Skrotal Renkli Doppler Us İncelemes

25 gösterim
21 Ağustos 2008 Serkan sordu
Merhabalar. Öncelike insanlara böyle bir imkan sunduğunuz için teşekkürlerimi iletiyorum.
Yaptırmış olduğum renkli doppler incelemesi sonuçları:
Her iki tarafta skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır. Sağda skrotal yaklaşık 2,5 mm çapında skrotal kalkü izlenmektedir.
Venöz yapıların kalibrasyonu sol tarafta valsalva öncesi 4 mm, valsalva sonrarı 4,5 mm olup valsalva süresini dolduran reflü mevcuttur."
Bu veriler ışığında doktorum sol varikosel ve sağ tarafta da kaygı gerektirecek boyutlarda olmayan taş olduğunu söyledi. Varikosel için ise şimdilik ameliyata gerek yok dedi.
Ama sperm sayım testi yapmadan bunları söyledi ve ben bu bilgiler ışığında kısırlık riskinin ne olduğunu ve bu verilerle ameliyat olmamda bir sakınca olup olmadığını bir de sizden öğrenmek istiyorum. Ayrıca sağda bulunan taş da bir kısırlık tehtidi midir ve ameliyatta o da alınabilir mi? (yaşım: 25)
Şimdiden teşekkürler, saygılar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Taşın bir önemi yoktur. Kısırlıkta yapmaz. Ama varikoslein kısırlık yapma ihtimali var. Kısırlık ve ameliyat kararı için spermiogram yapılmalı. Sperm değerlei çok düşük değilse ameliyat belki ertelenebilir. Ama değerler düşükse bir an önce ameliyat olmak gerekir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

76,414 soru

11,613 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon penis testis sertleşme kaybı sertleşme problemi ereksiyon sorunu sertleşme testis ağrısı sperm sık mastürbasyon sertleşme sorunu idrar peniste hissizlik sperm testi prostatit cinsel isteksizlik boşalma spermiyogram erken boşalma penis boyu penis ağrısı varikosel ameliyati sonrasi ereksiyon üroloji prostat iltihabı testis ağrisi venöz kaçak meni ağrı mezi prostat bel soğukluğu testosteron prostatit iltihabı epididimit mesane kasık ağrısı böbrek taşı teşekkür cevabı penis ucu akıntı peyronie test sonucu penis eğriliği yanma hissi penis boyu problemi idrara sık çıkma sık idrara çıkma penis kırılması peniste uzerinde damar belirginleşmesi hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi doppler sertleşmeme istibra damar tahriş ameliyat cinsel perhiz sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi lütfen yardım ediniz kasık fıtığı kronik prostatit testislerde ağrı şişlik sünnet zevk alamamak peniste cansızlık semen analizi varikosel ameliyatı aktif mesane abdest yumurtalık makat teşekkür mesajı. -es1 hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı sonrası travmatik mastürbasyon sendromu sivilce usg siğil iltihap kronik prostatit tedavisi idrar hissi spermde gariplik aşırı aktif mesane testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba penil plikasyon kan gelmesi sabah ereksiyonu peniste eğrilik testis agrisi penis kızarıklık penis zedelenmesi küçük penis
...