için teşekkür ederim. 7 yıl önce devlet hastanesinde çift taraflı varikosel ameliyatı oldum. 1-Varikosel için ağrı kesici kullanım süresi ne kadar olmalıdır? Sürekli kullanımın ileride böbrek yetmezliğine neden olacağı söyleniyor. Genellikle her gün testis ve uyluk kesiminde ağrım oluyor. 2-Yeni Doppler sonucu çift taraflı 2.5 mm damar genişliği varikosel nüks ve sağ tarafta 30mm*17mm çapında hidrosel gözlendi. reflü akım gözlenmedi.Sperm testi yaptırmadım. Ağrı için Mikrocerrahi ameliyat ile düzeltme ameliyatı önerirmisiniz? (İlk ameliyattan sonra yaptırdığım sperm testlerinde değerler gayet güzel çıkmıştı.) 3-Uzun zamandır testis sıcaklığı yatarken hissedilir derece düşük, ayakta iken ise hissedilir derecede sıcak olduğunu hissediyorum. Bunun nedeni varikosel nüks etmesi olabilirmi?
Memleket, Yaş ve Medeni Durum E/B ----> Sinop/27/B

1 cevap

30 Mart dralihatay cevapladı

Merhabalar                    
Öncelikle Geçmiş olsun;

1- İlaç kullanımı ilacın cinsine göre değişir. Ağrı geçince kullanmamak gerekir. Bir çok ilaç gibi ağrı kesiciler böbreğe ve karaciğere zarar verebilir.
2- Ben ikinci ameliyatı tavsiye etmiyorum. Neden?
Çünkü çok defa sonuç vermiyor. 
Zaten ilk ameliyatta damarlar bağlanmış. Nükste (Tekrar) yeni damar oluşmuyor ki.
Belki ilk ameliyatta görülmeyen veya bağlanması unutulan bir damar varsa o bağlanır. Bu da uzak bir ihtimaldir. Ama 2. Ameliyatı yapan doktorlar var. Tercih sizin ve doktorunuzun.
Evliyseniz sperm değerlerini düzeltecek ilaç denenir. Son çare aşılama veya tüp bebektir.
Bekarsanız İlaç takviyesi yapılır evleninceye kadar beklenir sonra durum değerlendirilir..
3- Evet nüksün etkisi olabilir.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.                    
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM                     
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;                    
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.                     
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.

http://www.dralihatay.com/makaleler.html

Ayıca şu adresten kitaplarıma ulaşabilirsiniz:    
https://www.dralihatay.com/kitaplarim.html

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

77,695 soru

12,873 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı ereksiyon sorunu sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sperm sertleşme sorunu sık mastürbasyon sperm testi idrar cinsel isteksizlik prostatit spermiyogram peniste hissizlik erken boşalma boşalma ereksiyon penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi venöz kaçak testis ağrisi üroloji prostat iltihabı meni ağrı mezi prostat testosteron prostatit iltihabı bel soğukluğu mesane kasık ağrısı epididimit penis eğriliği böbrek taşı teşekkür cevabı yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma penis ucu peyronie akıntı yanma hissi test sonucu penis boyu problemi peniste uzerinde damar belirginleşmesi sık idrara çıkma penis kırılması tahriş doppler hidrosel ameliyatı sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi ameliyat cinsel perhiz varikosel sonrasi sertleşmeme şişlik damar aşırı aktif mesane testis torsiyonu peniste eğrilik istibra sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi zevk alamamak lütfen yardım ediniz kasık fıtığı penis zedelenmesi travmatik mastürbasyon sendromu aktif mesane kronik prostatit testislerde ağrı kızarıklık sünnet teşekkür mesajı. sabah ereksiyonu peniste leke testis sarkması peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı abdest yumurtalık usg siğil masturbasyon makat kronik prostatit tedavisi -es1 spermde gariplik kan gelmesi peniste şişlik penis kızarıklık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası doppler ultrason idrar yanması
...