rektal muayne(2)

7 gösterim
20 Ağustos 2008 misafir sordu
Hocam özür dilerek bişey daha sormak istiyorum. Dayanamayıp resimlerden nasıl yapıldığını inceledim. Ve denedim.(hocam doktora bunu yap diyemiyorum çünkü psikolojik olarak zaten kötü dönemdeyim) Parmakla giriş yapınca resimde gösterilen yerde ön tarafa doğru olan kısımda bir çıkıntı var oval şekilde.Yani rektum içinde değilde ön tarafa doğru yokladığım zaman bu oval çıkıntı hissediliyor. Bu prostat bezi mi ve hissedilmesi parmakla farkedilmesi normal bir durum mu ?? (Hocam çok çok özür diliyorum ne durumda olduğumu bir Allah bilir ancak burdan kimlik bildirmeden yazmak utandırmıyor beni)
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu parmağınıza gelen prostattır. Ama büyüyp büyümediğini, veya iltihap olup olmadığını tecrubeli bir parmak ancak anlayabilir.
Burada kimlik belirtme zarunluğu olmaamsı bunun için var zaten.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

73,472 soru

8,721 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme kaybı idrar peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu sık mastürbasyon ereksiyon sorunu varikosel ameliyati sonrasi cinsel isteksizlik penis boyu üroloji erken boşalma prostat iltihabı spermiyogram penis ağrısı sperm testi prostatit meni ereksiyon mezi testis ağrisi prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı mesane testosteron teşekkür cevabı epididimit akıntı böbrek taşı penis boyu problemi penis eğriliği varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma peyronie ameliyat penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit sertleşmeme damar test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz sık idrara çıkma testislerde ağrı doppler -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane penis kırılması istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil iltihap makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba kan gelmesi testis agrisi penis kızarıklık boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık usg kaşıntı tahlil sonuç masturbasyon yanma idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması küçük penis
...