Skrotal Renkli Doppler Us İncelemes

36 gösterim
21 Ağustos 2008 Serkan sordu
Merhabalar. Öncelike insanlara böyle bir imkan sunduğunuz için teşekkürlerimi iletiyorum.
Yaptırmış olduğum renkli doppler incelemesi sonuçları:
Her iki tarafta skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır. Sağda skrotal yaklaşık 2,5 mm çapında skrotal kalkü izlenmektedir.
Venöz yapıların kalibrasyonu sol tarafta valsalva öncesi 4 mm, valsalva sonrarı 4,5 mm olup valsalva süresini dolduran reflü mevcuttur."
Bu veriler ışığında doktorum sol varikosel ve sağ tarafta da kaygı gerektirecek boyutlarda olmayan taş olduğunu söyledi. Varikosel için ise şimdilik ameliyata gerek yok dedi.
Ama sperm sayım testi yapmadan bunları söyledi ve ben bu bilgiler ışığında kısırlık riskinin ne olduğunu ve bu verilerle ameliyat olmamda bir sakınca olup olmadığını bir de sizden öğrenmek istiyorum. Ayrıca sağda bulunan taş da bir kısırlık tehtidi midir ve ameliyatta o da alınabilir mi? (yaşım: 25)
Şimdiden teşekkürler, saygılar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Taşın bir önemi yoktur. Kısırlıkta yapmaz. Ama varikoslein kısırlık yapma ihtimali var. Kısırlık ve ameliyat kararı için spermiogram yapılmalı. Sperm değerlei çok düşük değilse ameliyat belki ertelenebilir. Ama değerler düşükse bir an önce ameliyat olmak gerekir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Siz zaman kaybetmeyin ve yorulmayın diye sistemde üyelik kısmı aktif değildir.

Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

Tüm Eski Soru Cevapları Görmek İçin Tıklayın (115.000 Soru-Cevap)

80,163 soru

80,122 cevap

En popüler etiketler

varikosel mastürbasyon sertleşme kaybı penis ereksiyon sorunu testis sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme sperm sperm testi sertleşme sorunu sık mastürbasyon peniste hissizlik spermiyogram idrar penis ağrısı prostatit ereksiyon cinsel isteksizlik erken boşalma penis boyu boşalma cinsel perhiz venöz kaçak varikosel ameliyati sonrasi ağrı prostat prostatit iltihabı testis ağrisi prostat iltihabı meni üroloji mezi testosteron kasık ağrısı yanma hissi bel soğukluğu mesane perhiz travma peniste eğrilik penis boyu problemi penis eğriliği idrara sık çıkma epididimit peyronie kronik prostatit penis ucu sık idrara çıkma böbrek taşı tahriş teşekkür cevabı peniste uzerinde damar belirginleşmesi yardımınıza ihtiyacım var istibra akıntı spermde gariplik testis torsiyonu penis kırılması şişlik doppler test sonucu hidrosel ameliyatı sonrasi travmatik mastürbasyon sendromu sünnet damar siğil sertlesme sorunu aşırı aktif mesane varikosel sonrasi penis ucu ağri ve yanmasi sertleşmeme kızarıklık ameliyat perhiz travma sabah ereksiyonu zevk alamamak penis zedelenmesi peniste morarma kasık fıtığı doppler ultrason testislerde ağrı abdest usg enfeksiyon genital masturbasyon makat sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi hiv şüphesi peniste şişlik testis sarkması lutfen bana cavab yazin penis siyah nokta lütfen yardım ediniz semen analizi aktif mesane böbrek venöz yetmezliği
...