Skrotal Renkli Doppler Us İncelemes

19 gösterim
20 Ağustos 2008 Serkan sordu
Merhabalar. Öncelike insanlara böyle bir imkan sunduğunuz için teşekkürlerimi iletiyorum.
Yaptırmış olduğum renkli doppler incelemesi sonuçları:
Her iki tarafta skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır. Sağda skrotal yaklaşık 2,5 mm çapında skrotal kalkü izlenmektedir.
Venöz yapıların kalibrasyonu sol tarafta valsalva öncesi 4 mm, valsalva sonrarı 4,5 mm olup valsalva süresini dolduran reflü mevcuttur."
Bu veriler ışığında doktorum sol varikosel ve sağ tarafta da kaygı gerektirecek boyutlarda olmayan taş olduğunu söyledi. Varikosel için ise şimdilik ameliyata gerek yok dedi.
Ama sperm sayım testi yapmadan bunları söyledi ve ben bu bilgiler ışığında kısırlık riskinin ne olduğunu ve bu verilerle ameliyat olmamda bir sakınca olup olmadığını bir de sizden öğrenmek istiyorum. Ayrıca sağda bulunan taş da bir kısırlık tehtidi midir ve ameliyatta o da alınabilir mi? (yaşım: 25)
Şimdiden teşekkürler, saygılar.
Dr. Ali HATAY CEVAP:
image
Öncelikle Geçmiş olsun;
Taşın bir önemi yoktur. Kısırlıkta yapmaz. Ama varikoslein kısırlık yapma ihtimali var. Kısırlık ve ameliyat kararı için spermiogram yapılmalı. Sperm değerlei çok düşük değilse ameliyat belki ertelenebilir. Ama değerler düşükse bir an önce ameliyat olmak gerekir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve Afiyetler dilerim.

Hasta Odası Nedir?

- Hasta Odası, Üroloji hakkında online olarak yardım alabileceğiniz soru cevap sistemidir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için lütfen okuyun

- Bu sistemde sorularınızı sorduktan sonra, sizlere mail yolu ile bilgilendirme yapılır, (isteğe bağlı) Zorunlu olarak mail verme durumu yoktur.

- Sistemde üyelik kısmı aktif değildir. Sorularınıza sadece

Op. Dr. Ali Hatay

cevap vermektedir.

73,440 soru

8,694 cevap

En popüler etiketler

mastürbasyon varikosel penis testis sertleşme sperm sertleşme problemi testis ağrısı sertleşme kaybı idrar peniste hissizlik boşalma sertleşme sorunu sık mastürbasyon ereksiyon sorunu varikosel ameliyati sonrasi cinsel isteksizlik penis boyu üroloji erken boşalma prostat iltihabı spermiyogram penis ağrısı sperm testi prostatit meni ereksiyon mezi testis ağrisi prostat bel soğukluğu ağrı penis ucu kasık ağrısı mesane testosteron teşekkür cevabı epididimit akıntı böbrek taşı penis boyu problemi penis eğriliği varikosel sonrasi peniste uzerinde damar belirginleşmesi prostatit iltihabı hidrosel ameliyatı sonrasi yardımınıza ihtiyacım var idrara sık çıkma peyronie ameliyat penis ucu ağri ve yanmasi kronik prostatit sertleşmeme damar test sonucu yanma hissi lütfen yardım ediniz sık idrara çıkma testislerde ağrı doppler -es1 zevk alamamak peniste cansızlık hidrosel ameliyatı varikosel ameliyatı aktif mesane penis kırılması istibra yumurtalık şişlik sünnet siğil iltihap makat testis torsiyonu hocam hastalığım nedir acaba kan gelmesi testis agrisi penis kızarıklık boşalamamak klamidya sivilce kızarıklık usg kaşıntı sonuç masturbasyon yanma idrar hissi penis burkulması sertleşme problemi ereksiyon problemi penis sönmesi balayı sistiti peniste eğrilik cinsel istek azlığı cinsel isteksizlik nedenleri kasık fıtığı varikosel ameliyatı sonrası boy uzaması küçük penis prostat sıvısı
...