rektal muayene(Özür)

17 gösterim
21 Ağustos 2008 misafir sordu
Hocm tekrar özür dilerim.Biliyorum bu iş hekimlerin işi ben anlamam bilmem.Aslında cahil bir insan değilim öğretmenim ama psikolojik olarak kötü bir dönümdeyim affedin. Dün size sormuştum haddim olmayarak parmakla ön tarafa doğru oval bir çıkıntı olduğunu söylemiştim. sizde bunun prostat olduğunu söylediniz.
Benim asıl merak ettiğim mesele insanın parmağıyla bu çıkıntıyı hissetmesi prostatın büyüdüğünü mü gösterir yoksa her erkekte dokunulduğu zaman bu çıkıntı hissedilir mi ?
Ben doktora aslında yan ağrıları için gittim ultrasonda bişey çıkmayınca alt bilgisayarlı tomogtafi çekildi ve orada bişey olmadığını söyledi. Ama raporda prostatla ilgili herhangi bir bilgi yok. Bende bu yüzden kafaya çok takıp tedirgin oldum. O kadar kafama taktımki kasıklarım filan ağrımaya peniste yanma hissetmeye başladım. :(
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Hocam bu kadar evham neden? Neden kendinizi harap ediyorsunuz. Ultrasonda veya tomografide bir şey olsaydı mutlaka çıkardı. Kendi kendinize de parmak atmaktan vazgeçin.
Biraz başka şeylerle meşgul olun. İçiniz rahat olsun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

80,163 soru

80,122 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı penis ereksiyon sorunu testis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sperm sperm testi sertleşme sorunu sık mastürbasyon peniste hissizlik spermiyogram idrar penis ağrısı prostatit ereksiyon cinsel isteksizlik erken boşalma penis boyu boşalma cinsel perhiz venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi ağrı prostat prostatit iltihabı testis ağrisi prostat iltihabı meni üroloji mezi testosteron kasık ağrısı yanma hissi bel soğukluğu mesane perhiz travma peniste eğrilik penis boyu problemi penis eğriliği idrara sık çıkma epididimit peyronie kronik prostatit penis ucu sık idrara çıkma böbrek taşı tahriş teşekkür cevabı peniste uzerinde damar belirginleşmesi yardımınıza ihtiyacım var istibra akıntı spermde gariplik testis torsiyonu penis kırılması şişlik doppler test sonucu hidrosel ameliyatı sonrasi travmatik mastürbasyon sendromu sünnet damar siğil sertlesme sorunu aşırı aktif mesane varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi sertleşmeme kızarıklık ameliyat perhiz travma sabah ereksiyonu zevk alamamak penis zedelenmesi peniste morarma kasık fıtığı doppler ultrason testislerde ağrı abdest usg enfeksiyon genital masturbasyon makat sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi hiv şüphesi peniste şişlik testis sarkması lutfen bana cavab yazin penis siyah nokta lütfen yardım ediniz semen analizi aktif mesane böbrek venöz yetmezliği
...