Home - / - Genel - / - Gerdek Gecesi

Gerdek Gecesi

Gerdek Gecesi Adap Ve Gereklilikleri
Op. Dr. Ali Hatay

Gerdek Gecesi Adap Ve Gereklilikleri için cevapları şu şeklide toplayabiliriz.
1- Gerdek Gecesinin Tıbbi Boyutu:
a- Evlenmeden önce kişi masturbasyon yapıyorsa bunu 2-3 ay öncesinden bırakması lazım. Bir daha da yapmaması gerekir. Çünkü evli insanlar masturbasyon yapmaz. Yaparsa sapıklık sayılır. Artık insanın bir helali vardır ve cinsel ihtiyaçlarını helalinden gidermesi lazım.
b- Evlenmeden önce sertleşme sorunları, erken boşalma gibi sorunları varsa evlenince bunların olmayacağına emin olmalı. Çünkü bekarlıktaki şikayetler başka, evlenince cinsel sorunlar başkadır. Evlenince cinsel sorunlar olursa bu hastalık kabul edilir ve bir uzmandan yardım alınılır.
c- Bilhassa ilk defa cinsel ilşikide bulunacakların (Erkekler maalesef yaramazlık yapmış oluyorlar. Bilhassa kızlar) vajinanın dar olması erkek ve kızın sulanmaması sürtünme acı verebilir böylece penisin içeri girmesi zorlaşabilir. Bu nedenle bir kayganlaştırıcı krem, pomat veya sıvı kullanmakta fayda var. (Sabun veya şampuan olmaz.)
d- Vajina, rahim hastalıkları penis eğrilikler veya başka hastalıkları için evlenmeden önce kızın ve erkeğin bir doktora görünmesi lazım. Bunu zifaf gecesine bırakırsa her iki tarafta hüsrana uğrar.
e- Erkeklerde maalesef penis kısalığı korkusu ve buna bağlı kaygıları vardır. Bir kızda vajina küçüklüğü vajina darlığı korkusu endişesi olmamasına rağmen bu takıntının erkeklerde olması gariptir. Çünkü normal penisin boyu 9-11 cm dir. Bu sınırlardaki penis her türlü işlevi görür. 9 cm den kısaysa o zamana kadar zaten bir üroloji uzmanına gitmiş olmalı ve sebepler araştırılmalıdır.
Zaten evlilikler çok defa birbirine uygun çiftler arasında olur. Aşırı kilolu, boylu bir erkek veya kız çok defa kendine uygun boy ve kilolu eşini seçer. Buda penis ve vajina uyumluluğunu beraberinde getirir. Yani endişeye gerek yoktur.
f- Zifaf gecesi ön sevişme gibi şeylerle zaman kaybedilmemeli. Bu daha sonraki günlerdeki cinsel birleşmeye bırakılmalı. Zamanla her iki kişide hem buna zaman ayırabilir hem de  zevk alma yollarını bulurlar. Zifafta amaç cinsel beraberliği yakalamak ve kızlık zarını gidermektir.
g- Cinsel ilişkinin sayısının önemi yoktur. Hiçbir zaman sayı önemli değildir. Tek olsun, kaliteli olsun.
2 ci 3. İçin zorlamamak lazım. Bir çok erkek 2. Birleşmeyi sağlayamaz. Arkadaşlar arasında 3. Posta 4 cü posta palavradan başa bir şey değildir. Horozda günde 80 defa ilişkide bulunur ama bakalım kaçından zevk almıştır.
h- Kızlık zarı yırtılınca çok az kan gelir. Bu beze bulaşmışsa el avucu kadar bir şeydir. Kan gelmezse endişe etmemelidir. Ya zar yırtılmamış veya zar yarımay veya halka şeklindedir. İlk ihtimalde 2-3 cü gece yırtılabilir. Halka ve yarım ay şeklindeyse bunu bir doktor veya ebe görerek karar verir. Hemen kötü bir şey düşünmemek lazımdır.
Bir çok kız gençliğinde yapmış olduğu masturbasyon veya travma ile zar yırtılabilir. Aşırı bisiklete binmek, ata binmek nadir olsada zara zarar verebilir.

2- Gerdek gecesinin psikolojik boyutu:
Gerdek gecesinde psikoloji çok önemlidir. Hem kızda hem erkekte stres, kaygı, endişe, başarılı olamama korkusu vardır. İki ayrı dünyanın insanları aynı dünya çatısı altında buluşmaları çok önemlidir. Bu nedenle her iki taraf azami şeklide birbirlerine anlayışlı davranmalıdır.
Burada şu unutulmamalı her iki tarafta haklıdır. Bu psikolojik sorunları gidermek kişinin elindedir. Bunun için kendi kendine telkinler hatta karı koca bir birine yardım etmelidir. Şayet baş edemiyorsa bu korkular takıntı haline gelmişse daha önce bir psikiyatriden cesaretlendirici hap dediğimiz hapları kullanabilir. Kızlık zarı yırtıldı yırtılmadı diye strese giren bir çok kız ve erkek vardır.
Hele ilk kanamayı göreceğim diye kapıda bekleyen kaynana işi daha da çıkmaza sokar. Çok şükür artık öğle kaynanalara rastlanmıyor.

3- Gerdek gecesinin sosyal boyutu:
Evlilik başlı başına sosyal hadisedir. İki ayrı dünyanın asgari noktalarda buluşmalarıdır.  Düğün gecesi gelinin ve damadın dans, halay derken çok yorgunlukları zifaf gecesini olumsuz geçmesine neden olabilir. Zifaf gecesi enerji harcanacak yerdir. Enerjiyi göbek atarak halay çekerek harcanırsa zifaf gecesine enerji kalmayabilir erkek ve kız bitap düşebilir. Bu nedenle düğünler kararınca olmalı. Genç çiftlere kaynana kayın baba olduğunca anlayışlı davranmalı.

4- Gerdek gecesinin dini boyutu:
Bu konu dini olduğu için bir şey söylemek yazmak bana düşmez. Her genç bu konuda bilgi sahibi olmalıdır. Artık günümüzde herkes her türlü bilgiye kolayca erişebilir. Google bir kelime yazmak yeterli olsa da her eve bir ilmihal kitabı bulunmalı veya bu konu ile ilgili bir kitap bulunmalı. Burada hepinize tavsiye edebileceğim bir kitap var. Ali Rıza Demircan hocanın “İslam’a göre cinsel hayat” kitabı rehber olmalı.
Benim ekleyeceğim şunlardır.
Gençler her şeyden önce İslam dinin emrini yerine getirmek gayretinde olmalı. İnanan insanlar için böyledir. İnanç yoksa veya Müslüman değilse elbette mesele de yoktur. Bunu bir ibadet olarak görmeli. Allah’ın emri peygamberin sünnetini yerine getirme şuuru içinde olmalı.
Her iki gençte boy abdesti almalı. 2 rekat zifaf gecesi nafile namazı kılmalı. Allah’a bol bol dua edilmeli ve yardım istenmelidir.
Bunun gibi bilgiler ve daha fazlası “İslam’a göre cinsel hayat” kitabında mevcuttur.

DİĞER YAZILARIMIZ:

01 – Penis Boyu Neden Önemlidir?
02 – Genelev Gerçeği
03 – Varikosel ve Tedavisi
04 – Masturbasyon Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz.
05 – Erken Boşalma ve Tedavisi
06 – Sertleşme Sorunu ve Tedavisi
07 – Prostat İltihabı ve Tedavisi
08 – Porno ve Zararları
09 – Masturbasyon Perhizi Nedir? Nasıl Yapılır? Dr. Ali Hatay Perhiz Metodu.
10 – Böbrek ve Oruç
11 – Tıbbi ve Dini açıdan Sünnet olmak kitabın PDF Formatı  
12 – İdrar Damlaması Ve İstibra
13 – Gerdek Gecesi
14 – Sünnet
Ayıca şu adresten kitaplarıma ulaşabilirsiniz:  
https://www.dralihatay.com/kitaplarim.html

Daha Geniş Bilgi, hastalığınız hakkında bilgi alma ve soru sormak için:
Dr. Ali HATAY’in Hasta Odası Soru ve Cevap Panosunu kullanabilirsiniz.

 

About Dr. Ali Hatay

Doktor Mehmet Ali Hatay, Hatay'ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 3. sınıfa kadar aynı yerde okudu. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldu. 1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladı ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldu.. https://www.dralihatay.com/ozgecmis.html
Göster
Gizle