rektal muayne(2)

10 gösterim
21 Ağustos 2008 misafir sordu
Hocam özür dilerek bişey daha sormak istiyorum. Dayanamayıp resimlerden nasıl yapıldığını inceledim. Ve denedim.(hocam doktora bunu yap diyemiyorum çünkü psikolojik olarak zaten kötü dönemdeyim) Parmakla giriş yapınca resimde gösterilen yerde ön tarafa doğru olan kısımda bir çıkıntı var oval şekilde.Yani rektum içinde değilde ön tarafa doğru yokladığım zaman bu oval çıkıntı hissediliyor. Bu prostat bezi mi ve hissedilmesi parmakla farkedilmesi normal bir durum mu ?? (Hocam çok çok özür diliyorum ne durumda olduğumu bir Allah bilir ancak burdan kimlik bildirmeden yazmak utandırmıyor beni)
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu parmağınıza gelen prostattır. Ama büyüyp büyümediğini, veya iltihap olup olmadığını tecrubeli bir parmak ancak anlayabilir.
Burada kimlik belirtme zarunluğu olmaamsı bunun için var zaten.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,401 soru

11,594 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis ağrısı penis boyu varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu prostatit iltihabı epididimit testosteron mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...