rektal muayne(2)

22 gösterim
21 Ağustos 2008 misafir sordu
Hocam özür dilerek bişey daha sormak istiyorum. Dayanamayıp resimlerden nasıl yapıldığını inceledim. Ve denedim.(hocam doktora bunu yap diyemiyorum çünkü psikolojik olarak zaten kötü dönemdeyim) Parmakla giriş yapınca resimde gösterilen yerde ön tarafa doğru olan kısımda bir çıkıntı var oval şekilde.Yani rektum içinde değilde ön tarafa doğru yokladığım zaman bu oval çıkıntı hissediliyor. Bu prostat bezi mi ve hissedilmesi parmakla farkedilmesi normal bir durum mu ?? (Hocam çok çok özür diliyorum ne durumda olduğumu bir Allah bilir ancak burdan kimlik bildirmeden yazmak utandırmıyor beni)
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu parmağınıza gelen prostattır. Ama büyüyp büyümediğini, veya iltihap olup olmadığını tecrubeli bir parmak ancak anlayabilir.
Burada kimlik belirtme zarunluğu olmaamsı bunun için var zaten.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

80,163 soru

80,122 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı penis ereksiyon sorunu testis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sperm sperm testi sertleşme sorunu sık mastürbasyon peniste hissizlik spermiyogram idrar penis ağrısı prostatit ereksiyon cinsel isteksizlik erken boşalma penis boyu boşalma cinsel perhiz venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi ağrı prostat prostatit iltihabı testis ağrisi prostat iltihabı meni üroloji mezi testosteron kasık ağrısı yanma hissi bel soğukluğu mesane perhiz travma peniste eğrilik penis boyu problemi penis eğriliği idrara sık çıkma epididimit peyronie kronik prostatit penis ucu sık idrara çıkma böbrek taşı tahriş teşekkür cevabı peniste uzerinde damar belirginleşmesi yardımınıza ihtiyacım var istibra akıntı spermde gariplik testis torsiyonu penis kırılması şişlik doppler test sonucu hidrosel ameliyatı sonrasi travmatik mastürbasyon sendromu sünnet damar siğil sertlesme sorunu aşırı aktif mesane varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi sertleşmeme kızarıklık ameliyat perhiz travma sabah ereksiyonu zevk alamamak penis zedelenmesi peniste morarma kasık fıtığı doppler ultrason testislerde ağrı abdest usg enfeksiyon genital masturbasyon makat sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi hiv şüphesi peniste şişlik testis sarkması lutfen bana cavab yazin penis siyah nokta lütfen yardım ediniz semen analizi aktif mesane böbrek venöz yetmezliği
...